Veliki trijumf Novog Vremena u Omišu!

U prvom susretu polufinala doigravanja za prvaka Hrvatske, gledali smo pravi futsal spektakl. Lijepo popunjene tribine omiške dvorane, uz navijače obe momčadi, te na koncu pobjedu Novog Vremena. Makarani su zaostatak iz prvog poluvremena (1:0) u nastavku preokrenuli i na koncu proslavili veliku pobjedu kojom dolaze na korak do plasmana u finale.

Kontrolor suđenja: Saša Tomić

OLMISSUM: Josip Bilandžić, Duje Kustura, Jakov Hrstić, Nikola Pavić, Josip Jurlina, Matej Horvat, Antonio Juretić, Stjepan Perišić, Josip Kolobarić, Valerije Jurić, Dickson Wagner Laguna Lopes, Antonio Sekulić, Nikola Čizmić, Božidar Baučić, trener: Duje Maretić

NOVO VRIJEME: Filip Bašković, Mate Vuković, Anderson Alves Carneiro Da Silva, Toni Jelavić, Marin Sesar, Luka Suton, Vedran Kazazić, Gabrijel Lasić, Marin Musinov, Roko Gašpar, Blago Gašpar, Bartul Ora, Sve Anton Horvath, Jakša Herceg, trener: Ivan Božović

STRIJELCI: 1:0 Jurlina (5′), 1:1 Kazazić (21′), 1:2 Pulinho (24′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Olmissum 7 (3+4); Novo Vrijeme 7 (3+4)

Jurić (21′), Jurlina (25′), Baučić (26′) – OLMISSUM
Jelavić (21′), Vuković (33′), Herceg (40′) – NOVO VRIJEME

IGRAČ UTAKMICE: Toni Jelavić (NOVO VRIJEME)

Omišani su poveli iz prve prave prilike. Odigrana je visoka lopta za Sekulića s lijeve strane, a pivot domaćih ubacuje pred gol gdje utrčava Jurlina i zabija za 1:0! Na odgovor gostiju čekali smo sve do 10. minute kada Blago Gašpar nakon dodavanja iz auta silovitim udarcem s 12 metara pogađa vratnicu. U nastavku akcije sijevnula je polukontra domaćih koju je zaključio Jurlina udarcem s 8-9 metara za malo pored gola. Do kraja poluvremena nismo vidjeli izglednijih prilika te se na odmor otišlo s minimalnom prednošću domaćina.
Već u prvoj minuti nastavka Makarani dolaze do izjednačenja. Jelavić je prošao po desnoj strani i ubacio u sredinu za Sutona koji je iz prve petom proslijedio loptu na drugu stranu gdje utrčava Kazazić i zabija u nebranjen gol za 1:1! U 23. minuti zaprijetili su Omišani iz kontre koju je povukao Kustura i dodao za Jurlinu čiji udarac Bašković odbija u korner. U sljedećoj minuti Novo Vrijeme dolazi do prednosti. Lopta je došla do Pulinha koji izlazi sam pred Bilandžića i zabija za preokret gostiju – 1:2! U 26. minuti Sekulić se u kaznenom prostoru pored Pulinha izborio za udarac, no puca pored suprotne vratnice. U 30. minuti Omišanima se pružila velika prilika kada je iznenada Sekulić osvanuo sam pred Baškovićem, no u pokušaju Sekulića da dribla gostujućeg vratara izostao je kvalitetniji udarac prema golu. Uslijedilo je dulje razdoblje igre bez ozbiljnijih prilika, a u završne dvije minute Omišani ulaze s Jurlinom u ulozi golmana-igrača, no i s igračem više u polju Olmissum ne uspijeva ozbiljnije ugroziti gol gostiju. U završnim sekundama utakmice zaorila se pjesma od strane navijača gostiju. Makarani su nanijeli “zeleno-plavima” prvi ovosezonski poraz na Ribnjaku, poraz koji bi ih u konačnici mogao stajati gubitka naslova prvaka. Za tjedan dana Omišani će pokušati uzvratiti Makaranima na njihovom parketu, a nema dvojbe da nas očekuje novi super uzbudljiv susret velikih rivala koje je ove sezone raspored ukrstio prije finala.

1.HMNL | Generalni sponzor i mladi bek produžili ugovor s Puležanima!

U redovima državnog viceprvaka se naveliko radi na igračkoj križaljki za sljedeću sezonu, a već …