Trijumf Stanoinvest Futsal Pule u Makarskoj!

Stanoinvest Futsal Pula pobjednik je Superkupa! Momčad Nijaza Mulahmetovića je u finalnom dvoboju u Makarskoj slavila protiv Novog Vremena rezultatom 0:3 i tako osvojila prvi ovosezonski trofej. U izjednačenom i izuzetno uzbudljivom dvoboju Puležani su slavili na krilima raspoloženog dvostrukog strijelca Mataje i nesavladivog vratara Milanovića i tako sjajno otvorili sezonu u kojoj se od njih očekuju velike stvari.

Vrsta utakmice: Superkup
Kolo: Finale
Datum: 25.09.2022.
Vrijeme: 18:00
Dvorana: GSD Makarska
Gledatelja: 600

NOVO VRIJEME – STANOINVEST FUTSAL PULA  0:3 (0:1)

Prvi sudac: Nikola Jelić
Drugi sudac: Vedran Babić
Treći sudac: Dino Kramar
Četvrti sudac: Luka Kovač-Levantin
Delegat: Igor Vojković
Kontrolor suđenja: Edi Šunjić

NOVO VRIJEME: Filip Bašković, Mate Vuković, Rafael Lima Ferreira Rafinha, Toni Jelavić, Blago Gašpar, Luka Suton, Vedran Kazazić, Gabrijel Lasić, Jefferson Breno Ferreira Alves, Marin Musinov, Marin Sesar, Sven Anton Horvath, David Barbarić, Jakša Herceg, trener: Ivan Božović

STANOINVEST FUTSAL PULA: Darko Milanović, Daniel Moravac, Dean Moravac, Igor Osredkar, David Mataja, Robert Grbić, Thomas Ignacio Baisel, Bernardo Difonzo, Srđan Lolić, Manolo Bilić, Danis Hrgota, Niko Vukmir, Nikola Prelčec, Florijan Cindrić, trener: Nijaz Mulahmetović

STRIJELCI: 0:1 Mataja (19′), 0:2 Mataja (40′), 0:3 Da. Moravac (40′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Novo Vrijeme 9 (5+4); Stanoinvest Futsal Pula 10 (4+6)

Vuković (15′), Jelavić (19′), Suton (32′), Jefferson (38′) – NOVO VRIJEME
Lolić (31′), Baisel (34′), Vukmir (36′) – STANOINVEST FUTSAL PULA

IGRAČ UTAKMICE: David Mataja (STANOINVEST FUTSAL PULA)

Može biti slika sljedećeg: 3 ljudi, ljudi stoje i u zatvorenom

U prvom poluvremenu gledamo ravnopravnu igru gdje su i jedna i druga momčad imali svoje prilike, no vratari Bašković i Milanović su bili najzapaženiji pojedinci na parketu. Možda i najveću priliku propustio je u 14. minuti Difonzo kada se u kaznenom prostoru ubacuje između Baškovića i Sesara, te iz izgledne situacije puca pored gola. I kada se već činilo da će se na odmor otići s početnih 0:0, minutu prije kraja poluvremena Mataja je na vrhu kaznenog prostora u duelu s Jelavićem došao do lopte, a Jelavić ga ruši te su suci opravdano dosudili penal za goste iz kojeg Mataja rutinski zabija za 0:1! Na odmor se tako otišlo s minimalnom prednošću Puležana.
U nastavku gledamo sličnu igru kao i u prvih 20 minuta. Prave prilike se jako teško stvaraju, a i kada dođe do ozbiljnije prilike tu su Bašković i Milanović, vratarski dvojac koji je večeras bio na izuzetno visokom nivou. Najveću priliku propustio je u 32. minuti Vukmir kada je iz blizine potpuno sam promašio čitav gol u situaciji gdje će mnogi reći da je bilo teže promašiti nego zabiti. U 36. minuti Vukmir poprilično bespotrebno čini 6. prekršaj duboko u protivničkoj polovici, no Jelavić iz kaznenog udarca s 10 metara ne uspijeva savladati Milanovića. U završne tri minute Novo Vrijeme ulazi s Jelavićem u ulozi golmana-igrača, no ne uspijevaju Makarani doći do izjednačenja. Naprotiv, Puležani su 48 sekundi prije kraja potvrdili pobjedu golom Mataje koji je prihvatio dugu loptu Milanovića i između Rafinhe i Jelavića zabio za 0:2! Do kraja su Puležani još jednom zabili i tako zaokružili trijumf golom Moravca za konačnih 0:3! Stanoinvest Futsal Pula tako je potpuno zasluženo osvojila prvi ovosezonski trofej, a Superkup u Makarskoj potvrdio nam je da je pred nama zasigurno još jedna uzbudljiva sezona.

1.HMNLŽ | Raspored i delegiranje dvoboja 1. kola

Započinje natjecanje 1.HMNL za žene! Vikend pred nama donosi utakmice 1. kola nove natjecateljske sezone …

2.HMNL-jug | Trijumf Porto Tolera u Šibeniku!

U zaostalom susretu 7. kola 2.HMNL-jug Porto Tolero je ostvario veliku pobjedu na gostovanju u …