2.HMNL-jug | Genius – Crnica 2:8 (2:4)

U susretu 5.kola 2.HMNL-jug Crnica je ostvarila novu prvenstvenu pobjedu zadržavši tako maksimalan bodovni učinak. Premda oslabljeni neigranjem Radmana, Žumberca, Perice i Jurkovića, Crnica je ostvarila uvjerljivu pobjedu kojom se izdvojila na vrhu ligaškog poretka s 3 boda više od splitskog Ustanika čija je utakmica 5.kola protiv Torcide odgođena. Genius je bio donekle ravnopravan Crnici tek u 1.poluvremenu, no Šibenčani su u nastavku došli do na koncu uvjerljive pobjede.

Mjeritelj vremena: Luka Grabar

GENIUS: Branimir Tomičić, Karlo Trumbić, Marin Ligutić, Ante Roso, Ivan Batovanja, Josip Miloš, Ivan Katalinić, Ante Zokić, Neven Banić, Duje Šimat, Boris Delipetar, trener: Jozo Pavić

CRNICA: Rafael Baričić, Josip Vukičević, Bruno Čivljak, Ante Rašić, Joško Žarković, Ante Mijat, Dragan Vuković, Niko Škugor, Niko Đaković, trener: Robertino Jelovčić

STRIJELCI: 0:1 Vuković (2′), 1:1 ag-Žarković (16′), 1:2 Žarković (16′), 1:3 Vukičević (18′), 2:3 Zokić (18′), 2:4 Vuković (18′), 2:5 Mijat (29′), 2:6 Vukičević (33′), 2:7 Mijat (34′), 2:8 Vukičević (40′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Genius 5 (2+3); Crnica 2 (1+1)

ŽUTI KARTONI: Roso (9′), Trumbić (38′) – GENIUS

IGRAČ UTAKMICE: Ante Mijat (CRNICA)

U susretu 5.kola 2.HMNL-jug odigranom na Gripama, Crnica je novom pobjedom zadržala maksimalan bodovni učinak. Iako oslabljena, momčad Robertina Jelovčića je upisala uvjerljivu pobjedu, koja ih ostavlja na vrhu ligaškog  poretka.
Poveli su gosti već u 2.minuti. Nakon kornera s lijeve strane ubačena je lopta na 2. stativu, gdje je naletio Vuković i zabio za 1:0! Nakon toga dugo nismo vidjeli većih prilika, a onda u 16.minuti na presing domaćih Žarković vrača loptu vrataru koji je promašuje i ona završava u golu- 1:1! Ipak u istoj minuti gosti se vračaju u vodstvo; Mijat je pronašao Žarkovića, koji  je s desne strane izbio sam pred vratara Tomičića i pogodio suprotan kut – 1:2! Već u sljedećoj minuti mogli su domaći do izjednačenja. Miloš je osvojio loptu na centru i krenuo sam na vratara Baričića, ali njegov udarac prolazi za malko pored vrata. U 18.minuti Škugor je asistirao Vukičeviću za povečanje prednosti, 1:3! Samo 10 sekundi nakon primljenog gola, momčad Geniusa smanjuje vodstvo, nakon što je Zokić sam prošao kroz sredinu i špicom s 8 metara pogodio mrežu Baričića- 2:3! Ipak na isti način uzvračaju gosti; čim su krenuli s centra odigrana je duga lopta u kazneni prostor, gdje Vuković glavom zabija pored neodlučnog Tomičića- 2:4!
U nastavku je momčad Crnice slomila otpor domaćih, koji više nisu imali snage za vratiti se u rezultatsku neizvjesnost. U 27.minuti  domaćini su imali priliku preko Rose, koji se našao u izglednoj situaciji, ali Mijat klizečim startom spašava siguran gol. U 29.minuti Mijat je izborio poziciju za udarac s 9 metara i pogodio za 2:5! U 33.minuti Škugor je prošao po desnoj strani i ubacio na 4 metara od vrata, gdje natrčava Vukičević i pogađa za 2:6! U sljedećoj minuti Mijat postiže svoj drugi pogodak na identičan način kao i prvi, samo je ovaj put udarac bio još snažniji i precizniji, 2:7! U posljednjoj minuti utakmice Batovanja gubi loptu na svojoj polovici, što kažnjava Vukičević svojim trećim golom za konačnih 2:8!
Uvjerljiva pobjeda za momčad Robertina Jelovčića dolazi kao injekcija samopouzdanja pred derbi idućeg kola kada im u goste dolazi Torcida. S druge strane, momčad Joze Pavića i dalje je na začelju ljestvice bez osvojenog boda, a iduće kolo ih čeka neugodno gostovanje u Metković, gdje i bolje momčadi teško dolaze do bodova…

2.HMNL-jug | MNK Knin objavio snimku klupske himne

U vrijeme kada je silom prilika natjecanje 2.HMNL-jug obustavljeno, zanimljiva vijest dolazi nam iz Knina. …

1. HMNL | AFCU se pobjedom maknuo sa zadnjeg mjesta!

U dvoboju 7. kola 1. HMNL koji ste mogli pogledati i na TV ekranima vidjeli …