SUPERKUP | Square kroz rulet penala do 3. mjesta!

Square je osvojio 3. mjesto na Superkupu u Makarskoj! Nakon jučerašnjeg poraza od Stanoinvest Futsal Pule, momčad Antuna Bačića danas je slavila protiv Olmissuma nakon boljeg izvođenja penala. Olmissum je pak nakon jučerašnjeg poraza od velikog rivala Novog Vremena danas upisao novi poraz, te momčad Duje Maretića zasigurno ne ulazi u dobrom raspoloženju u prvoligašku sezonu gdje ih u prva dva kola čekaju teške utakmice protiv Futsal Pule i Novog Vremena.

Kontrolor suđenja: Ivan Novak

OLMISSUM: Josip Bilandžić, Duje Kustura, Jakov Hrstić, Toni Kirevski, Nikola Pavić, Josip Jurlina, Marko Kuraja, Antonio Juretić, Stjepan Perišić, Josip Kolobarić, Matheus Moura Batista, Antonio Sekulić, Božidar Baučić, Nikola Čizmić, trener: Duje Maretić

SQUARE: Lujo Jurišić, Ivan Daničić-Kačić, Haron Džanković, Antonio Noković, Matej Perović, Luka Tešija, Denis Totošković, Hrvoje Cvjetković, Maro Đuraš, Gordan Duvančić, Mirko Hrkač, Mateo Kljunak, Dario Marinović, Zoran Primić, trener: Antun Bačić

STRIJELCI: 0:1 Hrkač (2′), 1:1 Kustura (4′), 1:2 Hrkač (7′), 1:3 Duvančić (7′), 2:3 Sekulić (22′), 3:3 Kustura (34′), 4:3 Jurlina (35′), 4:4 Đuraš (36′)

Hrkač – 3:5

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Olmissum 7 (3+4); Square 4 (4+0)

Kirevski (11′) – OLMISSUM
Totošković (25′), Hrkač (36′), Duvančić (36′) – SQUARE

CRVENI KARTON: Kolobarić (36′) – OLMISSUM

IGRAČ UTAKMICE: Mirko Hrkač (SQUARE)

Već u 2. minuti Square dolazi do prednosti pogotkom Hrkača nakon lijepe povratne lopte Tešije. Olmissum izjednačava rezultat u 3. minuti. Kuraja izvodi korner, a Kustura jakim prizemnim šutom zabija za 1:1. U 7. minuti Square dolazi do nove prednosti golom iz kontre gdje Hrkač lijepo rola golmana i zabija za 1:2. Nedugo zatim još se jednom trese mreža Omišana kada Duvančić zabija iz slobodnog udarca za 1:3. U 11. minuti Duvančić gubi loptu, no Moura ne uspijeva pogoditi prazna vrata. Uslijedilo je nekoliko minuta dobre igre, s kombinacijama i udarcima na obje strane, no rezultat ostaje nepromijenjen. Na odmor se tako otišlo s prednošću Dubrovčana 3:1.
Već u prvoj minuti nastavka bilježimo veliku priliku Squarea gdje Marinović ne uspijeva zabiti iz sjajne prilike. Odgovor Omišana bio je brz i učinkovit. Sekulić je s pozicije sidruna efektno zabio za 2:3. Minutu kasnije bilježimo dobar pokušaj Kusture iz slobodnog udarca, no Jurišić je siguran na golu Squarea. Uzvratili su Dubrovčani dobro odigranom kontrom gdje udarac Tešije zaustavlja vratnica. U 34. minuti Olmissum dolazi do izjednačenja golom Kusture koji se dobro snašao nakon gužve u protivničkom kaznenom prostoru. Dubrovčani traže pobjedu igrom s golmanom-igračem, no gol pada s druge strane jer nakon osvojene lopte Jurlina zabija u nebranjeni gol za 4:3! Utakmica postaje sve grublja. U 35. minuti prvo Hrkač dobiva žuti karton, a nakon toga Kolobarić ružnim startom na Marinovića dobiva crveni karton. Square u sljedećem napadu koristi prednost igrača više, te pogotkom Đuraša u 36. minuti dolazi do izjednačenja – 4:4! Usprkos nastojanju obe momčadi da dođu do pobjedničkog zgoditka, rezultat se do kraja susreta nije mijenjao, te su o pobjedniku odlučivali penali. Tu su se sretniji i spretniji pokazali Dubrovčani. Trenutak odluke dogodio se u četvrtoj seriji gdje Primić brani udarac Sekulića, a Hrkač zabija za trijumf Squarea.

2.HMNL-jug | Raspored i najava 8. kola

Od petka do nedjelje na rasporedu su susreti 8. kola 2.HMNL-jug. Prethodnog vikenda natjecanje nije …

2.HMNL-Istok | Najava i raspored 8. kola

Iza nas je vikend odmora u 2. HMNL-Istok zbog odigravanja kup natjecanja. Ovaj vikend, točnije …