U “ljepotici kola” Šibenik 1983 slavio u Makarskoj!

Novo Vrijeme je na svom terenu dočekalo Šibenik 1983 i od prve minute su bili bolja momčad na terenu. Do zasluženog vodstva su došli u 4. minuti preko Sesara i nastavili pritiskati i u narednim minutama, ali je Šibenčane do izjednačenja u 12. minuti doveo Šućur. U naredne četiri minute su gosti došli do preokreta nakon dva gola Jurića kojima su otišli na dva gola prednosti. U periodu od 17. do 24. minute susreta Suton je zabio tri pogotka i vratio vodstvo svojoj momčadi. Novo izjednačenje na susretu smo vidjeli u 30. minuti kada je nes(p)retno loptu u vlastitu mrežu poslao Pulinho. Gosti su do novog preokreta došli četiri minute prije kraja kada je Herceg za prekršaj van svog prostora dobio crveni karton, a potom Matković pogodio iz slobodnog udarca. Nešto manje od dvije ipo minute prije kraja susreta Šućur je iz deseterca nakon šestog akumuliranog prekršaja Makarana zabio za nova dva gola prednosti, a samo minutu kasnije je Suton četvrtim pogotkom na susretu postavio konačnih 5:6 te su Šibenčani upisali sva tri boda u utakmici punoj preokreta.

Kontrolor suđenja: Ivan Ćapin

NOVO VRIJEME: Filip Bašković, Anderson Alves Carneiro Da Silva – Pulinho, Marin Sesar, Luka Suton, Sven Anton Horvath, Jakša Herceg, Mate Vuković, Josip Brkić, Toni Jelavić, Vedran Kazazić, Gabrijel Lasić, Roko Gašpar, Bartul Ora, trener: Ivan Božović

ŠIBENIK 1983: Mario Jarmanović, Franjo Matković, Agnaldo Eduardo Bessa Da Silva – Dudy, Mirko Jurjević, Ivan Škugor, Alen Milišić, Josip Jurić, Jose Wellington Matias Torres – Wellington, Alen Protega, Zvonimir Šućur, Vinko Jurković, Franko Knez, Ante Palavra, trener: Teo Strunje

STRIJELCI: 1:0 Sesar (4′), 1:1 Šućur (12′), 1:2 Jurić (15′), 1:3 Jurić (16′), 2:3 Suton (17′), 3:3 Suton (22′), 4:3 Suton (24′), 4:4 ag-Pulinho (30′), 4:5 Matković (36′), 4:6 10m-Šućur (38′), 5:6 Suton (39′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Novo Vrijeme 9 (4+5), Šibenik 1983 5 (3+2)

Brkić (36′) – NOVO VRIJEME
Jurjević (24′) – ŠIBENIK 1983

CRVENI KARTON:
Herceg (36′) – NOVO VRIJEME

IGRAČ UTAKMICE: Luka Suton (NOVO VRIJEME)

