Studentski derbi pripao Universitasu

U susretu 17. kola na splitskim Gripama snage su odmjerili AFC Universitas i Alumnus Sesvete. Prvo poluvrijeme nismo vidjeli izrazit broj velikih prilika, gdje su domaći sjajno otvorili susret i bili bolji takmac do samog kraja prvog poluvremena kada Alumnus dolazi do daha te prvo smanjuje rezultat, a nakon toga propušta priliku za potpuni povratak u utakmicu. Drugo poluvrijeme također nije obilovalo velikim prigodama te su igrači Universitasa uz još dva postignuta zgoditka mirno priveli utakmicu kraju. Splitski “Studenti” u sljedećem kolu idu u goste Novom Vremenu Apfel dok Alumnus na svom terenu dočekuju Futsal Dinamo.

Kolo: 17. kolo
Datum: 26.03.2021.
Vrijeme: 20:00
Dvorana: SD Gripe, Split
Gledatelja: –

AFC UNIVERSITAS – ALUMNUS SESVETE 4:1 (2:1)

Prvi sudac: Mario Lulić
Drugi sudac: Mateo Šimunov
Treći sudac: Marijan Šimatović
Četvrti sudac: Luka Kovač Levantin
Delegat: Mišel Kvesić

AFC UNIVERSITAS: Filip Milas, Josip Juretić, Ivan Gotovac, Filip Kosor, Božo Sučić, Ivo Jukić, Ante Mijić, Toni Vujić, Ante Crnjac, Mateo Kljunak, Jakov Hrstić, Karlo Kovačić, Ivor Šuljić, Ivan Tustonjić, trener: Marin Mandić

ALUMNUS SESVETE: Mario Modrušan, Danijel Dekanić, Matija Tolić, Gabrijel Andrić, Ivan Penava, Luka Davidović, Hrvoje Žuvela, Lovro Ercegović, Bruno Kovačić, Matej Perović, Dario Markić, Saša Ledinščak, Andro Cota, Mateo Vlatković, trener: Jakov Ungarov

STRIJELCI: 1:0 Gotovac – 6m (1′), 2:0 Tustonjić (16′), 2:1 Andrić (18′), 3:1 Gotovac (27′), 4:1 Gotovac (28′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: AFC Universitas 9 (5+4); Alumnus Sesvete 6 (4+2)

ŽUTI KARTONI: Hrstić (8′), Kljunak (30′), Kovačić (33′) –AFC UNIVERSITAS
Žuvela (1′), Modrušan (31′), Davidović (31′) – ALUMNUS SESVETE

CRVENI KARTONI: Žuvela (27′) – ALUMNUS SESVETE

IGRAČ UTAKMICE: Ivan Gotovac (UNIVERSITAS)

Igrala se 39 sekunda susreta kada Gotovac prima loptu na 5 metara od gola gostiju,a Žuvela ga ruši te suci pokazuju na najstrožu kaznu. Gotovac je sam preuzeo ulogu izvođača te sigurna pogodio za 1:0. Dvije minute nakon Juretić je izveo slobodan udarac nakon kojeg Gotovac puca glavom, a igrači Alumnusa čiste loptu s gol linije. Igrala se 6. minuta kada se Tustonjić izborio za jednu loptu između dva suparnička igrača i proslijedio je Sučiću čiji udarac brani Modrušan. Minutu nakon Alumnus upućuje dva udarac u istoj akciji preko Penave i Tolića no u oba navrata Milas izlazi kao pobjednik. Universitas je odgovorio u idućoj minuti preko Gotovca čiji lob završava na gredi. U istoj minuti Hrstić je odigrao dupli pas s Gotovcem te iz kosa prizemno pucao, ali vratar Alumnusa brani taj pokušaj. U 13. minuti Markić se dobro zagradio i uputio neugodan udarac koji Milas paradom odbija u korner. U 16. minuti domaći odlaze na 2:0, a strijelac je nakon proigravanja Gotovca Tustonjić koji je miran u situaciji 1 na 1 s Modrušanom. Na isteku 18. minute gosti su smanjili na 2:1. Nakon jednog odbijanca u šestercu domaćih lopta dolazi do Andrića koji sjajnim udarcem u desni gornji kut smanjuje rezultat. U posljednjoj minuti prvog dijela Penava pronalazi usamljen Markića na vrhu šesterca međutim njegov udarac odlazi visoko preko vrata. Do kraja poluvremena još je Sučić zaprijetio glavom, no na odmor se otišlo s rezultatom 2:1.

Na prvu priliku u drugom poluvremenu čekali smo do 24. minute kada Sučić ne uspijeva iz blizine provući loptu pokraj dobro postavljenog Modrušana. Na samom početku 27. minute gosti su ostali s igračem manje nakon što je drugi žuti karton dobio Žuvela, a AFCU to koristi u istoj minuti preko Gotovca koji s 9 metara plasira loptu u sam lijevi kut nemoćnog Modrušana. Samo minuta nakon Gotovac sjajnim solo prodorom podiže rezultat na 4:1, a ostaje dojam da je Modrušan moga zaustaviti ovaj pokušaj najboljeg strijelca Universitasa. Na isteku 30. minute Kljunak oduzima loptu duboko u protivničkoj polovici te izlazi sam na Modrušana koji brani njegov udarac. Dvije minuta nakon Markić iz daljine pokušava iznenaditi Milasa koji brani njegov udarac, a odmah u istoj minuti na drugoj strani Modrušan brani Kovačićev udarac iz blizine. U posljednjih nešto više od 5 minuta gosti su krenuli u igru s golman – igračem te su već nakon 30ak sekundi pogodili vratnicu preko Penave, a u idućoj minuti Dekanić reprizira Penavin udarac samo ovog puta druga vratnica se trese. Do kraja utakmice nismo više vidjeli pravih prilika te su splitski „studenti“ zasluženo upisali nova 3 domaća boda.

O nama Marijan Čolak

2.HMNL-jug | Poznat raspored natjecanja

Poznat je raspored natjecanja 2.HMNL-jug za predstojeću sezonu. Za razliku od prošle sezone kada se …

FIFA WC 2021. | Pobjede Irana, Španjolske, Japana i Argentine

Trećeg dana Svjetskog prvenstva u Litvi odigrani su susreti 1. kola u grupama E i …