Universitas u završnici susreta do boda kod Šibenika 1983

Šibenik 1983 i Universitas su u uzbudljivom susretu podijelili bodove odigravši 4:4. Šibenčani su stalno bili u rezultatskoj prednosti, ali uporni gosti koji su ovaj susret odigrali sa suženom rotacijom su se uvijek vraćali i na kraju došli do vrijednog boda. Na odmor se otišlo s prednošću Šibenika 1983, a nastavak je otvoren bizarnim autogolom Dudyja. Ali ni to nije previše omelo igrače trenera Strunje jer u samo četiri minute odlaze na +2 s kojima su ušli u samu završnicu utakmice. Ipak “studenti” preko Radića i Gotovca dolaze do izjednačenja i odnose vrijedan bod, dok “Funcutima” ostaje velika žal što nisu sačuvali prednost od dva gola razlike u posljednjih sedamdesetak sekundi susreta.

Kontrolor suđenja: Darko Štimac

ŠIBENIK 1983: Mario Jarmanović, Josip Jurić, Jose Wellington Matias Torres, Luka Pehar, Zvonimir Šućur, Vinko Jurković, Ivan Škugor, Agnaldo Eduardo Bessa da Silva, Franko Knez, Mirko Jurjević, Alen Protega, Nenad Knežić, Ante Kosor, Alen Milišić, trener: Teo Strunje

UNIVERSITAS: Luka Pavlović, Duje Bajrušović, Mateo Kljunak, Ivan Gotovac, Edo Radmilo, Domagoj Čule, Ivor Šuljić, Ivan Tustonjić, Božo Sučić, Vicko Radić, Bruno Bebić, Mate Vrdoljak, Toni Vujić, Toni Miliša, trener: Ivo Jukić

STRIJELCI: 1:0 Pehar (8′), 1:1 Tustonjić (10′), 2:1 Jurić (17′), 2:2 ag – Dudy (22′), 3:2 Protega (24′), 4:2 Škugor (26′), 4:3 Radić (39′), 4:4 Gotovac (39′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Šibenik 1983 7 (2+5), Universitas 10 (5+5)

Jurjević (27′), Pehar (33′) – ŠIBENIK 1983
Šuljić (14′),  – UNIVERSITAS

IGRAČ UTAKMICE: Ivan Škugor (ŠIBENIK 1983)

Prvi su zaprijetili gosti na isteku prve minute kada Jarmanović brani Tustonjićev udarac iz daljine. U 3. minuti Šućur je primio jedno dugo proigravanje te snažnim udarcem uzdrmao gredu. Minutu nakon Pavlović zaustavlja udarac Dudyja kojeg je petom lijepo proigrao sunarodnjak Wellington. U 7. minuti Tustonjić je ostao sam ispred Jarmanovića, ali njegova reakcija je loša te domaći vratar lako hvata taj udarac. Kazna je stigla odmah u idućoj minuti kada je nakon Jurjevićevog proigravanja Pehar iz kosa pogodio pod gredu za vodstvo Šibenika 1983 od 1:0. Vodstvo domaćih nije dugo trajale jer već u 10. minuti nakon što je jedna odbijena lopta došla do njega, Tustonjić pogađa prazna vrata za 1:1 nakon što je prethodno Jarmanović zaustavio Čulu. Za domaće je uzvrati Jurić u 13. minuti udarcem iz daljine koji je za malo otišao pokraj lijeve vratnice. Ipak “Funcuti” do odmora dolaze do prednosti nakon što je Jurić prošao pokraj Tustonjića te sretno od bloka pogodio daljnji kut Pavlovićevih vrata za rezultat 2:1 s kojim se otišlo na predah.

Drugi dio počeo je na najbolji mogući način za “studente” kada su bizarnim autogolom domaćih došli na 2:2. Naime Dudy je odigrao loptu za vratara Jarmanovića koji u tom trenutku nije smio igrati njome bez da bude indirektan udarac, međutim vratar domaćih se odlučio pustiti loptu da ide prema gol liniji oćekivajući da će možda udariti u vratnicu, ali ona mu je prošla kroz noge i završila u mreži. U 24. minuti Škugor je lijepo petom proigrao Protegu koje pronalazi put do mreže pokraj Pavlovića za novo vodstvo Šibenika 1983 od 3:2. Samo dvije minute nakon Šibenčani su povećali svoju prednost na 4:2. Kljunak je neoprezno izgubio loptu, a blok studenata je zaustavio Šućurov udarac koji se odbio do Škugora koji nema težak zadatak pogoditi mrežu gostiju. Tri minute nakon bude se i “studenti” kada udarac Radića Gotovac ne uspijeva preusmjeriti u mrežu. Minutu nakon Pavlović redom zaustavlja pokušaje Jurjevića, Škugora i Knežića, a dvije minute nakon toga Šućur ne uspijeva svladati Pavlovića. U 37. minuti Šućur iz dobre prilike ni iz dva pokušaja ne pogađa mrežu, a u 39. minuti Universitas ekspresno dolazi do poravnanja rezultata. Prvo je Radić pogodio na asistenciju Gotovca, da bi samo nekoliko sekundi kasnije Gotovac solo akcijom uz pomoć vratnice pogodio za konačnih 4:4.