Square zasluženo nakon preokreta i produžetaka do polufinala!

Završeni su četvrtfinalni dvoboji te su poznati svi polufinalisti. Posljednji polufinalist je momčad Squarea koja je dominirala cijelu utakmicu, ali je tek nakon velikog preokreta i produžetaka slomila otpor gostiju iz Šibenika. Gostujuća momčad je sredinom drugog poluvremena imala i vodstvo rezultatom 1:3, ali do vodstva su došli pomalo s(p)retno jer su domaćini od prve minute dominirali. Utakmica je obilovala nervozom i, dojam je, lošim odlukama sudaca u nekim situacijama zbog čega je zaiskrilo među igračima na terenu i klupama u nekoliko navrata, a i jednim kraćim prekidom igre. Square će tako u polufinalu igrati protiv Novog Vremena koje je ranije večeras upisalo pobjedu protiv Alumnusa rezultatom 3:0. Susret se igra u Makarskoj u ponedjeljak, a Square neće moći računati na Gašpara koji je danas dobio crveni karton.

Delegat: Luka Klaić

SQUARE: Alen Turuk, Hrvoje Cvjetković, Blago Gašpar, Maro Đuraš, Leonardo dos Santos, Zoran Primić, Niko Zrilić, Haron Džanković, Adrijan Micevski, Josip Nebergoj, Mirko Hrkač, Ante Daničić, trener: Frane Despotović

CRNICA: Juha-Matti Savolainen, Niko Škugor, Alen Protega, Dragan Vuković, Marinko Šamija, Filip Radaj, Marko Marčić, Saša Subotić, Miloš Stojković, Bruno Žilić, Antonio Perić, Josip Radić, trener: Mladen Perica-Štrla

STRIJELCI: 0:1 Vuković (7′), 1:1 Đuraš (14′), 1:2 Škugor (17′), 1:3 Šamija (29′), 2:3 Micevski (30′), 3:3 Cvjetković (32′), 4:3 Hrkač (42′), 5:3 Džanković (47′), 6:3 Đuraš (48′), 7:3 Đuraš (50′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Square 10 (5+5); Crnica 9 (4+5)

ŽUTI KARTONI: Daničić (2′), Cvjetković (6′), Gašpar (10′), Hrkač (28′) – SQUARE; Radić (30′), Škugor (30′), Stojković (45′) – CRNICA

CRVENI KARTONI: Gašpar (26′, drugi žuti) – SQUARE

IGRAČ UTAKMICE: Maro Đuraš (SQUARE)

PRVO POLUVRIJEME: Square je dobro otvorio utakmicu i prvi put ozbiljnije zaprijetio krajem prve minute preko Pelea koji puca snažno iz daljine, ali nema gola. Blago Gašpar u trećoj minuti ima novu izglednu priliku za Dubrovčane, ali Savolainen to lako brani. Prvih pet minuta nismo imali prilike vidjeti neku atraktivnu igru i obje ekipe igraju veoma oprezno, bez velikog rizika. Šamija prodire po desnoj strani u šestoj minuti, ali ga bezobzirnim startom zaustavlja Cvjetković te dobiva žuti karton. Iz prekršaja se kreirala i prva ozbiljnija prilika za Crnicu, ali Subotić puca iznad gola. U sljedećoj minuti u obrani loptu oduzima Hrkač i prodire naprijed no pogađa prečku, a nakon kontre Šibenčana Vuković pogađa za vodstvo gostiju 0:1. Nakon prvog gola na utakmici obe momčadi podižu igru i igra se brže, ali nema nekih ozbiljnijih prilika. Zaiskrilo je u 9. minuti među igračima kad suci sa zadrškom sude prekršaj Crnice. Prvih 10 minuta Square je bolja momčad na terenu i imala je mnogo više prilika, ali su one uglavnom završavale van okvira gola ili u bloku, dok je Crnica iskoristila jednu od rijetkih prilika. Dosta je nervoze među igračima i igra se oštro. Đuraš je kao i u zadnjoj utakmici jedan od raspoloženijih u svom timu, a u 12. minuti ima dobru priliku no neprecizno puca, a u sljedećem napadu domaćina mu udarac brani golman Crnice. Square je sve bolji i bolji te tijekom 14. minute ima par dobrih prilika, jedna od njih se na kraju i isplatila kada na asistenciju Cvjetkovića pogađa Đuraš te izjednačuje rezultat na 1:1. Dvije minute kasnije jedan vrlo zanimljiv potez gostiju koji uvode Škugora kao golmana-igrača što im se i isplatilo u 17. minuti kad Radić pronalazi upravo Škugora samog na drugoj stativi i Crnica ponovno vodi. U pretposljednjoj minuti igrač Squarea pada na centru, ali suci ništa ne sude te je sve veće nezadovoljstvo domaće klupe i igrača na odluke sudaca. S terena je udaljen i član stručnog stožera Squarea. Do kraja poluvremena je Square imao još par prilika, ali bez novog pogotka. Square je u prvom poluvremenu ostavio puno bolji dojam, ali Crnica je bila sretnija i spretnija.

