Universitas porazom od Torcide došao na korak do ispadanja!

Na splitskim Gripama snage su večeras u gradskom derbiju odmjerili Universitas i Torcida. Prvo poluvrijeme je prošlo u dominaciji gostiju, ali je sve do dvadesetak sekundi prije predaha domaću momčad u igri držao veoma raspoloženi Pavlović, no gosti su pogotkom Repića došli do zasluženog vodstva. Uvodne dvije minute drugog poluvremena donijele su nova dva pogotka u domaćoj mreži. Vidjeli smo autogol Mijića u 21. i pogodak Duje Marića u 22. minuti. U 28. minuti domaćini su došli do prvog pogotka na susretu kada je sa šest metara bio precizan Gotovac. Domaćini su na pogodak zaostatka došli u 35. minuti pogotkom Tustonjića i u posljednje tri minute susreta pokušali s golmanom-igračem, ali do izjednačenja nisu uspjeli doći. Torcida je ovom pobjedom ušla u top osam, dok je Universitas uvjerljivo posljednji.

Kontrolor suđenja: Ivica Blažević

UNIVERSITAS: Luka Pavlović, Josip Juretić, Ivan Gotovac, Ante Mijić, Božo Sučić, Mate Vrdoljak, Ante Crnjac, Josip Miličević, Bartul Ora, Domagoj Čule, Ivor Šuljić, Ivan Tustonjić, Igor Luan Cordeiro Guimares, Bruno Bebić, trener: Ivo Jukić

TORCIDA: Franko Bilić, Antonio Repić, Jure Trivković, Mijo Mišerda, Dujo Marić, Vinko Rozga, Ante Kovačević, Ivan Leko, Denis Kuzmanić, Alen Marić, Krešimir Palada, Mateo Poljarić, Duje Kulušić, Nikola Moro, trener: Andrija Bogdanović

STRIJELCI: 0:1 Repić (20′), 0:2 ag-Mijić (21′), 0:3 D. Marić (22′), 1:3 6m-Gotovac (28′), 2:3 Tustonjić (35′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Universitas 9 (5+4); Torcida 7 (4+3)

Šuljić (23′) – UNIVERSITAS
Bogdanović (trener, 28′) – TORCIDA

IGRAČ UTAKMICE: Antonio Repić (TORCIDA)

U uvodnim minutama gledali smo klasično odmjeravanje snaga, a prvu konkretniju priliku na susretu je imala Torcida u trećoj minuti kada je udarac Mišerde obranio Pavlović. Ubrzo je zapucao i Trivković u dva navrata, ali je domaći golman upisao nove obrane. Prvu ozbiljniju priliku gostiju vidjeli smo u četvrtoj minuti kada je udarac Šuljića iz slobodnog udarca otišao nedaleko stative. Nakon niti pola minute su zaprijetili Čule na jednoj i Repić na drugoj strani, ali su golmani obje momčadi obranili udarce. Igor Luan je na početku pete minute oduzeo jednu loptu i izašao sam pred golmana, ali je lopta još jednom završila kraj gola. Krajem iste minute pucao je Alen Marić, ali je domaći golman još jednom pokazao kako je večeras veoma raspoložen. Početkom sedme minute Šuljić je mogao iskoristiti jednu situaciju kada je Bilić bio na polovici terena, ali njegov udarac preko gotovo cijelog terena je završio iznad gola. Krajem sljedeće minute zaprijetio je na drugoj strani Kovačević, ali je vršcima prstiju Pavlović odbio loptu u korner. U narednom periodu prijetili su gosti, ali su lopte odlazile kraj gola. Krajem devete minute Čule je lijepo prošao kraj nekoliko protivničkih igrača i pucao, ali mu je obranio Bilić. Nešto manje od minute kasnije pucao je i Sučić, ali je novu obranu upisao gostujući golman. Sjajnu priliku su domaćini imali početkom 12. minuti kada je Mijić pucao, ali je s linije glavom obranio Dujo Marić. Desetak sekundi kasnije po lijevoj strani je prošao Igor Luan i pucao, ali mu je gostujući golman obranio udarac. Krajem 14. minute pucao je Mišerda, ali je domaći golman još jednom sačuvao svoj gol. Početkom 16. minute sjajnu priliku je upropastio Repić. Domaći su pogriješili u obrani i Repić je mogao zabiti na prazan gol, ali previše komplicira i brani mu Pavlović. Dvije minute prije kraja “zakuhalo” se na obje strane. Prvo se Kovačević sjajno riješio Igora Luana i pucao, ali mu je obranio Pavlović. Potom je na drugoj strani pucao Sučić kojem brani Bilić, a onda smo na djelu još jednom vidjeli Kovačevića kojem ponovno brani domaći golman. Dvadesetak sekundi prije predaha vidjeli smo i prvi pogodak na susretu kada je Repić lijepo pogodio u Pavlovićevu lijevu stranu za zasluženo vodstvo gostiju. Minimalnim vodstvom Torcide se otišlo i na odmor.

Svega pola minute drugog poluvremena je bilo dovoljno da gosti udvostruče prednost, ali ne svojom zaslugom. Mijić je vratio jednu povratnu loptu prema Pavloviću koji loše reagira i lopta ulazi u mrežu. Početkom 22. minute semafor je pokazivao 0:3. Dujo Marić je pucao, ali Pavlović još jednom slabo reagira i lopta ponovno završava iza njegovih leđa. Krajem 23. minute vidjeli smo prvu pravu priliku gostiju u drugom poluvremenu kada je pucao Igor Luan, ali mu brani Bilić. Početkom 25. minute domaćini su promijenili golmana. Umjesto Pavlovića na gol je stao Vrdoljak. I u narednim minutama bolji su gosti, ali bez nekih konkretnijih prilika. U 28. minuti domaćini su počeli pokazivati “znakove života” i prijetiti, ali su se gosti odlično branili. Krajem iste minute Mišerda je u kaznenom prostoru napravio prekršaj na Crnjcu, a sa šest metara je bio precizan Gotovac za smanjenje zaostatka. Minutu kasnije Čule je lijepo po lijevoj strani prošao kraj Mišerde i pucao, ali mu je obranio gostujući golman. Sredinom 32. minute Kovačević je prošao po sredini terena i pucao, ali je loptu u korner odbio domaći golman. Krajem iste minute Repić je pokušao lobovati protivničkog golmana, ali je lopta otišla iznad gola. Desetak sekundi kasnije pucao je Kovačević, ali se ovaj put zatresla stativa. Pet ipo minuta prije kraja susreta domaćini dolaze na -1. Gotovac je lijepo dodao do Tustonjića koji pogađa suprotnu stativu za 2:3. Minutu kasnije Dujo Marić je imao priliku vratiti svoju momčad na dva pogotka prednosti, ali mu je Vrdoljak krajnjim naporom obranio udarac. Tri minute prije kraja domaćini su uveli Šuljića kao golmana-igrača ne bi li došli do izjednačenja. Minutu prije kraja susreta pucao je Tustonjić s lijeve strane, ali mu je Bilić obranio. Deset sekundi prije kraja pucao je i Juretić, ali je lopta otišla iznad gola. To je bila ujedno i posljednja prilika na susretu te je Universitas ovim porazom ostao “zacementiran” na dnu ljestvice.

Marin Kraljević je novinar i voditelj marketinga na CROfutsal portalu. 31-godišnji magistar komunikacijske i informacijske tehnologije radi na portalu od lipnja 2020. godine.