Uspinjača Gimka slavila na gostovanju u Vrgorcu!

U susretu 10. kola 1.HMNL Uspinjača Gimka je slavila na gostovanju kod Vrgorca rezultatom 0:2! Susret je to u kojem Vrgorčani nisu prikazali ni približno igru s kraja jesenskog dijela sezone kada su slavili u Osijeku i igrali finale kupa. Pogotovo se to odnosi na pro poluvrijeme u kojem su gosti bili znatno bolja i konkretnija momčad, te su stekli vrijednu prednost koju su sačuvali do kraja susreta.

Delegat: Igor Vojković

VRGORAC: Marko Vuković, Ante Kraljević, Nikola Gudasić, Vojko Pervan, Mateo Kozarić, Duje Dragičević, Josip Govorko, Marko Gašpar, Mate Marinović, Duško Martinac, Zdravko Turić, Mateo Roskam, Ivan Grbavac, Marko Vučić, trener: Krešimir Čubelić

USPINJAČA GIMKA: Ante Piplica, Ante Matan, Matija Uremović, Silvio Toth, Ivan Tvrtko Pajalić, Domagoj Jurički, Marino Jedvaj, Lovro Cigler, Renato Koturović, Mirko Rogošić, Bruno Jakovljević, Antonio Gracin, trener: Krešimir Čosić

STRIJELCI: 0:1 Koturović (6′), 0:2 Jedvaj (15′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Vrgorac 6 (3+3); Uspinjača Gimka 9 (4+5)

ŽUTI KARTONI: Gudasić (24′) – VRGORAC
Koturović (1′), Toth (4′) – USPINJAČA GIMKA

IGRAČ UTAKMICE: Ante Piplica (USPINJAČA GIMKA)

Prvo uzbuđenje bilježimo u 4. minuti kada Kozarić nakon kornera vrlo dobro puca s 9-10 metara, no Piplica atraktivnom intervencijom brani njegov udarac. U 8. minuti gosti su poveli iz prve ozbiljnije situacije pred golom Vrgorca. Poprilično jednostavnom akcijom izigrana je obrana domaćih, Jedvaj je ostavio loptu za utrčalog Koturovića koji izlazi sam pred Vukovića i preciznim prizemnim udarcem pogađa za 0:1! Nakon primljenog gola Vrgorčani su pali, a gosti preuzimaju inicijativu. U 15. minuti gosti su dobru igru naplatili novim zgoditkom. Toth je proigrao Jedvaja na poziciji pivota, a on se oslobađa svog čuvara i zabija pored Vukovića za 0:2! Do kraja poluvremena mogli su gosti doći i do ozbiljnije prednosti. Bilježimo dobar pokušaj Jakovljevića u 18.minuti koji brani Vuković, a u sljedećoj minuti sreća spašava “nebeskoplave” kada nakon ubačaja Koturovića s desne strane Uremović sa 7 metara pogađa vratnicu. Gosti su tako na odmor otišli sa zasluženom prednošću.
Prvu priliku u nastavku bilježimo u 24. minuti kada Roskam izlazi sam pred Piplicu, obilazi ga, no puca pored gola. Zanimljiv je bio pokušaj Totha u 29. minuti gotovo s centra kojim je natjerao Vukovića na intervenciju. U 31. minuti Vrgorčani prelaze na igru s Gašparom u ulozi golmana-igrača, no ne uspijevaju ozbiljnije zaprijetiti golu gostiju sve do 35. minute kada najprije prijeti Gašpar, a nedugo zatim i Kraljević, no Piplica je siguran na golu gostiju. U 38.minuti Piplica brani i pokušaj Dragičevića, a najveću priliku propustili su Vrgorčani točno 2 minute prije kraja kada je lijepo odigrana akcija za Kraljevića koji s lijeve strane ostaje sam pred Piplicom koji novom obranom prerasta u heroja gostiju. Uspinjača Gimka je tako ostvarila vrijednu pobjedu koja ih je otisnula u stabilnu sredinu ljestvice, dok su Vrgorčani ostali u nezavidnom položaju borbe za prvoligaški opstanak.

Drugo izdanje U19 EURO-a u Španjolskoj!

Izvršni odbor UEFA-e je na sastanku u švicarskom Montreuxu odlučio kako će domaćin drugog izdanja …

Šibenik u fenomenalnoj utakmici slavio u Slavonskom Brodu!

Veliko iznenađenje priredio je Šibenik 1983 pobjedom u Slavonskom Brodu u susretu 1. kola Lige …