2.HMNL-jug | Hajduk – Ustanik 6:2 (3:1)

U utakmici 5.kola 2.HMNL-jug Hajduk je upisao novu pobjedu slavivši protiv Ustanika rezultatom 6:2! Hajduk je tako upisao četvrtu pobjedu u nizu, nakon poraza u 1.kolu.

Mjeritelj vremena: Mate Grgurinović

HAJDUK: Gordan Kecojević, Luka Ugrin, Igor Šuljić, Joško Bučević, Ivan Gotovac, Boris Perković, Vlado Rubelj, Mladen Rožić, Ivor Šuljić, Marko Mladin, Stipe Vrdoljak, trener: Pjer Malvasija

USTANIK: Marin Kalinić, Ivan Palada, Marko Bejo, Marko Čulić, Milan Malenica, Josip Balek, Ante Vukić, Bernard Pavlović, Boško Novakjović, trener: Željko Kovačević

STRIJELCI: 1:0 Rubelj (1′), 1:1 Novaković (15′), 2:1 ag-Novaković (16′), 3:1 Ig.Šuljić (17′), 3:2 Novaković (27′), 4:2 Iv.Šuljić (30′), 5:2 Vrdoljak (36′), 6:2 Ig.Šuljić (40′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Hajduk 6 (3+3); Hajduk 2 (1+1)

ŽUTI KARTONI: Bejo (14′) – USTANIK

IGRAČ UTAKMICE: Igor Šuljić (HAJDUK)

Pozitivan niz Hajduka se nastavlja! Momčad Pjera Malvasije je u susretu 5.kola na Gripama slavila protiv Ustanika rezultatom 6:2, nastavivši tako pobjednički niz koji traje od 2.kola! Podsjetimo, Hajduk je u 1.kolu doživio neugodan poraz u Pločama, no nakon toga ušli su u pobjednički niz. Pobjede nad Jezerima, Mejašima, Metkovićem i sada Ustanikom dovele su Hajduka na visoko 2.mjesto ljestvice sa samo bodom manje u odnosu na vodeću Crnicu!
Hajduk je poveo već u 1.minuti golom Rubelja, no nakon toga uslijedilo je dulje razdoblje bez promjene rezultata, sve do poslijednjih 5 minuta u 1.poluvremenu. U redovima Ustanika najistaknutiji pojedinac Novaković najprije je zabio za 1:1, da bi već u slijedećoj minuti autogolom vratio prednost Hajduku. Prednost od 2 gola na poluvremenu domaćinu je omogućio Igor Šuljić u 17.minuti za 3:1! U nastavku je Novaković vratio nadu gostima zabivši u 27.minuti za 3:2, no to je bilo sve od “crnih”. Hajduk je golovima Ivora Šuljića i Vrdoljaka došao do nenadoknadivih 5:2, a sudbinu gostiju zapečatio je Igor Šuljić u poslijednjoj minuti zabivši za konačnih 6:2!
I dok je Hajduk u pozitivnom nizu, Ustanik je zabilježio treći poraz u nizu. Nakon vrlo dobra uvodna 2 kola (remi i pobjeda), momčad Željka Kovačevića zabilježila je 3 poraza, a prekid negativne serije tražit će u slijedećem kolu kod poslijednjeplasiranog Metkovića. Hajduk je pak u slijedećem kolu na teškom gostovanju u Kninu, gdje ćemo vidjeti može li momčad Pjera Malvasije zadržati korak s vrhom.

1.HMNL | Generalni sponzor i mladi bek produžili ugovor s Puležanima!

U redovima državnog viceprvaka se naveliko radi na igračkoj križaljki za sljedeću sezonu, a već …