Trijumf “Funcuta” na gostovanju kod Alumnusa!

U susretu 4. kola 1.HMNL Šibenik 1983 je na gostovanju kod Alumnusa u Sesvetama ostvario drugu ovosezonsku pobjedu. U izuzetno uzbudljivom susretu gosti su nakon prvih 20 minuta imali prednost 0:2, Alumnus se u nastavku potpuno vratio, da bi gosti na koncu s dva gola u samoj završnici susrete došli do vrijedne pobjede.

Kolo: 4. kolo
Datum: 23.10.2021.
Vrijeme: 16:00
Dvorana: ŠD Jelkovec, Sesvete
Gledatelja: 100

ALUMNUS SESVETE – ŠIBENIK 1983  2:4 (0:2)

Prvi sudac: Tomislav Katanić
Drugi sudac: Siniša Ličnić
Treći sudac: Duje Marinković
Četvrti sudac: Noa Mečić
Delegat: Nedeljko Kapeš
Kontrolor suđenja: Željko Franić

ALUMNUS SESVETE: Mario Modrušan, Ante Klarić, Lovro Čilić, Josip Grubeša, Jure Copić,
Danijel Dekanić, Luka Davidović, Matija Tolić, Bruno Kovačić, Gabrijel Andrić, Saša Ledinščak,
Ivan Penava, trener: Jakov Ungarov

ŠIBENIK 1983: Mario Jarmanović, Mirko Jurjević, Josip Jurić, Zvonimir Šućur, Franjo Matković,
Alen Milišić, Nenad Knežić, Vinko Jurković, Ante Palavra, Luka Pehar, Franko Knez, Ivan
Škugor, trener: Andrija Bakula

STRIJELCI: 0:1 ag-Dekanić (7′), 0:2 Jurjević (8′), 1:2 Kovačić (27′), 2:2 Dekanić (28′), 2:3 Jurić (39′), 2:4 Jurjević (40′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Alumnus Sesvete  8 (3+5); Šibenik 1983  11 (5+6)

Tolić (12′), Dekanić (22′), Čilić (28′), Zonjić (36′) – ALUMNUS SESVETE
Matković (28′), Knez (30′), Jurić (33′), Škugor (35′), Knežić (36′) – ŠIBENIK 1983

IGRAČ UTAKMICE: Mario Jarmanović (ŠIBENIK 1983)

Utakmica je počela žustro. Već u prvoj minuti sjajno je izletio vratar gostiju Jarmanović, a onda je iz kontre priliku imao Pehar, ali vratnica spašava domaćina. U toj akciji ozlijedio se vratar Alumnusa Modrušan te više nije ulazio u igru. Prvu priliku “studenti” su imali preko Grubeše, ali gosti se uspješno brane. U 3. minuti bilježimo sjajan volej Penave koji odličnom paradom zaustavlja Jarmanović. Nakon toga utakmica se primirila, a onda Alumnus još jednom prijeti iz kornera, ali udarac Grubeše završava iznad gola. U slijedećem napadu sjajnom kombinacijom Šibenik dolazi do gola kada ubačaj Kneževića u svoj gol posprema Dekanić, 0:1. Već minutu kasnije ponovno se trese mreža domaćih kada Jurjević sjajnim golom zabija za 0:2. Uslijedilo je pet minuta čvrste igre, bez prilika, ali s puno prekršaja. Šibenik dolazi do sjajne prilike u 13. minuti kada nakon prolaza po desnoj strani u šansu dolazi Knežević, ali lopta odlazi pored gola. U 15. minuti bilježimo novu obranu Jarmanovića koji odbija loptu u korner nakon udaraca Copića. U 18. minuti Knežević sjajnom loptom gura Knežića u šansu, ali još jednom lopta odlazi pored gola. Pred kraj prvog poluvremena bilježimo još jednu lijepu priliku domaćih nakon kornera, no i ovoga puta vratar Jarmanović lijepo brani udarac Penave. Na odmor se tako otišlo s prednošću gostiju 0:2.
Drugo poluvrijeme započinje jednako kao i prvo, dobrim prilikama. Grubeša je pucao nakon sjajnog driblinga, ali još jednom Jarmanović brani. Ponovno nakon kornera prijeti Alumnus, ali volej Dekanića odlazi pored gola. U 27. minuti Dekanić iz auta šalje loptu na drugu vratnicu, Kovačićev udarac Jarmanović brani, ali iz popravnog pokušaja Kovačić smanjuje na 2:1. Pokušali su minutu kasnije i gosti iz prekida zaprijetiti, ali udarac kapetana Jurkovića brani Klarić. Nedugo zatim konačno je kombinacija iz kornera domaćih urodila plodom. Dekanić je pospremio povratnu loptu u gol Šibenčana za 2:2 i tako se iskupio za autogol. Šibenčani su pokušali vratiti prednost preko Škugora, ali Klarić je još jednom na mjestu. Usljedilo je razdoblje igre bez ozbiljnijih prilika, gdje su obe momčadi pokušavale udarcima izvana doći do zgoditka, no bezuspješno. Izdvajamo priliku domaćih gdje nakon prodora po desnoj strani pred golom do lopte dolazi Ledinščak, ali vršcima prstiju Jarmanović je dodirnuo loptu i spriječio vodstvo domaćina. Nedugo zatim zaprijetili su “studenti” iz slobodnog udarca, no goste spašava vratnica. nakon neiskorištenih prilika domaćina uslijedila je kazna. Igrala se 39. minuta kada sjajnim driblingom i još boljim udarcem Jurić dovodi “Funcute” na prag pobjede, 2:3. Alumnus nakon toga prelazi na igru s golmanom-igračem, no gosti se uspješno brane, a u 40. minuti Jurjević zabija u prazan gol za potvrdu pobjede gostiju, 4:2. Alumnus na koncu može žaliti za nekoliko prilika koje su propustili, posebice pri rezultatu 2:2, dok su Šibenčani mirnom i strpljivom igrom i uz pomoć sjajnog vratara na kraju došli do punog plijena. Druga je to uzastopna pobjeda za “Funcute”, koji su nakon dva uvodna poraza upisali dvije pobjede u gostima, najavivši tako da će imati što za reći ove sezone u prvoligaškoj konkurenciji.

Za CROfutsal: Ivan Lukač

Kvalifikacije za 2.HMNL-jug | Porto Tolero na korak do povratka u 2.HMNL-jug

Nakon što su u prva četiri kola kvalifikacija za popunu 2.HMNL-jug slavili domaćini, jučer je …

Raspored i delegiranje službenih osoba 3. i 4. utakmice finala doigravanja

U petak i nedjelju na rasporedu su treći i četvrti susret finala doigravanja za prvaka …