Torcida nadigrala Šibenik 1983 i najavila pohod na 1. ligu!

Sjajnu utakmicu odigrala je splitska Torcida protiv šibenskih “Funcuta” u 1. kolu “Lige za popunu 1.HMNL”! Splićani su predvođeni raspoloženim Mišerdom i Družijanićem slavili protiv Šibenčana rezultatom 4:1, nadigravši goste za koje će mnogi reći da su prvi favoriti ove utrke za 1.HMNL. U velikoj dvorani na splitskim Gripama momčad Andrije Bogdanovića i Petra Matende slavila je rezultatom 4:1 i ostvarila velika tri boda na otvaranju natjecanja.

Kontrolor suđenja: Darko Štimac

TORCIDA: Vinko Rozga, Denis Kuzmanić, Ivan Leko, Milan Družijanić, Jure Trivković, Ante Prgomet, Joško Jelavić, Krešimir Palada, Damir Znaor, Alen Marić, Mijo Mišerda, Zvonimir Teklić, Duje Kulušić, trener: Petar Matenda

ŠIBENIK 1983: Mario Jarmanović, Josip Jurić, Jose Wellington Matias Torres, Alen Protega, Luka Pehar, Zvonimir Šućur, Franjo Matković, Agnaldo Eduardo Bessa Da Silva, Franko Knez, Ante Palavra, Mirko Jurjević, Ante Kosor, Ivan Škugor, Alen Milišić, trener: Teo Strunje

STRIJELCI: 1:0 Mišerda (13′), 2:0 Družijanić (27′), 3:0 Marić (29′), 4:0 Kuzmanić (33′), 4:1 Kosor (39′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Torcida  7 (2+5); Šibenik 1983  7 (4+3)

CRVENI KARTON: Jarmanović (28′) – ŠIBENIK 1983

IGRAČ UTAKMICE: Mijo Mišerda (TORCIDA)

Važnost utakmice i dobrog ulaska u ovo natjecanje zasigurno je odigrala značajnu ulogu na ulazak u utakmicu, jer se dugo igralo bez ozbiljnijih prilika. Na prvu pravu priliku čekali smo sve do 12. minute kada su Splićani lako izigrali visoko postavljenu obranu gostiju, Družijanić i Teklić su izišli sami pred gostujućeg vratara Jarmanovića, no najbolji strijelac ovosezonskog izdanja 2.HMNL-jug je odlučio sve učiniti sam te je pucao ravno u Jarmanovića. U sljedećoj minuti Torcida ipak dolazi do prednosti. Mišerda se odlučio na udarac s 12ak metara iskosa s desne strane i zabio za 1:0! Trener gostiju Teo Strunje odmah uzima “time out”, a po povratku na parket po prvi su put ozbiljnije zaprijetili i gosti. Matković je sjajnim driblingom prošao dvojicu suparničkih igrača, no njegov udarac na koncu blokira Mišerda. U 15. minuti još je jednom kapetan domaćih u glavnoj ulozi, no ovoga puta njegov prizemni udarac Jarmanović krajnjim naporom zaustavlja. Nedugo zatim veliku priliku propustili su gosti. Jurjević je iz kornera s desne strane ubacio pred gol gdje neshvatljivo ostaje sam Bessa Da Silva, no njegov udarac brani Rozga. U 17. minuti Mišerda je vrlo dobro pucao iz slobodnog udarca s 15ak metara iskosa s desne strane, a Jarmanović još jednom odbija loptu u korner. Minutu kasnije zaprijetili su gosti nakon kornera, no udarac Jurića s 10 metara ide ravno u vratara Rozgu. Veliku priliku propustili su domaći u 19. minuti. Rozga je nakon jedne obrane bacio loptu u kontru za Marića koji s desne strane izlazi sam pred Jarmanovića, no izostao je kvalitetniji udarac prema golu gostiju. Do kraja poluvremena nije bilo ozbiljnijih prilika, te je Torcida na odmor otišla s minimalnom, ali posve zasluženom prednošću.
U nastavku smo dugo čekali na prvu pravu priliku. Iako se igralo obostrano otvoreno, iz prvih 5 minuta vrijedi spomenuti tek udarac Torresa iskosa s desne strane koji je prohujao pored suprotne vratnice, te pokušaj Jurjevića s 10ak metara koji Rozga odbija u korner. Nakon što su gosti bolje otvorili nastavak, Torcida je iz prve ozbiljnije situacije došla do povećanja prednosti. Mišerda je s desne strane ubacio na drugu vratnicu gdje Družijanić zabija za 2:0! Nedugo zatim domaći su tražili igranje rukom Jarmanovića izvan kaznenog prostora, što suci nisu dosudili, na što su publika i klupa domaćih burno reagirali. No ono što nisu tada dosudili suci su sudili u sljedećoj minuti. Jarmanović je rukom izvan kaznenog prostora zaustavio udarac Mišerde, te mu je sudac Šimatović bez oklijevanja pokazao put u svlačionicu. S igračem više Torcida je ubrzo došla do novog zgoditka. Marić se u polukontri sjurio kroz sredinu i sjajnim udarcem s 9 metara savladao Milišića za 3:0! U 30. minuti veliku priliku propustili su gosti. Jurić je lijepo prošao po lijevoj strani i ubacio pred gol gdje Bessa Da Silva iz blizine ne uspijeva savladati Rozgu. U 33. minuti domaći su gostima demonstrirali kako se takve prilike realiziraju. Ubačaj Družijanića s lijeve strane na drugoj je vratnici za velikih 4:0 pospremio Kuzmanić. Nakon toga gosti prelaze na igru s golmanom-igračem (Šućur), no ne uspijevaju ozbiljnije zaprijetiti protivničkom golu sve do samog isteka 39. minute kada nakon udarca Šućura s lijeve strane lopta dolazi na drugu vratnicu do Kosora koji zabija u nebranjenu mrežu za konačnih 4:1. Torcida je tako velikom i izuzetno bitnom pobjedom otvorila ovo natjecanje kroz koje Splićani traže povratak u prvoligaško društvo nakon dugih 11 godina.  Šibenčani su pak upisali poraz, te će iskupljenje tražiti u sljedećem kolu na svom parketu gdje im u goste dolazi Gorica. Torcida će pak još jednom igrati na Gripama, a protivnik će biti Osijek.