Novo Vrijeme je dočekalo na svom terenu Šibenik 1983. Makarani su u ovaj susret ušli bez kartoniranih Blage Gašpara i Musinova. Gostima u ovom susretu je pak nedostajao Ante Kosor. Domaćini su bolje otvorili susret te u u uvodnim minutama susreta možemo izdvojiti nekoliko njihovih udaraca, ali Jarmanović je bio siguran na golu. Makarani su do zasluženog vodstva došli u 4. minuti kada se Sesar lijepo riješio jednog protivničkog igrača te pucao s desne strane iskosa te je lopta završila u mreži. Minutu kasnije su Šibenčani prvi put na susretu opasnije zaprijetili nakon udarca Jurjevića iz slobodnog. Uslijedio je potom ponovno presing domaćina i nekoliko dobrih prilika, ali bez pogotka. U 11. minuti su gosti umalo došli do izjednačenja, ali je Horvath izbacio loptu u korner. Šibenčani su ipak do izjednačenja došli minutu kasnije nakon što su Matković i Šućur izašli pred golmana, a drugi je na asistenciju prvog pogodio u praznu mrežu. Domaćini su opet napadali, a gosti se branili te u 15. minuti došli do preokreta. Jurić je uputio jedan dalekometan udarac i pogodio stativu, a lopta se odbila od Hercega, koji je netom prije zamijenio Baškovića i nespretno reagirao te je lopta završila u mreži. Jurić je zabio nešto manje od dvije minute kasnije nakon kontre u kojoj je sudjelovala većina gostujuće momčadi te su tako Šibenčani otišli na dva gola prednosti. Makarani su brzo odgovorili već u idućoj minuti kada je Jelavić uputio jednu loptu prema Sutonu koji se nalazio ispred protivničkog golmana i zabio za smanjenje zaostatka. Makarani su do kraja poluvremena imali nekoliko dobrih prilika za izjednačenje, ali Šibenčani na čelu s Jarmanovićem nisu dozvolili novi pogodak u svojoj mreži te su na odmor otišli s minimalnim vodstvom.

Drugo poluvrijeme s dvije dobre prilike su otvorili domaćini. Prvo je Jelaviću udarac u uvodnim sekundama poluvremena obranio gostujući golman, a na kraju iste minute je Suton uputio jedan pas prema protivničkom golu, no Pulinho je prilikom uklizavanja promašio loptu. Ubrzo smo vidjeli i priliku na drugoj strani kada je lijepo iz daljine pucao Jurić, ali je Herceg obranio. Domaćini su do izjednačenja došli u 22. minuti kada je u lijevu stranu gola pogodio Suton i drugim svojim večerašnjim pogotkom vratio sve na početak. Jelavić je dvije minute kasnije prošao po desnoj strani i uputio loptu pred protivnički gol gdje se odlično snašao Suton i treći put večeras zabio kraj Jarmanovića za novo vodstvo Makarana. Gledali smo potom prilike na obje strane, a odličnim obranama su se istakla oba golmana. Šibenčani su u 29. minuti uveli golmana-igrača i on im se isplatio u idućoj minuti kada je Pulinho poslao loptu u vlastitu mrežu. I nakon izjednačujućeg pogotka gosti su napadali s golmanom-igračem. U narednim minutama vidjeli smo nekoliko vrlo dobrih prilika s obje strane, ali ponovno su dobro branili golmani. Rizik s golmanom-igračem je umalo skupo koštao goste na isteku 35. minute kada su domaćini sa svoje polovice pucali na prazan gol, ali je lopta otišla kraj gola. Već u idućoj minuti vidjeli smo i crveni  karton. Neoprezno je iz svog prostora izašao Herceg i faulirao gostujućeg igrača, a sudac je smatrao kako je to za najstrožu kaznu što je naišlo na nezadovoljstvo igrača i publike u dvorani. Matković je izveo slobodni udarac i pogodio kraj Baškovića koji se vratio na gol domaćina. Uveli su potom domaćini Jelavića kao golmana-igrača. Tri minute prije kraja domaćini su imali dobru priliku kada je Kazazić prošao po lijevoj strani, ali se sapleo i Šibenčani su se uspjeli obraniti. Makarani su napadali, ali su Šibenčani ti koji su došli do novog pogotka. Suton je u 38. minuti napravio šesti akumulirani prekršaj te je s 10 metara pogodio Šućur. Domaćini se nisu predavali te je Suton u pretposljednjoj minuti susreta zabio svoj četvrti pogodak na susretu i doveo Makarane na gol zaostatka. Makarani su do kraja utakmice u nekoliko navrata prijetili, ponajviše preko Jelavića, ali su gosti zadržali vodstvo i upisali pobjedu u, možemo sa sigurnošću reći, ljepotici kola.

Marin Kraljević je novinar i voditelj marketinga na CROfutsal portalu. 31-godišnji magistar komunikacijske i informacijske tehnologije radi na portalu od lipnja 2020. godine.