2.HMNL-jug | Crnica potopila Torcidu i proslavila naslov prvaka!

Crnica je novi prvak 2.HMNL-jug! Šibenski drugoligaš u poslijednjem je kolu slavio protiv splitske Torcide i tako potvrdio naslov prvaka. Momčad Robertina Jelovčića tako je ostvarila svoj cilj i osvojila naslov prvaka, no pred njima je još jedan korak do ostvarenja klupskih ambicija – plasman u prvoligaško društvo! Šibenčani će igrati kvalifikacije za plasman u 1.HMNL, gdje će protiv Jesenja i Vinkovaca tražiti plasman u elitu.

Mjeritelj vremena: Marijo Ćaleta Car

CRNICA: Robert Mišković, Josip Vukičević, Mario Žumberac, Josip Bačelić, Dragan Radman, Mirko Jurjević, Nikola Pavić, Ante Mijat, Stjepan Perišić, Marinko Šamija, Vinko Jurković, Marko Peran, Marko Mihaljević, Filip Radaj, trener: Robertino Jelovčić

TORCIDA: Damjan Odisej Vranjković, Slobodan Gudelj-Velaga, Marko Dubovac, Duje Bačić, Ante Ramadža, Ivan Viktor Goreta, Mirko Milaković, Mate Olujić, Mate Kapitanović, predstavnik kluba: Marijo Grubić

STRIJELCI: 1:0 Pavić (5′), 2:0 Perišić (5′), 3:0 Radman (8′), 4:0 Šamija (12′), 5:0 Žumberac (30′), 5:1 Ramadža (32′), 6:1 Pavić (37′), 6:2 Gudelj-Velaga (40′), 6:3 Ramadža (40′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Crnica 5 (1+4); Torcida 5 (3+2)

ŽUTI KARTONI: Goreta (19′), Ramadža (24′) – TORCIDA

IGRAČ UTAKMICE: Nikola Pavić (CRNICA)

Bila je ovo utakmica odluke, jer Crnica nije imala pravo na kiks. U isto vrijeme igralo se i u Vodicama gdje je Porto Tolero osluškivao ishod ovog susreta, da bi uz eventualni kiks Crnice došao do naslova. No ne samo da je Crnica ostvarila pobjedu za potvrdu naslova, već su Pločani remijem kod Heroja ostali bez izgleda za naslov.
Crnica je povela u 5.minuti kada nakon sjajnog solo-prodora mrežu gostiju načinje Pavić. U istoj minuti mrežu gostiju pogađa i drugo splitsko pojačanje Crnice. Perišićev gol za 2:0 nagnao je goste na igru s golmanom-igračem, no to je omogućilo Radmanu da u 8.minuti zabije za povećanje vodstva, 3:0! Seriju domaćih zaključio je Šamija u 12.minuti za velikih 4:0! Prednost je to koja je već mogla označiti slavlje domaćih. Na novi zgoditak čekali smo sve do 30.minute kada Žumberac zabija za velikih 5:0! U 32.minuti Ramadža postiže prvi zgoditak za goste, da bi u 37.minuti Pavić svojim drugim zgoditkom definitivno označio početak velikog slavlja Crnice. U poslijednjoj minuti gosti su tek ublažili poraz preko Gudelj-Velage i Ramadže za konačnih 6:3! Crnica je ostvarila zasluženu pobjedu i porslavila naslov prvaka, no svjesni su Šibenčani da njihova misija još nije okončana, jer ih očekuju zahtjevne kvalifikacije i borba za plasman u prvoligaško društvo.

2.HMNL-jug | Raspored i najava 3. kola

Pred nama je 3. kolo 2.HMNL-jug koje će biti odigrano od petka do nedjelje, a …

KUP | Raspored polufinalnih susreta po regijama

Poznati su termini polufinalnih susreta kupa po regijama. Podsjetimo, nakon što se odigraju kup-natjecanja po …