Triler u Osijeku završen podjelom bodova!

U drugom susretu dana Osijek je na Zrinjevcu ugostio trenutnog lidera tablice Novo Vrijeme. Gledali smo uzbudljivo prvo poluvrijeme koje je ponudilo pregršt prilika i čak osam pogodaka. Isto to prvo poluvrijeme završilo je neriješenim rezultatom što se činilo najpravednijim. U nastavak bolje ulaze Makarani i vraćaju vodstvo, koje su držali do samog kraja utakmice kada se već činilo da će puni plijen put Makarske. Domaći su preuzeli rizik s golmanom-igračem i na kraju sačuvali bod na tvrđavi zvanoj Zrinjevac.

Kontrolor suđenja: Ivan Novak

OSIJEK: Franko Jamičić, Andrej Pandurević, Ivan Gelo, Vitor Hugo de Lima da Silva, Domagoj Damjanović, Vanja Blagojević, Nebojša Popović, Josip Šalaj, Dorian  Bogati, Dražen Čavar, Nikita Sinitsyn, Anton Šerić, Petar Pranjić, Luka Kotris, trener: Saša Voldin

NOVO VRIJEME: Filip Bašković, Toni Jelavić, Marin Sesar, Luka Suton, Blago Gašpar, Jakša Herceg, Mate Vuković, Vedran Kazazić, Gabrijel Lasić, Marin Musinov, David Barbarić, trener: Ivan Božović

STRIJELCI: 0:1 Jelavić (3′), 1:1 Pandurević (6′), 2:1 ag-Sesar (7′), 2:2 Suton (8′), 3:2 Damjanović (13′), 3:3 Barbarić (15′), 3:4 Jelavić (18′), 4:4 Lima (19′), 4:5 Suton (23′), 5:5 Šalaj (39′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Osijek 6 (4+2); Novo Vrijeme 4 (2+2)

Gašpar (10′) – NOVO VRIJEME

IGRAČ UTAKMICE: Toni Jelavić (NOVO VRIJEME)

Prvu konkretnu prijetnju gledamo na isteku prve minute susreta, Kazazić lucidno proigrava Jelavića čiji udarac iz neposredne blizine kroti domaći vratar Jamičić. Nedugo zatim na isteku treće minute, Jelavić prima loptu na distanci, Lima ne stiže ući u blok te Jelavić desnom nogom neometano pogađa za vodstvo Makarana. Domaći se bude u šestoj minuti kada brzi voz zvan Pandurević, juri lijevom stranom, izbacuje se na jaču desnu nogu i pogađa za poravnanje rezultata. Minutu poslije gledamo potpuni preokret, Lima probija po lijevoj strani i cilja Popovića no lopta se po žalost gostiju odbija od Sesara i zavrašava u golu. Domaća publika je slavila vodstvo da bi ih minutu poslije utišao Luka Suton koji je sjajno zahvatio volej i poravnao rezultat. Mreže su mirovale sve do 13. minute susreta, kada kombinira duo Damjanović-Popović. Po desnoj aut liniji Damjanović je vagao protivnika da bi konačno uposlio Popovića koji je obradio loptu na 6 metara i asistirao Damjanoviću koji pogađa kroz noge Baškovića za novo vodstvo domaćih. Novo Vrijeme je ponovno u igri od 16. minute kada Barbarić sjajno fintira Čavara i pogađa ispod Jamičića za poravnanje rezultata. Do drugog vodstva večeras gosti dolaze preko Jelavića koji je u 18. minuti pogodio drugi put. Damjanović je neoprezno izgubio loptu na sredini terena, a Jelavić istrčava kontru i ponovno desnom nogom matira nemoćnog Jamičića. Spektakl u Zrinjevcu nastavio se i minutu kasnije kada Šalaj upošljava Limu koji dolazi u naletu i lansira bombu za 4:4! Fantastično prvo poluvrijeme bogato kako prilikama tako i golovima, završilo je 4:4.

Otvaranje drugog poluvremena na tragu je prvog, Makarani bolje ulaze u nastavak susreta. U trećoj minuti nastavka Gašpar čita namjeru Lime i vuče loptu uz desnu aut liniju nakon čega upošljava Sutona koji matira Jamičića. Drugo poluvrijeme protjecalo je u nešto mirnijem tonu u odnosu na infarktno prvo poluvrijeme u kojemu su sijevale prilike iz kojih je proizašlo osam pogodaka. Neopreznost domaćeg kapetana gledamo u 29. minuti a koristi ju Sesar i silovito šutira sa 6 metara, na sreću domaćih udarac je išao po sredini gola. Fantastičnu akciju Makarana u 31. minuti na prazan gol propušta realizirati Marin Musinov koji je ostao sam na drugoj vratnici. Gosti nastavljaju prijetiti u 34. minuti kada Gašpar silovito šutira iskosa a Jamičić na oduševljenje domaće publike leti zrakom. Najopasniju prijetnju domaćih gledamo u 28. minuti kada Lima izbliza šutira a Bašković sjajno brani u padu. Domaći nakon toga kreću u igru s golmanom-igračem. Isto im se isplatilo u 39. minuti kada Šalaj koristi proigravanje Lime i poravnava rezultat. Nakon primljenog gola i gosti preuzimaju potpuni rizik i kreću igrati golmana-igrača u vidu Tonija Jelavića, no bez promjene rezultata. U uzbudljivom susretu doimalo se da će Novo Vrijeme nanijeti prvi poraz Osječanima na domaćem parketu, no domaći su preuzeli rizik s golmanom-igračem što je na koncu bilo dovoljno za bod.