spot_img
spot_img

Stanoinvest Futsal Pula pobjedom protiv Squarea izborila finale Superkupa!

Objavljeno:

Stanoinvest Futsal Pula prvi je finalist Superkupa! Puležani su u prvom polufinalnom dvoboju odigranom u Makarskoj slavili protiv dubrovačkog Squarea rezultatom 4:3 u susretu u kojem su većim dijelom imali rezultatsku prednost. Momčad Nijaza Mulahmetovića se na ovosezonskoj premijeri predstavila u vrlo dobrom izdanju, te je na koncu zasluženo slavila i izborila plasman u sutrašnje finale, gdje će igrati protiv boljeg iz dvoboja Novog Vremena i Olmissuma koji je na rasporedu kasnije večeras. Za Square pak ostaje utješni dvoboj za 3. mjesto…

Vrsta utakmice: Superkup
Kolo: Polufinale
Datum: 24.09.2022.
Vrijeme: 17:30
Dvorana: GSD Makarska
Gledatelja: 200

STANOINVEST FUTSAL PULA – SQUARE  4:3 (1:0)

Prvi sudac: Mislav Džeko
Drugi sudac: Dino Kramar
Treći sudac: Noa Mečić
Četvrti sudac: Duje Marinković
Delegat: Mišel Kvesić

STANOINVEST FUTSAL PULA: Darko Milanović, Daniel Moravac, Dean Moravac, Igor Osredkar, David Mataja, Robert Grbić, Thomas Ignacio Baisel, Bernardo Difonzo, Srđan Lolić, Manolo Bilić, Niko Vukmir, Ivan Šulentić, Nikola Prelčec, Florijan Cindrić, trener: Nijaz Mulahmetović

SQUARE: Zoran Primić, Ivan Daničić-Kačić, Haron Džanković, Antonio Noković, Matej Perović, Luka Tešija, Denis Totošković, Hrvoje Cvjetković, Gordan Duvančić, Mirko Hrkač, Mateo Kljunak, Dario Marinović, Lujo Jurišić, trener: Antun Bačić

STRIJELCI: 1:0 Mataja (2′), 2:0 De. Moravac (31′), 3:0 Milanović (34′), 3:1 Duvančić (35′), 4:1 Difonzo (37′), 4:2 Duvančić (37′), 4:3 Marinović (40′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Stanoinvest Futsal Pula 10 (5+5); Square 7 (3+4)

Lolić (12′) – STANOINVEST FUTSAL PULA
Hrkač (11′), Marinović (30′) – SQUARE

IGRAČ UTAKMICE: Bernardo Difonzo (STANOINVEST FUTSAL PULA)

U 2. minuti Futsal Pula dolazi do prednosti. Difonzo je po desnoj strani prošao Duvančića i ubacio na drugu stranu gdje Mataja neometan zabija u nebranjen gol za 1:0! U 7. minuti lijepo su kombinirali Baisel i Vukmir, no udarac Argentinca s vrha kaznenog prostora zaustavlja greda. Na prvu prijetnju Squarea čekali smo do 10. minute kada udarac Marinovića od bloka završava za malo iznad grede. Minutu kasnije zaprijetio je i Totošković, no njegov udarac brani Milanović. Do kraja poluvremena izdvajamo još situaciju iz 19. minute kada je u tri poteza izigrana visoko postavljena obrana Squarea, Vukmir se sjurio sam prema Primiću, no njegov pokušaj driblanja protivničkog vratara nije se pokazao kao dobro rješenje. Ostalo je 1:0, minimalna ali posve zaslužena prednost Puležana nakon prvih 20 minuta.
U nastavku prvu priliku bilježimo u 23. minuti kada je Difonzo iznenada osvanuo sam pred Primićem, no puca pored gola. Uzvratili su Dubrovčani u sljedećoj minuti kada najprije Milanović brani udarac Cvjetkovića, da bi u nastavku akcije Perović iz sjajne prilike pucao pored gola. U 28. minuti Puležani su propustili sjajnu priliku za povećanje prednosti kada Difonzo i Prelčec ozbiljno prijete protivničkom golu, a Primić s dvije sjajne obrane pokazuje zašto je prva opcija na golu reprezentacije. U 30. minuti još jednom ozbiljno prijete “žuti”, no ovoga puta udarac Daniela Moravca zaustavlja vratnica. Pola minute kasnije Daniel Moravac u polukontri ponovno pogađa vratnicu, no lopta se odbija do njegovog brata Deana koji s 10 metara zabija za 2:0! Nakon toga Square prelazi na igru s Duvančićem u ulozi golmana-igrača, no ne uspijevaju ozbiljnije ugroziti gol protivnika. Naprotiv, u 34. minuti Milanović je nakon jedne obrane poslao loptu u nebranjen gol za 3:0! Pola minute kasnije Square se vraća u igru kada Duvančić jednu odbijenu loptu posprema u gol za 3:1, no nada nije dugo trajala. U 37. minuti “gospari” gube loptu na centru, a Difonzo zabija u prazan gol za 4:1! No i ovoga puta Square se vraća u igru na gotovo identičan način. Udarac Cvjetkovića vratar Milanović tek kratko odbija, a odbijenu loptu još jednom prihvaća Duvančić i zabija za 4:2! Tko zna kako bi završio susret da je u sljedećoj minuti Cvjetković potpuno sam na vratnici uspio ugurati loptu u mrežu. Kapetan Squarea se u ključnom trenutku spetljao i propustio učiniti završnicu susreta uzbudljivijom. U 39. minuti Primić sjajnom intervencijom brani udarac Baisela, a nekoliko trenutaka kasnije Duvančić s druge strane pogađa vratnicu. Pola minute prije kraja Osredkar u kaznenom prostoru ruši Cvjetkovića, a Marinović iz penala zabija za 4:3. Do kraja je ipak preostalo premalo vremena da bi se nešto promijenilo. Ostalo je 4:3, minimalna ali zaslužena pobjeda Stanoinvest Futsal Pule koja je tako izborila plasman u finale, dok će Square u ranijem terminu igrati u susretu za 3. mjesto.