Vrgorac u dramatičnoj završnici došao do nova 3 boda

U susretu 14. kola 1.HMNL Vrgorac je u neviđenoj drami došao do pobjede nad Universitasom, a junak „nebeskoplavih“ je bio Duško Martinac koji je 3 sekunde prije kraja postigao svoj 3. zgoditak na današnjoj utakmici te donio nova 3 boda za svoju ekipu. Universitas je izjednačio dvadesetak sekundi prije kraja, no na kraju su ipak ostalih praznih ruku. Nakon reprezentativne stanke Vrgorac ide na gostovanje kod Futsal Dinama, dok će Universitas na domaćem terenu dočekati vodeći Olmissum.

Delegat: Mišel Kvesić

VRGORAC: Marko Vuković, Duško Martinac, Nikola Gudasić, Mateo Kozarić, Marko Gašpar, Ivan Vukasov, Duje Dragičević, Josip Govorko, Mate Marinović, Ante Kraljević, Zdravko Turić, Mateo Roskam, Ivan Grbavac, Vojko Pervan, trener: Krešimir Čubelić

AFC UNIVERSITAS: Ivo Jukić, Ivor Šuljić, Filip Kosor, Ivan Gotovac, Ivan Tustonjić, Mate Vrdoljak, Jakov Hrstić, Ante Mijić, Josip Juretić, Edo Radmilo, Ante Crnjac, Piero Butorović, Karlo Kovačić, Božo Sučić, trener: Hrvoje Budimir

STRIJELCI: 1:0 Martinac (2′), 1:1 Kosor (4′), 2:1 Martinac (15′), 3:1 Pervan (18′), 3:2 Gotovac (21′), 4:2 Gudasić (26′), 4:3 Hrstić (33′), 4:4 Hrstić (40′), 5:4 Martinac (40′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Vrgorac 8 (3+5) ; AFC Universitas 5 (4+1)

ŽUTI KARTONI: Pervan (4′), Gudasić (20′), Roskam (26′) –VRGORAC
Juretić (19′), Radmilo (40′) – AFC UNIVERSITAS

CRVENI KARTON: Gudasić (39′) – VRGORAC, Radmilo (40′) – AFC UNIVERSITAS

IGRAČ UTAKMICE: Duško Martinac (VRGORAC)

Na prvu priliku čekali smo samo do početka 2. minute kada Gudasić lijepo prolazi kroz sredinu i upošljava Martinca koji promašuje cijela vrata, ali kapetan „nebeskoplavih“ se iskupio za taj promašaj u istoj minuti kada Gašpar oduzima loptu Hrstiću i proigrava Martinca koji rutinirano pogađa za inicijalno vodstvo domaćina. Universitas je izjednačio na 1:1 u 4. minuti kada Gotovac izvodi korner i pronalazi Kosora koji iz poluvoleja s 10 metara fantastično pogađa gornji lijevi kut nemoćnog Vukovića. Vrgorac je odgovorio u 7. minuti kada Roskam prolazi kroz tri gostujuća igrača te pogađa vanjski dio vratnice. „Studenti“ su ponovno opasni u 13. minuti kada Juretić oduzima loptu Kraljeviću te upućuje prizeman udarac koji Vuković odbija u polje, a u istoj minuti gledamo reprizu prethodne akcije koja ima identičan kraj. Minutu nakon bilježimo dvije dobre prilike, po jednu sa svake strane. Prvo prizeman udarac Martinca brani Jukić, a na drugoj strani udarac Gotovca paradom brani Vuković. U 15. minuti rezultat je 2:1 za Vrgorac, a ponovno je strijelac Martinac koji nakon asistencije Gudasića iz auta bježi Juretiću i u pada šalje loptu iza Jukića. Samo minutu nakon domaće kapetan moga je postići i svoj treći zgoditak kada se od centra sjurio do vrata gostiju, međutim Jukić je spriječio povećanje vodstva Vrgorca. Ipak domaći odlaze na 3:1 u 18. minuti kada je Martinac glavom proslijedio loptu natrćalom Pervanu koji s pet metara snažnim udarcem šalje loptu pod gredu nemoćnog Jukića. U zadnjoj minutu prvog poluvremena Gudasić prolazi dvojicu čuvara ali pravovremenim istrčavanjem Jukić ulazi u njegov udarac.

Prva minuta nastavka donosi pogodak u mreži Vrgorca. Nakon uigrane akcije iz auta Juretić pronalazi Gotovca na vrhu šesterca, a najbolji strijelac „studenata“ okreće Pervana i od greda postiže zgoditak za 3:2. Odgovorio je Pervan u 23. minuti dalekometnim udarcem kojeg Jukić skreće u korner. Na 4:2 povisio je Gudasić koji se sjajnim potezom riješio Mijića te u padu s vrha šesterca šalje loptu pokraj Jukića. Minutu nakon Vrgorac ima situaciju 3 na 1, međutim ni Roskam ni Gašpar ne uspijevaju iz blizine svladati Jukića. Na drugoj strani u 28. minuti Vuković brani u dva navrata dobre udarce Tustonjića, a samo minutu nakon dobrim postavljanjem sprječava Tustonjićevo proigravanja za Kovačića koji je bio sam pred vratima. Samo dvije minute nakon Gudasić je presjekao jedno dodavanje te se sjurio prema Jukiću kojeg zaobilazi, ali Juretić na gol liniji ne dopušta novi pogodak u mreži AFCU-a.  Na isteku 31. minute gosti su krenuli s Šuljićem u ulozi golman-igrača koji se već minutu nakon našao u odličnoj prilici nakon dodavanja Gotovca, ali njegov udarac je prohujao pokraj vratnice. U 33. minuti rezultat je 4:3, a strijelac je Hrstić koji koristi pogrešku pri dodavanju Kozarića i mirno pogađa donji lijevi kut. Dvije minute nakon Juretić lukavim udarcem iz mrtvog kuta pokušava iznenaditi Vukovića koji uz pomoć vratnice brani taj udarac, a u istoj minuti na drugoj strani Jukić brani udarac Kraljeviću. Vrgorac je u 39. minuti ostao s igračem manje nakon što je drugi žuti karton dobio Gudasić, a to gosti koriste i u posljednjoj minuti dolaze na 4:4 zgoditkom Hrstića nakon što su izigrali obranu Vrgorca. Ipak to nije bilo dovoljno Universitasu da izvuče bod na ovom gostovanju jer na dodavanje Kraljivića nakon udarca iz kuta Martinac sjajnim udarcem pogađa za konačni 5:4. Prilikom tog udarca Martinca lopta je okrznula Tustonjića, a gosti su žestoko prosvjedovali prije i nakon tog udarca iz kuta kod sudaca smatrajući da do tog udarca iz kuta opće nije trebalo doći i da je igrač Vrgorca zadnji dirao loptu kada je dosuđen udarac iz kuta za Vrgorac.

O nama Marijan Čolak

Drugo izdanje U19 EURO-a u Španjolskoj!

Izvršni odbor UEFA-e je na sastanku u švicarskom Montreuxu odlučio kako će domaćin drugog izdanja …

Šibenik u fenomenalnoj utakmici slavio u Slavonskom Brodu!

Veliko iznenađenje priredio je Šibenik 1983 pobjedom u Slavonskom Brodu u susretu 1. kola Lige …