spot_img
spot_img

2.HMNL-Jug | Gostujuće pobjede Mejaša i Bačvica

Objavljeno:

Dva dana nakon odigranog 14.kola 2. HMNL-Jug, već jučer su odigrani prvi susreti 15.kola. Prvo su igrali Heroji 2007 protiv Bačvica, a nakon njih Ombla protiv Mejaša. Prva utakmica završila je u korist momčadi Bačvica s rezultatom 4:5, priuštili su dosta napetu utakmicu. Dok su kod druge utakmice prednost je imala gostujuća domaćina u kojoj su Splićani dobili 3:5. Detalji su u nastavku….

HEROJI 2007 – BAČVICE 4:5 (1:1)
STRIJELCI: 1:0 Rakić (1′), 1:1 Ordulj (18′), 1:2 Vojnović (24′), 2:2 Junaković (28′), 2:3 Zebić (30′), 3:3 Kresović (36′), 3:4 Dragošević (34′), 3:5 Tokić (39′), 4:5 Zekonjić (40′)

S obzirom na to da je utakmica krenula s 30 minuta zakašnjenja jer su gosti zakasnili, priuštili su itekako zanimljivu i napetu utakmicu. Susret u kojoj su bodovi mogli otići na obje strane, ipak je otišao u korist gostiju i to rezultatom 4:5. Već u prvoj minuti dvoboja pao je prvi gol domaćina, Rakić je pogodio za vodstvo 1:0. Nije bilo značajnih prilika sve do pred kraj prvog poluvremena kada splitska ekipa dolazi do izjednačenja golom Ordulja u 18.minuti. U drugom dijelu utakmice mogli smo vidjeti nadmetanje, gdje su gosti dolazili do vodstva, a domaći izjednačavali. Presudnim se na koncu pokazao zgoditak Tokića u 39. minuti za 3:5. Heroji 2007 su do kraja tek ublažili poraz…

OMBLA – MEJAŠI 3:5 (2:2)
STRIJELCI: 1:0 Bogdanović (1′), 2:0 Prkačin (3′), 2:1 Čondić-Benek (12′), 2:2 Petranić (18′), 2:3 Vučemilović-Grgić (23′), 2:4 Vučemilović-Grgić (27′), 3:4 Vlahušić (30′), 3:5 ag-Glavinić (36′)

Bio je ovo dvoboj dvije ekipe koje se nalaze na donjem dijelu tablice, Ombla na posljednjem mjestu i Mejaši na osmom. Gosti su do sad upisali samo četiri boda od početka sezone, te su u ovom susretu tražili prekid negativnog niza. Splićani su u jesenskom međusobnom dvoboju napunili mrežu Omble s 8 golova, no do ovog susreta još nikako Splićani nisu slavili u gostima kod Omble. Domaćin je s dva zgoditka u ranoj fazi susreta najavio da bi mogao konačno ostvariti pobjedu. Odgovor gostiju dogodio se tek u 12.minuti susreta kada je Čondić-Benek zabio prvi gol za Mejaše u ovoj utakmici. Pred kraj prvog poluvremena Petranić zabija za izjednačenje nakon prvih 20 minuta. U drugom dijelu utakmice istaknuo se Vučemilović-Grgić zabivši dva gola za preokret gostiju. Vlahušić je u 30. minuti vratio nadu domaćinu, no autogol Glavinića označio je kraj nadanja Omble i slavlje “Diva iz predgrađa”.

Preostali susreti 15. kola na rasporedu su danas, a izdvajamo derbi u kojem Split dočekuje Šibenik 1983. Susret je to od velikog značaja u borbi za naslov prvaka, a spomenimo kako su Splićani u jesenskom dijelu sezone slavili na Baldekinu.