Uspinjača se porazom u Brodu oprostila od prvoligaškog statusa!

U 5. kolu Lige za popunu 1. HMNL domaćin Brod 035 nadigrao je Uspinjaču Gimku te joj tako oduzeo posljednju priliku za ostanak u prvoligaškom društvu. Već u prvom poluvremenu domaćin je izborio visoku prednost od 4:0. Ipak, gosti su se u nastavku probudili i kreirali odlične akcije te zabili tri pogotka, ali to nije bilo dovoljno za ostvarenje pobjede. Brod 035 se tako plasirao na vrh ljestvice i olakšao sebi borbu za ulazak u 1. HMNL.

Delegat: Željko Trdišević

BROD 035: Željko Konrad, Mario Petrović, Matej Gačić, Almedin Bundavica, Luka Đerek, Tomislav Kovačević, Marko Družić, Domagoj Đurković, Mirko Kruljac, Danijel Nikolić, Krešimir Ferić, Mario Ćubel, Ivan Ivanagić, Nikola Cindrić, trener: Ivica Ćorluka

USPINJAČA GIMKA: Ante Piplica, Ante Matan, Silvio Toth, Tvrtko Ivan Pajalić, Renato Koturović, Antonio Gracin, Bruno Devčić, Domagoj Jurički, Marino Jedvaj, Dominik Antonio Viher, trener: Korab Morina

STRIJELCI: 1:0 Đurković (4’), Petrović 2:0 (10’), 3:0 Đerek (14’), Bundavica 4:0 (18’), 5:0 Đurković (27’), 5:1 Toth (29’), 5:2 Toth-6m (31′), 5:3 Jedvaj (34’), 6:3 Bundavica (38’)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Brod 035 8 (4+4), Uspinjača Gimka 9 (5+4)

Gačić (13′), Petrović (13′), Ćorluka (16′), Ferić (31′) – BROD 035
Devčić (22′) – USPINJAČA GIMKA

IGRAČ UTAKMICE: Domagoj Đurković (MNK Brod 035)

Na prvu pravu priliku čekali smo do 2. minute kada Koturović dodaje loptu Pajaliću koji se uspješno izborio s igračem Broda te si je oslobodio prostor za uputiti odličan udarac s 12 metara, ali nedovoljno precizno pa Konrad uspješno brani. U istoj minuti i domaćini su stvorili dobru priliku kada Bundavica iz kontre sam dolazi do Piplice te sjajno puca, ali golman Uspinjače je raspoložen te brani. 4. minuta označila je i vodstvo domaćih kada je obrana gostiju zakazala pa Đurković s desne strane dolazi sam do Piplice te šalje loptu ravno u gol za 1:0! Nakon ostvarenog vodstva, Đurković još jednom ostaje sam s Piplicom te fantastično šalje loptu prema golu, ali Viher je izbija u korner pa pogotka nema. Sljedećih nekoliko minuta obilježila je igra bez izglednijih prilika. U 10. minuti Petrović sjajno puca iz slobodnog udarca, Piplica je nesavladiv pa lopta odlazi ravno u gol te domaćini ostvaruju novu prednost od 2:0! Nakon primljenog pogotka, gosti se počinju buditi pa tako Toth odlično dodaje loptu Jedvaju koji puca ravno u golmana pa od pogotka nema ništa. Još jedna prilika gostiju nastala je nakon lijepe kombinacije Matana iz kornera za Jedvaja koji loptu šalje prema golu, ali Konrad je nesavladiv. U 14. minuti Đerek s desne strane snažno puca prema golu Uspinjače te je lopta još jednom neobranjiva za Piplicu pa domaćini bilježe novu prednost od 3:0! Uspinjača zatim uvodi golman igrača, a to ih košta i novog pogotka Broda kada u 18. minuti Bundavica krade loptu te iz kontre odlazi prema praznom golu te zabija za 4:0! Zadnje minute označile su dobru priliku gostiju kada Matan dodaje Tothu koji šalje loptu prema golu s desne strane, ali Konrad je na mjestu i uspješniji te gosti tako na pauzu odlaze bez primljenog pogotka.

Drugo poluvrijeme Uspinjača je nastavila s golmanom igračem jer više nije imala vremena za čekanje. Igra se potpuno preselila na polovicu domaćina iz Slavonskog Broda. Uspinjača je odlično kreirala akcije s igračem više, no nikako nije dolazila do uspješne završnice. Nekoliko minuta nakon samog početka vidjeli smo zanimljivu solo akcija golmana Broda Konrada, ali nije uspio ugroziti gol gostiju. Također, vidjeli smo i prvu ozbiljniju prijetnju domaćina preko Đereka čiji udarac odlično kao golman-igrač brani Matan. U 27. minuti pao je i prvi gol u nastavku, a sve zasluge idu Đurkoviću i njegovoj solo akciji za visokih 5:0. Dvije minute nakon, stigla je utjeha za Uspinjaču i njihovu bolju igru u nastavku, a pogodak je postigao Toth. Iduću šansu također je kreirao Toth, inače kapetan Uspinjače, ali njegov udarac uspješno brani Konrad. Ipak, u 31. minuti, novo smanjenje rezultata dočekala je Uspinjača nakon prekršaja u kaznenom prostoru. Penal za goste izvrsno zabija Toth i to je 5:2. U 34. minuti potpuno buđenje Uspinjače i sjajne šanse donijele su novi pogodak i priliku da se skroz vrate u utakmicu, ali i u borbu za 1.HMNL. Nakon sjajnih kombinacija ispred gola Konrada prvo je udarac uputio Matan koji pogađa stativu, a odbijenu loptu sjajno je iskoristio Jedva te postavlja rezultat od 5:3. U nastavku su se stalno nizale nove šanse gostiju, a najraspoloženiji bili su Toth i Jedvaj koji je imao najbolju priliku za novi pogodak kada je ostao sam pred golmanom Broda, no bezuspješno. Od pokušaja Brođana uglavnom su se vidjeli oni s gola na gol koji su bili neprecizni. Zatim se u 38. minuti ni iz čega kreirala akcija Broda u tri poteza koja je imala uspješnu završnicu i gol za 6:3 postiže Bundavica. Do kraja utakmice ponovno smo vidjeli golmana Broda u prilici za pogodak, no Matan i tu ostaje smiren. U posljednjoj minuti bilježimo prečku Pajalića i posljednji udarac Matana koji su završili bez pozitivnog ishoda te se rezultat nije mijenjao. Ovom utakmicom Uspinjača se oprostila od borbe za prvoligaški status dok se borba Broda nastavlja u posljednjem kolu lige za popunu 1. HMNL.

Za CROfutsal: Tia Knežević i Ida Haklička

2.HMNL-zapad | Zagreb 92 u Sisku do nove pobjede

Jučer je odigran posljednji susret 2. kola 2.HMNL-zapad u kojem je Zagreb 92 ostvario drugu …

2.HMNL-istok | Osijek, Aurelia i Brod 035 ostvarili nove pobjede

Jučer su odigrana tri susreta 2. kola 2.HMNL-istok, a nove pobjede upisali su Osijek, Aurelia …