Vrgorac na krilima Boškovića došao do nove pobjede!

U susretu 6. kolu 1.HMNL u Vrgorcu su se sastali istoimeni domaćin i Futsal Pula gdje su obje ekipe nastupile bez nekoliko bitnih igrača. Nakon što je Futsal Pula na odmor otišla s prednošću domaći u nastavku preokreću rezultat i zasluženo upisuju nova tri boda. Junak susreta bio je BiH reprezentativac Josip Bošković koji je postigao sva tri zgoditka za „nebeskoplave“.

Kontrolor suđenja: Edi Šunjić

VRGORAC: Zoran Primić, Ante Kraljević, Guilherme Dos Santos, Marko Gašpar, Josip Bošković, Marlon Luciano Da Silva, Duško Martinac, Zdravko Turić, Ivan Grbavac, Vojko Pervan, Dane Raos, Ivan Vukosav, Marko Vučić, trener: Krešimir Ćubelić

FUTSAL PULA: Žarko Luketin, Daniel Moravac, Dean Moravac, Goran Urošević, David Mataja, Belmin Hasanbašić, Manolo Bilić, Niko Vukmir, Danis Hrgota, Miloš Stojković, Edvin Lorber, trener: Frane Despotović

STRIJELCI: 0:1 Bilić (9′), 1:1 Bošković (13′), 1:2 Stojković (13′), 2:2 Bošković (27′), 3:2 Bošković (33′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Vrgorac 10 (5+5), Futsal Pula 11 (6+5)

ŽUTI KARTONI: Bošković (16′), Pervan (30′) – VRGORAC; Mataja (13′), Stojković (20′), Vukmir (23′), Luketin (29′) – FUTSAL PULA

CRVENI KARTONI: Stojković (24′) – FUTSAL PULA

IGRAČ UTAKMICE: Josip Bošković (VRGORAC)

Prvu priliku gledamo na samom otvaranju utakmice kada Luketin brani udarac Boškovića iz kosa. Odgovorio je Moravac za goste, ali Primić je na mjestu. U 9. minuti gosti su poveli 0:1 nakon što je Vukmir proigrao usamljenog Bilića koji uz pomoć vratnice vara Primića. Minutu nakon Bošković je na asistenciju Kraljevića pogodio vanjski dio mreže, a u 11. minuti Primić brani čak u tri navrata udarce igrača Pule. Vrgorac je došao na 1:1 u 13. minuti kada Kraljević krade jednu loptu zatim proigrava Marlona koju pronalazi Boškovića koji nema težak zadatak i s nekoliko metara glavom pogađa za izjednačenje. Ipak taj rezultat nije dugo stajao na semaforu jer već u istoj minuti Stojković se probio po lijevoj strani i udarcem vrhom tenisice poslao loptu iza Primića za novo vodstvo Pule od 1:2. Do kraja prvog dijela još su Stojković i Moravac pokušali povećati prednost gostiju, ali bez uspjeha da bi u posljednjoj minuti prvog poluvremena Luketin obranio deseterac Guilhermeu i na odmor se otišlo s minimalnom prednošću gostiju.

Nastavak je otvoren vratnicom Stojkovića, a u nastavku akcije Luketin brani udarac Guilhermea. U 23. minutu Luketin duboko u polovica Vrgorca upućuje udarac, ali Primić je na mjestu. Minutu nakon Stojković je dobio drugi žuti karton nakon što je napucao loptu u prekidu igre, ali igrači Vrgorca nisu uspjeli ozbiljnije zaprijetiti vratima Luketina u razdoblju s igračem više. Ipak u 27. minuti rezultat je 2:2 nakon što je Kraljević uposlio Boškovića, a on se okrenuo s čuvarom na leđima i s vrha kaznenog prostora pogodio mrežu. Samo minutu nakon Puljani su napravili veliku grešku poslije koje Marlon izlazi sam pred Luketina koji u ovom dvoboju izlazi kao pobjednik. Gostujući vratar je uspješniji i od Grbavca u 31. minuti kojeg je odlično uposlio vratar Primić. Čak i raspoloženi Luketin nije mogao zaustaviti preokret domaćih kada Guilherme upošljava Boškovića koji iz drugog pokušaja pronalazi put do Luketinove mreže za 3:2. Do kraja susrete Vrgorčani su stvorili još nekoliko izgledni prilika, ali ni Guilherme ni Turić i naposljetku trostruki strijelac Bošković nisu našli nova rješenja za Luketina. Najbliži da donese bod Puljanima bio je Urošević koji u 36. minuti iz dva pokušaja iz dobre pozicije ne pronalazi put pokraj Primića te Vrgorac osvaja nova tri boda  za privremeno preuzimanje vrha ljestvice.

O nama Marijan Čolak

Marijan Čolak je rođen 1995. godine u Splitu, a živi u Solinu. Dio CROfutsal tima je od ljeta 2020. godine, a po struci je stručni specijalist računovodstva i financija.

2.HMNL-istok | Potop Olimpijca kod Aurelie za start proljetnog dijela sezone

Dvobojem Aurelie i Olimpijca započeo je proljetni dio sezone 2.HMNL-istok. U susretu lišenom rezultatske neizvijesnosti …