2.HMNL-jug | Split Tommy – Ustanik | Izvještaj

U susretu 17.kola Split Tommy je upisao uvjerljivu pobjedu, te je i matematički osigurao naslov prvaka! Na koncu je upisana najuvjerljivija pobjeda sezone (14:1), te je Split Tommy u velikom stilu proslavio naslov prvaka!

Mjeritelj vremena: Mate Grgurinović

SPLIT TOMMY: Mate Tešija, Mladen Burilović, Slobodan Gudelj-Velaga, Ante Ćorluka, Alen Protega, Saša Subotić, Mirko Nikolić, Josip Suton, Zvonimir Visković, Josip Bilandžić, Branko Laura (kap.), Andrija Bogdanović, Franco Jelovčić, trener: Mato Stanković

USTANIK: Ante Miljak, Duje Šalov, Hrvoje Giljanović, Ivan Palada, Ivan Mujan (kap.), Dino Grubišić, Boško Novaković, Ante Vukić, Josip Balek, Mario Mikulić, Ivan Sesar, Ante Dragošević, Petar Pulić, trener: Željko Kovačević

STRIJELCI: 1:0 Subotić (3.min.), 2:0 Laura (5.min.), 3:0 Gudelj-Velaga (7.min.), 4:0 Suton (7.min.), 5:0 Jelovčić (14.min.), 6:0 Suton (14.min.), 7:0 Laura (15.min.), 8:0 Jelovčić (21.min.), 9:0 Subotić (22.min.), 9:1 Mikulić (28.min.), 10:1 Protega (29.min.), 11:1 Gudelj-Velaga (30.min.), 12:1 Ćorluka (33.min.), 13:1 Suton (35.min.), 14:1 Bogdanović (39.min.)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Split Tommy 1 (1+0); Ustanik 2 (2+0)

ŽUTI KARTONI: Protega (18.min.), Grubišić (24.min.), Mikulić (29.min.)

IGRAČ UTAKMICE: Franco Jelovčić (SPLIT TOMMY)

IMGL3497
U susretu 17.kola 2.HMNL-jug, Split Tommy je uvjerljivom pobjedom nad Ustanikom i matematički osigurao naslov! Visokih 14:1 najuvjerljivija je pobjeda ove sezone kojom su splićani proslavili naslov i najavili povratak tamo gdje pripadaju, u vrh Hrvatskog futsala!
Domaćin je vrlo brzo poveo. Početkom 3.minute Suton udarcem izvana pogađa vratnicu, lopta se odbija do Jelovčića koji proigrava Subotića na vrhu kaznenog prostora, a Subotić zabija “kroz” vratara Miljka za 1:0! U 5.minuti već je 2:0! Jelovčić je u presingu osvojio loptu duboko na protivničkoj polovici, proigrao Lauru koji silovito i precizno zabija za 2:0! Dvije minute kasnije ponovno se trese mreža gostiju. Sijevnula je brza kontra Splita preko Laure, lopta ide desno za Jelovčića koji upisuje i treću asistenciju za 3:0! Strijelac je ovoga puta Gudelj-Velaga. Na isteku iste minute domaći još jednom zabijaju. Suton se lijepim driblingom na lijevoj strani oslobodio za udarac i sa 8 metara silovito i precizno zabija za velikih 4:0! Uslijedilo je razdoblje bez većih uzbuđenja sve do 13.minute kada Subotić sjajno proigrava Lauru na lijevoj strani koji puca za malo pored suprotne vratnice. Minutu kasnije lopta nakon kornera dolazi na suprotnu stranu za Jelovčića koji lijepo zabija za 5:0! U istoj minuti domaćin još jednom zabija; u kontri 3 na 2 vratar Miljak brani udarac Subotića, no lopta se odbija ravno na Sutonovu glavu za 6:0! Minutu kasnije Laura lijepo prolazi kroz obranu gostiju i zabija za 7:0! Potop gostiju nakon prvih 20 minuta!!!
U nastavku domaći nastavljaju gdje su stali i več u prvom napadu dolaze do novog pogotka. Jelovčić je u sjajnom prodoru prošao kroz gostujuću obranu i vratara Pulića, te zabio za 8:0! Minutu kasnije opet se trese mreža gostiju; Subotić je strijelac za 9:0! Nakon toga su uslijedile brojne promjene u redovima domaćih, te se uspostavila ravnoteža na terenu. U 28.minuti Mikulić izlazi sam pred vratara Bilandžića i zabija za 9:1! Odgovor domaćih bio je izuzetno brz; Gudelj-Velaga je sjajnim potezom na centru proigrao Protegu koji izlazi sam pred vratara Pulića, obilazi ga i zabija za 10:1! Minutu kasnije Ćorluka je vrlo dobro pucao izvana, a Pulić lijepom intervencijom brani! No nekoliko trenutaka kasnije domaći ipak zabijaju; sjajno je odigrana akcija koju je na dodavanje Bogdanovića pogotkom okončao Gudelj-Velaga za 11:1! U 33.minuti Ćorluka prolazi po lijevoj strani, a njegov udarac pred golom se odbija od protivničkog branića i ulazi u gol za 12:1! Od 35.minute Split igra s golmanom-igračem (Jelovčić), a minutu kasnije Suton udarcem sa 6-7 metara s desne strane zabija za 13:1! U 39.minuti izigrana je obrana gostiju, a Bogdanović na dodavanje Jelovčića zabija za 14:1! Bio je to poslijednji zgoditak na susretu čime je okončana agonija Ustanika.

split ustanikFOTO: Duje Bonačić

2.HMNL-istok | Osijek, Aurelia i Brod 035 ostvarili nove pobjede

Jučer su odigrana tri susreta 2. kola 2.HMNL-istok, a nove pobjede upisali su Osijek, Aurelia …

EURO 2022. | Reakcije naših reprezentativaca na ždrijeb

Hrvatska reprezentacija će na Europskom prvenstvu u Nizozemskoj igrati u grupi “C” protiv Rusije, Slovačke …