Visoka pobjeda Alumnusa u Sesvetama!

U 11. kolu 1.HMNL Alumnus je na domaćem terenu svladao Vrgorac rezultatom 8:2. Utakmicu su otvorile izgledne šanse na obje strane, a već u 4. minuti dolazi do prvog vodstva domaćina. Bila je potrebna samo minuta da Alumnus poveća vodstvo na 2:0, ali Vrgorac se u 7. minuti vraća u utakmicu smanjenjem rezultata 2:1. Mirovalo se idućih par minuta, a zatim Modrušan pogađa dugom loptom Tolića koji povećava vodstvo na 3:1. U posljednjim sekundama prvog poluvremena vratnica je nakratko spasila domaćine, ali gosti sedam sekundi prije kraja uspjevaju smanjiti rezultat na 3:2 te se s tim rezultatom otišlo na odmor. Prvih deset minuta drugog poluvremena prikazalo je brojne šanse na obje strane, a zatim je Alumnus preuzeo inicijativu i preokrenuo utakmicu u svoju korist. Nakon pogotka Perovića za 4:2, Vrgorac je uveo Gudasića kao golmana-igrača, ali rizik je rezultirao pogotkom Žuvele i Markića na prazan gol. Iako su gošće vratile Vukovića na gol, dvojac Penava-Ledinščak u posljednjoj minuti postavio je konačan rezultat na visokih 8:2.

Delegat: Željko Trdišević

ALUMNUS SESVETE: Mario Modrušan, Danijel Dekanić, Dario Markić, Hrvoje Žuvela, Luka Davidović, Vlado Andrijašević, Matija Tolić, Bruno Kovačić, Gabrijel Andrić, Ivan Penava, Matej Perović, Saša Ledinščak, Mateo Vlatković, Neven Zonjić trener: Jakov Ungarov

VRGORAC: Marko Vuković, Nikola Gudasić, Mateo Kozarić, Alen Vuković, Duško Martinac, Marko Vučić, Ante Kraljević, Josip Govorko, Duje Dragičević, Mate Marinović, Zdravko Turić, Mateo Roskam, Ivan Grbavac

STRIJELCI: 1:0  Vlado Andrijašević (4′), 2:0 Danijel Dekanić (6′), 2:1 Duško Martinac (7′), 3:1 Matija Tolić (12′) 3:2 Ante Kraljević (20′) 4:2 Matej Perović (32′), 5:2 Hrvoje Žuvela (36′), 6:2 Dario Markić (37′), 7:2 Saša Ledinščak (40′), 8:2 Saša Ledinščak (40′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Alumnus Sesvete  8 (4+4) ; Vrgorac 7 (2+5)

ŽUTI KARTONI: Davidović (37′), Andrijašević (39′), Modrušan (40′) – ALUMNUS SESVETE

IGRAČ UTAKMICE:  Hrvoje Žuvela- ALUMNUS SESVETE

Utakmicu je otvorio Gudasić izlaskom pred golmana jedan na jedan, ali pravovremeno postavljeni Modrušan sačuvao je mrežu u prvoj minuti susreta. Šansom je ubrzo uzvratio Markić, ali zatresla se samo vratnica. Do početnog vodstva na utakmici dolazi Alumnus u 4. minuti nakon solo akcije Andrijaševića koji brzi izbačaj u sredinu završava udarcem po golu. Šok u momčadi Vrgorca dodatno je kaznio Danijel Dekanić nakon što je oduzeo loptu u svojoj polovici i u brzoj kontri neobranjivo zatresao mrežu za 2:0. Slavlje nije dugo trajalo jer već idući napad Martinac udarcem izvana smanjuje rezultat na 2:1. Kozarić u idućem napadu stvara novu šansu, ali nedovoljno precizno. S druge strane Dekanić izlazi pred Vukovića koji zaustavlja pokušaj “rolanja”. Novo vodstvo domaćina dogodilo se u 12. minuti nakon što Modrušan baca dugu loptu na Tolića koji posprema loptu u bliži kut za 3:1. Gudasić je pokušao smanjiti rezultat prodorom po lijevoj strani i udarcem izvana, ali pravovremni blok “Studenata” održao je rezultat netaknutim. Drugu šansu također stvara Gudasić, ali lopta odlazi iznad gola. Dugu loptu prima Roskam i brzim okretom akciju završava udarcem po golu, ali lopta odlazi izvan okvira gola. Modrušan opet šalje dugu loptu u peterac koju Zonjić glavom šalje u okvir gola, ali Vuković spremno brani pokušaj “Studenata”. Vrgorac odgovara brzom kontrom i 15 sekundi prije kraja prvog poluvremenu pogađa stativu. Domaćini nisu uspjeli sačuvati rezultat jer samo sedam sekundi zaboravljeni Kraljević zatvara drugu stativu i smanjuje rezultat na 3:2 te se s tim rezultatom otišlo na odmor.

Čvrsto se ušlo u drugo poluvrijeme na obje strane što je rezultiralo s nekoliko grešaka u obrani, ali nedovoljno precizno za promjenu rezultata. Ubrzo su se domaćini našli u situaciji 2 na 1, ali lopta odlazi izvan okvira gola. Vrgorac nije uspio realizirati pokušaj iz prekida što Alumnus kažnjava brzom kontrom, ali također nedovoljno precizno. Već u idućem napadu Markić pronalazi Žuvelu koji bježi obrani Vrgorca, ali Vuković obranom spašava svoju momčad. Idući napad Vuković pronalazi dugom loptom Gudasića koji spušta loptu na šest metara za Govorka, ali lopta odlazi iznad gola. Pritisak Vrgorca rezultirao je s nekoliko izravnih šansi, ali zatresla se samo vratnica. Izravniji su bili domaćini koji povećavaju vodstvo u 32. minuti nakon prodora Tolića po desnoj strani i pronalaskom Perovića koji precizno šalje loptu pokraj Vukovića za 4:2. Ubrzo se Penava pronašao u situaciji 1 na 1, ali nedovoljno precizno za novo povećanje vodstva. Vrgorac je odgovorio uvođenjem golmana-igrača šest minuta prije kraja. Rizik u 36. minuti kažnjava Žuvela koji pogađa na prazan gol za 5:2. Samo minutu kasnije igru golmana-igrača kažnjava i Markić koji također pogađa na prazan gol. Na gol se vratio Vuković, ali ni to nije spriječilo Alumnus da do kraja susreta dodatno poveća vodstvo. Ovog puta za to su zaslužni Penava i Ledinščak. U posljednjoj minuti Penava na drugoj stativi pronalazi Ledinščaka koji zabija za 7:2. Konačnih 8:2 postavio je isti dvojac. Novi prodor Penave i nesebično dodavanje na drugu stativu rezultiralo je novim pogotkom kojim se završio susret u Sesvetama.

O nama Gabrijela Gaiser

Drugo izdanje U19 EURO-a u Španjolskoj!

Izvršni odbor UEFA-e je na sastanku u švicarskom Montreuxu odlučio kako će domaćin drugog izdanja …

Šibenik u fenomenalnoj utakmici slavio u Slavonskom Brodu!

Veliko iznenađenje priredio je Šibenik 1983 pobjedom u Slavonskom Brodu u susretu 1. kola Lige …