Vrgorac zaustavio pobjednički niz Olmissuma!

Vrgorac je zaustavio pobjedničku seriju Olmissuma na domaćim parketima koja traje još od siječnja ove godine i poraza od Crnice. Iako su gosti dominirali posjedom kroz cijelu utakmicu to nije urodilo plodom te se Vrgoračka obrana na čelu s vratarom Primićem pokazala kao tvrd orah. Poveli su domaći projektilom Martinca, a Sekulić je donio poravnanje Olmissumu. Ipak to je trajalo vrlo kratko te je gol Vrgorca za 2:1 prelomio susret u kojem je Olmissum bio ispod razine na kojoj smo ih navikli gledati, dok je hrabri i srčani Vrgorac iskoristio svoje prilike i zasluženo upisao novu pobjedu.

Delegat: Mišel Kvesić

VRGORAC: Zoran Primić, Duško Martinac, Josip Govorko, Bruno Jakovljević, Marko Gašpar, Dos Santos Guilherme, Duje Dragičević, Mate Marinović, Marlon Da Silva Luciano, Zdravko Turić, Josip Bošković, Ivan Grbavac, Marko Vučić, trener: Krešimir Ćubelić

OLMISSUM: Josip Bilandžić, Nikola Pavić, Josip Jurlina, Kristijan Postružin, Jakov Hrstić, Matej Horvat, Antonio Juretić, Stjepan Perišić, Josip Kolobarić, Antonio Sekulić, Alen Marić, Božidar Baučić, Nikola Čizmić, trener: Duje Maretić

STRIJELCI: 1:0 Martinac (12′), 1:1 Juretić (27′), 2:1 Guilherme (30′), 3:1 Primić (38′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Vrgorac 6 (4+2); Olmissum 9 (5+4)

ŽUTI KARTONI: Gašpar (10′), Jakovljević (32′), Bošković (36′) – VRGORAC
Postružin (20′), Jurlina (29′) – OLMISSUM

IGRAČ UTAKMICE: Zoran Primić (VRGORAC)

Od samoga početka susreta Olmissum je zagospodario terenom i napadao vrata Vrgorca pa tako već na samom otvaranju susreta Dragičević je s gol linije zaustavio udarac Postružina. U 3. minuti u tri navrata iz daljine prijete gosti, ali Primić zaustavlja udarce Hrstića i dva puta Pavića. Nakon samo dvije minute ponovno se redaju prilike pred Primićevim vratima, ali ni Marić pa potom i Perišić ne uspijevaju pogodite mrežu „nebeskoplavih“. Vrgorac je prvi put zaprijetio preko Gašpara čiji udarac nakon prekida brani Bilandžić. To je bio samo uvod u 12. minutu kada Gašpar nakon auta kratko proigrava Martinac čiji udarac s više od 15 metara završava pod gredom za vodstvo domaćina od 1:0. Pavić je odgovorio za goste, ali opet je Primić pravovremen. Do kraja poluvremena Vrgorčani su zaprijetili još nekoliko puta iz daljine ali nije bilo promjene rezultata te se s minimalnom prednošću domaćih otišlo na predah. Na otvaranju drugog dijela Guilherem propušta kazniti pogrešku u obrani Olmissuma i puca visoko preko gola iz izgledne prilike. Kazna je stigla u 27. minuti kada Sekulić okreće svog čuvara, a Juretić s druge vratnice posprema loptu u mrežu i vraća stvari na početak. Minutu nakon dobra akcija Vrgorca ali Jakovljević ne uspijeva svladati Bilandžića. Ipak u 30. minuti rezultat je 2:1. Ponovno su Vrgorčani odigrali odličnu akciju u kojoj su sudjelovali svi igrači, a egzekutor je bio Guilherme. Odgovorio je za goste u dva navrata Sekulić od kojeg je Primić bio bolji prvi put, a drugi put Sekulića zaustavlja vratnica. Za domaće odgovara Martinac koji iz dobre pozicije u dva navrata ne pogađa okvir gola. Do kraja utakmice Olmissum je pokušao s golman-igraćem doći do izjednačenja, međutim to je samo dalo priliku Primiću da se upiše u listu strijelaca postavivši konačnih 3:1.

O nama Marijan Čolak

Marijan Čolak je rođen 1995. godine u Splitu, a živi u Solinu. Dio CROfutsal tima je od ljeta 2020. godine, a po struci je stručni specijalist računovodstva i financija.

2.HMNL-zapad | Raspored i najava 9. kola

U sklopu 9. kola 2.HMNL-zapad danas nas očekuju četiri utakmice. Vrijedi svakako izdvojiti utakmicu Jesenje …

2.HMNL-istok | Aurelia do punog plijena u Slavonskom Brodu

Jučer je odigran zaostali susret 8. kola 2.HMNL-istok u kojem je vinkovačka Aurelia osvojila velika …