Universitas preokretom do pobjede i sedmog mjesta!

U Puli su večeras snage odmjerili Futsal Pula i Universitas. Domaćini su poveli već u prvoj minuti poveli pogotkom Mataje. Gosti su preko Crnjca izjednačili četiri minute kasnije. U nastavku poluvremena gledali smo izjednačenu utakmicu, ali do kraja poluvremena nije bilo promjena rezultata. Do preokreta su gosti došli u 26. minuti pogotkom Čule, a u nastavku susreta su konkretniji bili domaćini, no sjajno je branio sve udarce Pavlović i bio najzaslužniji za pobjedu Universitasa kojom su gosti preskočili Vrgorac i završili regularni dio sezone na sedmom mjestu. Pobjeda gostiju još više dolazi do važnosti ako se uzme u obzir da su igrali bez Gotovca i Bajrušovića te tek trojicom u rotaciji.

Kontrolor suđenja: Nikola Petir

FUTSAL PULA: Žarko Luketin, David Mataja, Thomas Ignacio Baisel, Manolo Bilić, Niko Vukmir, Franko Jamičić, Daniel Moravac, Dean Moravac, Goran Urošević, Robert Grbić, Danis Hrgota, Srđan Lolić, Ivan Šulentić, Bojan Barišić, trener: Frane Despotović

UNIVERSITAS: Luka Pavlović, Josip Juretić, Domagoj Čule, Ivan Tustonjić, Božo Sučić, Mate Vrdoljak, Ante Crnjac, Vicko Radić, Edo Radmilo, Ivor Šuljić, Toni Vujić, trener: Ivo Jukić

STRIJELCI: 1:0 Mataja (1′), 1:1 Crnjac (5′), 1:2 Čule (26′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Futsal Pula 6 (5+1); Universitas 5 (3+2)

Bilić (8′) – FUTSAL PULA

IGRAČ UTAKMICE: Luka Pavlović (UNIVERSITAS)

Domaćini su u ovaj susret ušli s nadom u poboljšanje plasmana. Prije ovog susreta su bili na četvrtom mjestu, ali su imali mogućnost, uz povoljan rasplet rezultata s ostalih utakmica doći do drugog mjesta prvenstvene ljestvice. S druge strane, gosti su u prošlom kolu osigurali doigravanje i nalazili su se na osmom mjestu, uz mogućnost napredovanja do šestog mjesta. Osim ozljeđenih igrača u oba time, gosti su na utakmicu došli bez Bajrušovića i Gotovca.

Prvi su pokušali gosti, ali je udarac Sučića završio kraj gola. U sljedećem napadu su domaćini došli i do vodstva. Baisel je dodao do Mataje koji je pucao, a loptu nije uspio dobro uhvatiti Pavlović te je ona završila u mreži. Domaćini su tako poveli već u prvoj minuti susreta. U idućoj minuti je Pavlović uputio jednu dugu loptu prema Čuli koji je pucao glavom, ali je lopta završila iznad gola. Domaćini su potom nanizali nekoliko dobrih prilika, ali siguran je na golu bio gostujući golman. Nakon duže vremena lijepu akciju su gosti poveli u 5. minuti kada je Šuljić poslao lijepu loptu prema Crnjcu koji je zabio kraj Luketina. Goste je izjednačujući pogodak “razbudio” te su u narednoj minuti nekoliko puta zaprijetili, ponajviše preko Šuljića. U osmoj minuti smo vidjeli novu dobru akciju gostiju koju Tustonjić nije uspješno završio jer mu je udarac obranio domaći golman. Ubrzo smo vidjeli i dvije dobre prilike Mataje, ali je dvije dobre obrane upisao Pavlović. U narednim minutama smo vidjeli prilike na obje strane, ali nije bilo promjene rezultata. Krajem 13. i početkom iduće minute dobro su u tri navrata zaprijetili Puležani, ali je nove odlične obrane upisao Pavlović. Nakon ofanzive domaće momčadi gledali smo presing domaćina, ali je obrana Futsal Pule dobro branila svoj gol. Četiri minute prije kraja poluvremena pucali su Mataja i Luketin, ali su njihovi udarci išli van okvira gola. Nešto manje od minutu ipo kasnije Juretić je dobro pucao, ali mu je obranio Luketin. Minutu prije kraja prvih 20 minuta dobro je iz daljine pucao Bilić, ali je njegov udarac otišao kraj gola. Do kraja poluvremena više nije bilo prilika te se na odmor otišlo rezultatom 1:1.

Prve dobre prilike u drugom poluvremenu smo vidjeli u drugoj minuti nastavka kada su gosti imali nekoliko šansi, ali dobro je reagirao gostujući golman. Potom smo na početku druge minute vidjeli dobre prilike s obje strane, ali nije bilo promjene rezultata. Potom su krajem iste minute domaćini zaprijetili preko Grbića i Mataje, ali je njihove udarce sjajno obranio Pavlović. Na početku 26. minute lijepo je po desnoj strani prošao Crnjac i dodao do Čule koji je pogodio kraj Luketina za preokret gostiju. Nakon par minuta igre bez nekih izglednijih prilika krajem 29. minute vidjeli smo tri uzastopna udarca gostiju. Radić i Tustonjić dva puta su pokušali svladati Luketina, ali nije bilo nove promjene rezultata. Minutu kasnije Baisel je prvo lijepo pucao dva puta na drugoj strani, a potom i Grbić na početku iduće minute, ali je nove obrane upisao večeras odlični Pavlović. Početkom 33. minute dobru priliku su imali gosti kada je Crnjac pucao s lijeve strane, ali je njegov udarac obranio Luketin. Domaćini su u narednim minutama sve više preuzimali rizik i u nekoliko navrata smo vidjeli Luketina na protivničkoj polovici. Šest minuta prije kraja susreta Radić se našao sam ispred protivničkog gola, ali nije najbolje reagirao te je njegov pokušaj loba lakoćom spriječio Luketin. Nešto više od četiri minute prije kraja susreta Sučić se sjajno riješio protivničkog igrača i prošao po lijevoj strani, ali je loše pucao i lopta je završila u autu. Ubrzo se isti igrač ponovno našao u dobroj prilici, ali je njegov udarac obranio Luketin. Domaćini su potom uveli Baisela kao golmana-igrača i upravo je on tri minute prije kraja pucao, ali je loptu u korner odbio gostujući golman. Do kraja susreta su se domaćini sjajno branili i zadržali vodstvo. Ovom pobjedom su preskočili Vrgorac i sezonu završili kao sedmi.

Marin Kraljević je novinar i voditelj marketinga na CROfutsal portalu. 31-godišnji magistar komunikacijske i informacijske tehnologije radi na portalu od lipnja 2020. godine.