Universitas uvjerljivo nadigrao Osijek na Gripama

U susretu 13. Kola Universitas je stigao do velike i visoke pobjede protiv Osijeka. Splićani su dominirali kroz cijeli susret te na kraju i više nego zasluženo upisali uvjerljivo slavlje. „Studenti“ u 14. kolu gostuju kod Vrgorca, dok će Osijek dočekati Futsal Dinamo na svom terenu.

Delegat: Dino Doljanin

AFC UNIVERSITAS: Ivo Jukić, Josip Juretić, Ivan Gotovac, Filip Kosor, Božo Sučić, Mate Vrdoljak, Ivor Šuljić, Bruno Bebić, Edo Radmilo, Mateo Kljunak, Jakov Hrstić, Karlo Kovačić, Ivan Tustonjić, Luka Pažanin, trener: Marin Mandić

OSIJEK: Dino Živković, Matias Mijić, Josip Šalaj, Andrej Pandurević, Goran Dakić, Ivan Čurman, Filip Petrušić, Dražen Ćavar, Ivan Čosić, Vitor Hugo De Lima Da Silva, trener: Saša Voldin

STRIJELCI: 1:0 Kosor (1′), 2:0 Gotovac (17′), 3:0 Sučić (26′), 4:0 Hrstić (28′), 5:0 Gotovac (31′), 5:1 Šalaj (32′), 6:1 Kosor (37′), 6:2 Pandurević (40′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Universitas 8 (3+5); Osijek 5 (3+2)

ŽUTI KARTONI: Juretić (34′) –UNIVERSITAS; Petrušić (20′) – OSIJEK

CRVENI KARTONI:

IGRAČ UTAKMICE: Filip Kosor (UNIVERSITAS)

Universitas je poveo u prvom svom napadu kada udarac Gotovca brani Živković, a odbijenu loptu Kosor u pada posprema u mrežu. Domaći ponovno prijete u 4. minuti iz slobodnog udarca kada gostujući vratar brani udarac Kljunka s 11 metara. Prvu obećavajuću priliku Osijek je stvorio u 8. minuti kada Pandurevićev udarac brani Jukić, a nakon toga još je jednom domaći vratar pravovremen na odbijenoj lopti. Veliku priliku Universitas je propustio u 10. minuti kada prvo Živković brani udarac Kosora s 4 metra, da bi odbijenu loptu neometani Gotovac poslao visoko preko vrata. Novu priliku iz slobodnog udarca „studenti“ imaju u 13. minuti, međutim i ovog puta Živković brani udarac Kljunka. U 17. minuti rezultat je 2:0, a strijelac je Gotovac koji je primio loptu okrenut leđima na 10 metara od vrata gostiju te se izvlači na desnu nogu i pogođa neobranjivo uz desnu vratnicu. Domaći ponovno prijete u 19. minuti kada Sučić ostavlja povratnu loptu za Kosora čiji udarac iz donjeg desnog kuta vadi Živković. Igrala se posljednja minuta prvog dijela kada su se gosti odlučili na igra s golman-igračem, a do kraja poluvremena samo je Lima iz daljine testirao spremnost Jukića na golu, te se s rezultatom 2:0 otišlo na odmor.

Slično kao i prvo Universitas je otvorio i drugo poluvrijeme ali ovoga puta udarac Gotovca prohujao je uz vratnicu. Još se igrala 21. minuta kada Universitas ima dvije velike prilike, prvo se trese vratnica Živkovićevog gola da bi samo nekoliko trenutaka kasnije Živković obranio udarac Gotovca. Samo minutu nakon Kosor izlazi sam pred vratara Osijeka koji i ovog puta izlazi kao pobjednik. U 23. minuti gledamo reprizu prilike „studenata“ iz prethodne minute ali i ovog puta Živković brani udarac, ovog puta Hrstića. Odmah u istoj minuti Osijek dva puta prijeti iz daljine ali nema promjene rezultata. U 26. minuti rezultat je 3:0, a strijelac je Sučić koji nakon duplog pasa s Šuljićem izlazi sam ispred Živkovića te mirno posprema loptu u mrežu. Dvije minute nakon rezultat je 4:0 ovog puta strijelac je Hrstić nakon što su gosti izgubili loptu duboko u svojoj polovici, a Hrstić provlači loptu pokraj Živkovića i dva igrača na gol liniji. Odmah nakon toga Osijek ponovno kreće s golmanom-igračem te Pandurević u dva navrata s petnaestak metara prijeti Jukiću koji u oba navrata brani udarce. Na 5:0 je povisio Gotovac koje je u 31. minuti na asistenciju Kosora provukao loptu ispod vratara Živkovića. Odmah u idućoj minuti nakon udarca Mijića Šalaj posprema odbijenu loptu iza leđa Jukića za 5:1. Novu veliku priliku u 35. minuti nisu iskoristili domaći kada Gotovac za malo ostaje kratak na ubačaj Tustonjića, a u istoj minuti Šuljić u situaciji 3 na 1 ne uspijeva povisiti rezultat. Minutu nakon Šuljić osvaja loptu na centru ali ne uspijeva pogoditi prazna vrata Osijeka. Na 6:1 povisio je Kosor na isteku 37. minute nakon što ga je Sučić lijepo uposlio u kaznenom prostoru gostiju. Do kraja susreta Universitas je propustio još nekoliko prilika za povećati rezultat, a to je kaznio Osijek koji nakon kombinacije iz slobodnog udarca preko Pandurevića u posljednjoj minuti postavlja konačnih 6:2.

O nama Marijan Čolak

2.HMNL | Donesena odluka o popunjavanju lige!

Na temelju članka 40. pravilnika o radu Izvršnog Odbora (dalje: I.O.) HNS-a i njegovih tijela …

1.HMNL | Raspored i delegiranje polufinalne majstorice

Omiški Olmissum je trijumfom na gostovanju kod Futsal Dinama izborio plasman u finale doigravanja za …