Torcida u fantastičnoj utakmici velikim preokretom do pobjede na Baldekinu!

Crnica i Torcida danas su odigrali dvoboj 7. kola 1.HMNL. U fenomenalnoj utakmici Crnica je na poluvremenu imala dva pogotka prednosti, no Torcida u drugih 20 minuta radi veliki preokret i dolazi do vrijedne pobjede! Više detalja o ovom susretu donosimo u nastavku.

Kontorlor suđenja: Ivan Novak

CRNICA: Žarko Luketin, Niko Škugor, Danjel Knežević, Nikola Badrov, Dragan Vuković, Bruno Žilić, Marinko Albert Šamija, Antonio Perić, Vicko Radić, Jure Copić, Jakov Mudronja, Josip Jolić, trener: Mladen Perica-Štrla

TORCIDA: Franko Bilić, Antonio Repić, Jure Trivković, Ante Kovačević, Ivan Leko, Mijo Mišerda, Milan Družijanić, Dujo Marić, Denis Kuzmanić, Alen Marić, Krešimir Palada, Mateo Poljarić, Vinko Rozga, Duje Kulušić, trener: Andrija Bogdanović

STRIJELCI: 1:0 Žilić (8′), 2:0 Copić (18′), 2:1 Repić (30′), 2:2 Repić (36′), 2:3 Mišerda (38′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Crnica 8 (2+6), Torcida 6 (3+3)

Žilić (38′) – CRNICA
Bogdanović (39′) – TORCIDA

IGRAČ UTAKMICE: Antonio Repić (TORCIDA)

Može biti slika sljedećeg: 5 ljudi i u zatvorenom

Na prvu priliku čekali smo do 6. minute. Alen Marić je uputio neugodan udarac sa ruba kaznenog prostora, no otišlo je to pokraj gola. Dvije minute kasnije, Crnica dolazi do vodstva. Šibenčani su odigrali brzu akciju koju je golom zaključio Žilić. Odmah potom Torcida ne koristi veliku priliku za izjednačenje, ali udarac Repića iz neposredne blizine zaustavlja Luketin. U 12. minuti bilježimo novi opasan pokušaj gostiju. Ponovno je golu Crnice zaprijetio Alen Marić, koji je ovaj put to izveo znatno bolje, no Luketin uz dosta sreće uspijeva to obraniti. Ubrzo potom isti igrač pokušao je iz puno teže situacije, međutim otišlo je to visoko preko gola. U 15. minuti Šibenčani su imali čak dvije velike prilike za povećanje vodstva. U oba slučaja pucao je Mudronja, ali Bilić je upisao dvije fenomenalne obrane. U 18. minuti, Crnica odlazi na 2:0. Badrov je odličnim pasom preko cijelog terena lijepo primijetio usamljenog Copića, koji iz neposredne blizine bez većih problema savladava Bilića i svojoj momčadi donosi lijepu prednost uoči odlaska na odmor. Odmah potom svoj udarac je po tko zna koji put okušao raspoloženi Alen Marić. Bio je to snažan i iznimno opasan pokušaj, ali Luketin se ni ovaj put nije dao iznenaditi. U posljednjoj sekundi prvog dijela Crnica je mogla doći i do trećeg pogotka. Nakon jedne dalekometne lopte bačene preko cijelog terena najbolje se snašao Vuković, čiji udarac glavom odlazi malo preko grede. Na predah se tako otišlo s 2:0 za Crnicu.

Prvu prijetnju u nastavku bilježimo već u 21. minuti. U izglednoj situaciji našao se Repić, ali njegov pokušaj nije bio osobito opasan. U 24. minuti gosti su odlično izigrali obranu Šibenčana, nakon čega je pucao Leko, no njegov udarac nogom brani Luketin. U istoj minuti vidjeli smo još dvije velike prilike, po jednu na svakoj strani. Copić je oduzeo jednu loptu i odjurio u kontru, ali njegov lukavi pokušaj loba otišao je pored gola. Odmah potom zaprijetila je i Torcida, no Mišerdin udarac pogodio je vanjski dio mreže. Nedugo potom svoj udarac okušao je i Mudronja. Bio je to dobar, ali nedovoljno precizan udarac da ugrozi gostujuća vrata. U 30. minuti Torcida smanjuje na 2:1. Repić je najprije lijepo prošao svoga čuvara, a onda iz neposredne blizine savladao nemoćnog Luketina. Nakon toga uslijedio je period igre u kojem nije bilo izrazitih prilika. U 35. minuti, Torcida dolazi do izjednačenja. Bio je to eurogol Repića, koji je s 10ak metara neobranjivo pogodio gornju desni kut Luketinovog gola. Dojučerašnji igrač Crnice tako je dobro “zapaprio” svom bivšem klubu. Nedugo potom Badrov je izašao sam pred Bilića, ali potonji to odlično zaustavlja. Dvije minute prije kraja Crnica radi šesti akumulirani prekršaja te Torcida dobiva priliku iz deseterca. Siguran izvođač bio je Mišerda za veliki preokret gostiju – 2:3. Šibenčani tada prelaze na igru bez vratara, a u ulozi dodatnog igrača našao se Škugor. Crnica je svim silama pokušala doći do izjednačenja, ali Toricda je odličnom obranom uspješno odolijevala njihovim naletima. U posljednjim sekundama Mišerda je izašao sam pred Luketina, ali vratar Crnice obranio je to nogom. Torcida je tako došla do velike pobjede na jednom od najtežih gostovanja u ligi, čime je pokazala da se na nju treba itekako ozbiljno računati.