Vrgorac na krilima Roskama do trijumfa u Gospinu polju!

U prvom susretu 13. kola 1.HMNL Vrgorac je slavio na gostovanju kod Squarea rezultatom 1:2! Sve bitno dogodilo se u drugom poluvremenu. Square je poveo iz penala koji je bespotrebno skrivio vratar Vuković, no gosti su pokazali karakter i s dva zgoditka Roskama preokretom došli do vrijedne pobjede.

Delegat: Mario Matić

SQUARE: Zoran Primić, Haron Džanković, Stjepan Rezo, Hrvoje Cvjetković, Mato Šimunović, Gordan Duvančić, Antonio Konsuo, Matej Perić, Josip Nebergoj, Orsat Klečak, Damjan Šulić, Alen Turuk, trener: Hans Matić

VRGORAC: Marko Vuković, Ante Kraljević, Nikola Gudasić, Mateo Kozarić, Duje Dragičević, Josip Govorko, Marko Gašpar, Zdravko Turić, Mate Marinović, Duško Martinac, Mateo Roskam, Ivan Grbavac, Ivan Vukosav, Marko Vučić, trener: Krešimir Čubelić

STRIJELCI: 1:0 Cvjetković (25′), 1:1 Roskam (31′), 1:2 Roskam (39′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Square 10 (5+5); Vrgorac 11 (5+6)

ŽUTI KARTONI: Šimunović (25′), Cvjetković (32′), Šulić (38′) – SQUARE
Marinović (5′), Turić (32′), Martinac (37′) – VRGORAC

IGRAČ UTAKMICE: Mateo Roskam (VRGORAC)

U prvom poluvremenu gledali smo podjednake suparnike gdje su se teško stvarale izglede prilike za gol, a Primić s jedne i Vuković s druge strane pobrinuli su se da se na odmor ode s početnih 0:0. Dojam je da se čekao prvi zgoditak da se utakmica “otvori”. Igrala se 25. minuta kada Square praktički iz ničega dolazi do prednosti. Vratar Vuković nesmotreno je srušio Šimunovića u poprilično bezopasnoj situaciji unutar kaznenog prostora, a Cvjetković iz penala donosi prednost domaćinu, 1:0! Nakon toga gosti preuzimaju inicijativu, no Primić u nekoliko navrata spašava Square. U 31. minuti Vrgorac dolazi do zasluženog izjednačenja. Kraljević je iz kornera s lijeve strane dao kratku povratnu loptu za Gašpara koji oštro ubacuje pred gol, a tamo spretno reagira Roskam i šalje loptu u gol za 1:1! U 37. minuti Martinac bespotrebno čini 6. akumulirani prekršaj duboko u protivničkoj polovici, ponudivši tako domaćinu veliku priliku za novu prednost. No ipak, Šulić iz kaznenog udarca s 10 metara puca visoko preko gola. U 39. minuti Vrgorac dolazi do prednosti. Udarac Gašpara s 14-15 metara vratar Primić tek je kratko odbio, a odbivenu loptu Roskam u padu sjajno zahvaća i neobranjivo od grede zabija za 1:2! Domaći tada prelaze na igru s Džankovićem u ulozi golmana-igrača, no ne uspijevaju ozbiljnije ugroziti gol gostiju. Vrgorčani su sačuvali minimalnu prednost i odnijeli velika 3 boda iz Gospinog polja. Druga je ovo uzastopna pobjeda “nebeskoplavih” koji su s nova 3 boda pobjegli s mjesta koje vodi u neizvijesnost razigravanja za opstanak. Square je pak još uvijek bez proljetne pobjede, s učinkom od 2 osvojena boda u 4 odigrana susreta.

Drugo izdanje U19 EURO-a u Španjolskoj!

Izvršni odbor UEFA-e je na sastanku u švicarskom Montreuxu odlučio kako će domaćin drugog izdanja …

Šibenik u fenomenalnoj utakmici slavio u Slavonskom Brodu!

Veliko iznenađenje priredio je Šibenik 1983 pobjedom u Slavonskom Brodu u susretu 1. kola Lige …