DRUGO POLUVRIJEME: Crnica je s dvije prilike otvorila drugo poluvrijeme, ali Turuk brani oba šuta. U redovima Dubrovčana su u prvim minutama najraspoloženiji najbolji strijelci, Pele i Hrkač koji imaju par prilika, ali Šibenčani su čvrsti u obrani i domaćinima je teško doći u izgledniju priliku za poravnanje rezultata. S druge strane, Crnica teško dolazi do lopte i većinu vremena se brane, a i kad dođu do protivničkog gola Turuk brani. Gašpar u 26. minuti čini prekršaj i dobiva drugi žuti iako je dojam kako nije bilo nekog intenzivnijeg kontakta. Square se narednih minuta mora braniti i Crnica u toj situaciji podiže razinu svoje igre te Šamija opasno prijeti s 11-12 metara, ali Turuk sjajno brani. Domaćini su sve nezadovoljniji i nezadovoljniji suđenjem te u 28. minuti dolazi do kratkog prekida igre. Domaći igrači dominiraju u svim segmentima igre, puca se sa svih strana, a najopasniji je Cvjetković no Savolainen sjajno brani. S druge strane su raspoloženi Škugor i Šamija, ali i domaćini imaju raspoloženog golmana u drugom poluvremenu. Kao i u prvom poluvremenu Crnica ima malo izglednijih prilika, ali ih i iskorištavaju što se moglo vidjeti i u 29. minuti kad Šamija zabija za povećanje vodstva na 1:3. Micevski krajem 30. minute ima priliku za smanjenje rezultata iz kaznenog udarca kojeg je skrivio Škugor što i čini sjajnim udarcem u gornji desni kut gola. Square je krenuo još agresivnije u napadu što im se isplatilo u 32. minuti kada Šamija gubi loptu u obrambenoj fazi i situaciji kad je jedini igrač nazad, grešku iskorištava Daničić koji dodaje Cvjetkoviću koji zabija za 3:3. U narednim minutama se igra sve brže i brže no većina udaraca ne pronalazi okvir gola. Zaiskrilo je ponovno na terenu u 34. minuti kad je jedan od igrača Squarea ostao ležati na centru, suci ništa ne sude, nastavlja se igra, a onda i kraj Pelea u kaznenom prostoru domaćina pada Škugor nakon čega dolazi do svađe između klupa obje momčadi, a i na terenu. Prilike se izmjenjuju s obje strane, pucači se izmjenjuju, a konkretniji su kao i većinu susreta domaćini. Do kraja prvih 40 minuta nije došlo do promjene rezultata te je drugi put u četvrtfinalu utakmica otišla u produžetke.

PRVI PRODUŽETAK: Daničić u prvoj minuti sjajno pronalazi Micevskog koji puca snažno, ali Savolainen brani glavom i ostaje ležati na zemlji. Daničić ponovno u prilici u sljedećem napadu, ali puca kraj gola. Sjajnu kontru je potegao u sljedećoj minuti Daničić koji dodaje Hrkaču koji vara golmana Crnice za veliki preokret i vodstvo Dubrovčana 4:3. Do kraja produžetka domaći dominiraju, a gosti imaju samo jednu priliku koja nije bila opasna po golmana Turuka.

DRUGI PRODUŽETAK: Odmah na startu drugog produžetka Crnica kreće s golmanom-igračem no za razliku od prvog puta to im se ovaj put nije isplatilo i na početku 47. minute na prazan gol za 5:3 pogađa Džanković, a minut kasnije i Đuraš za 6:3. Domaćini igraju odličnu obranu i rijetki udarci gostiju dolaze do gola. Novi pogodak u praznu mrežu u posljednjoj minuti je djelo Đuraša koji postiže hattrick te utakmica završava rezultatom 7:3.

Novinar i voditelj marketinga na portalu.

AURELIA | “Žuto-crni” u usponu…

Iz vinkovačke Aurelie je uspješnih 10 dana u kojima su “žuto-crni” osvojili kup regije “Istok”, …