spot_img
spot_img

Vrgorac i Futsal Dinamo u borbi za top 4!

Objavljeno:

Ostala su još tri kola do kraja regularnog dijela sezone, a 16. kolo će dvobojem u petak uz TV prijenos otvoriti Vrgorac i Futsal Dinamo. Obje momčadi u posljednjih pet kola imaju po dvije pobjede i tri poraza te igraju “toplo-hladno”. Trenutno se nalaze u donjoj polovici tablice, bodovno su izjednačene i svega tri boda ih dijele od trećeg mjesta prvenstvene ljestvice tako da će ovaj dvoboj imati veliki ulog. U nastavku Vam donosimo nešto više o međusobnim dvobojima ove dvije momčadi te najavu njihove sljedeće utakmice.

16.kolo

U posljednjih nešto manje od sedam godina ove dvije momčadi su se sastajale četrnaest puta. Trinaest puta su se sastajali u ligi dok su se jednom, u sezoni 2017./2018. sastali u polufinalu Kupa kada su Vrgorčani slavili u Našicama rezultatom 5:1. U polovici dvoboja, njih sedam pobjedu je upisivao Futsal Dinamo. Četiri puta su slavili Vrgorčani dok su tri puta podijelili bodove. Ukupna gol-razlika je 48:34 što su ukupno 82 gola, odnosno nešto manje od šest pogodaka po utakmici. Kada su se ove dvije momčadi pak sastajale u Vrgorcu svaka momčad je po dva puta slavila, a i dva puta su podijelili bodove. I gol-razlika je “tijesna” u tim utakmicama, 15:14 za Vrgorac, te je na njima padalo nešto manje od pet pogodaka na susretu.

MEĐUSOBNI DVOBOJI VRGORCA I FUTSAL DINAMA:

Datum/vrijeme Kolo Mjesto Natjecanje Utakmica Rezultat
20.11.2021 20:00 7 Zagreb Prva HMNL 2021 MNK Futsal Dinamo – HMNK Vrgorac 4:4
14.03.2021 16:00 15 Zagreb Prva HMNL 20/21 MNK Futsal Dinamo – HMNK Vrgorac 6:0
21.11.2020 17:30 6 Vrgorac Prva HMNL 20/21 HMNK Vrgorac – MNK Futsal Dinamo 1:1
28.02.2020 20:00 14 Zagreb Prva HMNL – Prvi dio 19/20 MNK Futsal Dinamo – HMNK Vrgorac 7:3
10.11.2019 18:00 5 Vrgorac Prva HMNL – Prvi dio 19/20 HMNK Vrgorac – MNK Futsal Dinamo 5:5
22.03.2019 19:15 19 Vrgorac Prva HMNL – 1.dio 18/19 HMNK Vrgorac – MNK Futsal Dinamo 5:3
25.11.2018 18:30 8 Zagreb Prva HMNL – 1.dio 18/19 MNK Futsal Dinamo – HMNK Vrgorac 3:4
24.03.2018 21:15 1/2F Našice HNKMN 17/18 MNK Futsal Dinamo – HMNK Vrgorac 1:5
05.03.2017 18:45 17 Zagreb Prva HMNL 16/17  – 1. dio MNK Futsal Dinamo – HMNK Vrgorac 6:0
06.11.2016 18:00 6 Vrgorac Prva HMNL 16/17  – 1. dio HMNK Vrgorac – MNK Futsal Dinamo 1:2
12.03.2016 17:30 15 Zagreb Prva HMNL 15/16 – 1. dio MNK Futsal Dinamo – HMNK Vrgorac 4:2
11.10.2015 18:30 4 Vrgorac Prva HMNL 15/16 – 1. dio HMNK Vrgorac – MNK Futsal Dinamo 2:1

U posljednjem međusobnom dvoboju odigranom u sklopu 7. kola aktualne sezone 1.HMNL Futsal Dinamo i Vrgorac su podijelili bodove odigravši 4:4 pa ćemo se prisjetiti tog susreta kroz sažeti izvještaj s te utakmice.

FUTSAL DINAMO – VRGORAC 4:4 (3:1)

STRIJELCI: 0:1 Dos Santos (1′), 1:1 Novak (4′), 2:1 Mudronja (6′), 3:1 Grbeša-6m (7′), 3:2 Marinović (23′), 3:3 Da Silva (27′), 3:4 Martinac (34′), 4:4 Čekol (39′)

Unatoč rano primljenom pogotku već u prvoj minuti susreta Dinamo je brzo postigao tri gola i s prednošću od dva pogotka razlike otišao na odmor. Prvo poluvrijeme obilježili su i brojni akumulirani udarci od kojih nijedan nije zatresao mrežu. Drugo poluvrijeme bolje je otvorio Vrgorac koji se vratio u utakmicu i uspješno držao prednost sve do posljednje minute kada Čekol ponovno spašava Dinamo te je utakmica završila remijem. Najboljih trenutaka tog susreta ćemo se podsjetiti kroz sažetak koji je omogućila Hrvatska nogometna televizija – HNTV.

Kao što smo na početku članka spomenuli, ove dvije momčadi su uoči međusobnog dvoboja u promjenjivoj formi te će u ovom susretu sigurno tražiti bodove kojima bi se uključili u borbu za prva četiri mjesta i prednost domaćeg terena u četvrtfinalu doigravanja. Vrgorčani su u ovosezonskih sedam domaćih utakmica upisali tek dva poraza i 13 bodova dok je Futsal Dinamo upisao samo dvije pobjede i 7 bodova na gostujućem terenu.  U redovima domaćina će nedostajati kartonirani Govorko, ali se vraća Bošković nakon odslužene suspenzije od jedne utakmice. U redovima Futsal Dinama nema kartoniranih igrača. S obzirom na povijest dvoboja i ovosezonsku formu vjerujemo kako nas očekuje jedna vrlo zanimljiva utakmica u kojoj bod(ovi) mogu na bilo koju stranu te smo sigurni kako će gledatelji pred TV ekranima uživati u ovoj utakmici.