2.HMNL-jug | Najava 13.kola

Pred nama je 13. Kolo 2.HMNL-jug, koje je ujedno i pretposljednje u regularnom dijelu natjecanja. I dok su u „Podskupini B“ odgovori na glavna pitanja već poznati i prije zadnja dva kola, te ostaje samo za vidjeti s kojih će pozicija klubovi krenuti u doigravanje, u „Podskupini A“ vlada velika neizvjesnost oko borbe za preostala dva mjesta koja vode u doigravanje za prvaka. U nastavku Vam donosimo raspored odigravanja utakmica uz kratku najavu.

—– PODSKUPINA „A“ —–

Datum Utakmica Vrijeme Dvorana
06.02.2021 Jezera – Murter 18:00 SD Tisno
07.02.2021 Kijevo – Bačvice 19:00 SD Murterski škoji
07.02.2021 Genius – Trogir 19:30 SC Gripe

Jezera – Murter

Susjedski derbi odigrat će prošlosezonski prvak i viceprvak. Obje ekipe ulaze s imperativom pobjede jer bi ih svaki drugi ishod udaljio od borbe za prvaka. Jezera su u 2021. ušli s tri vezane pobjede da bi u prošlom kolu uvjerljivo bili poraženi na gostovanju kod Trogira time dovevši u pitanje doigravanje za prvaka. Branitelju naslova je ovo ujedno i posljednji nastup u regularnom dijelu sezone u kojem  mogu osigurati 2. mjesto bez obzira na ishode zadnjeg kola. S druge strane Murter se nalazi na 4. mjestu s 4 boda manje od Jezera uz utakmicu manje. Murter u ovu utakmicu ulazi bez prava na krivi korak jer i s Torcidom i Kijevom ima negativan međusobni omjer. Stoga očekujemo napetu i zanimljivu utakmicu u kojoj obje momčadi idu po sva tri boda i u kojoj je svaki ishod moguć.

Kijevo – Bačvice

Kijevo će i u ovoj utakmici biti domaćin izvan Knina, ovoga puta to neće biti u Solinu već na Murteru. Kijevo je u prošlom kolu poraženo u zadnjim minutama susreta od Torcide te u slučaju poraza u posljednja dva kola mogu čak završiti na posljednjoj poziciji u ovoj podskupini. Ali s dvije pobjede mogu otići u borbu za prvaka, to samo pokazuje kolika je izjednačenost u „Podskupini A“. Nekadašnji pobjednik kupa i finalsit prvenstva uoči završnice regularnog dijela osnažio je svoje redove dovevši vratara Roberta Miškovića koji će zasigurno biti od velike pomoći u nastavku sezone. Bačvice su u prošlom kolu u zadnjoj minuti ostale bez bodova protiv vodećeg Geniusa te se trenutno nalaze na posljednjem mjestu ove podskupine. Međutim ni oni nisu još bez izgleda da dohvate mjesto u doigravanju za prvaka, ali za razliku od Kijeva šanse Bačvica su minimalne. Bačvice će u ovom susret biti bez usluga svog vratara Sirića koji ima akumulirane javne opomene, a upravo je on prvo ime u dosadašnjem dijelu natjecanja kod Bačvica. U svakom slučaju ovo će biti dvoboj od velikog značaja za obje ekipe i nakon kojega će se barem jedna oprostiti od lova na doigravanje.

Genius – Trogir

Nakon poraza Splita u prošlom kolu Genius je ostao jedina neporažena momčad u 2.HMNL-jug. “Žuti” su u prošlom kolu svladali Bačvice golom u zadnjoj minuti. Lider ove podskupine u ovaj susret ulazi bez kartoniranog vratara Županovića. Trogirani su u prošlom kolu oplodili sve prijašnje dobre igre kada su ostajali praznih ruku. Uvjerljivo slavlje nad Jezerima donosi Trogiru optimizam da može slaviti i na Gripama. Trogir je također u igri za doigravanje te mu je ovaj susret od većeg značaja nego Geniusu koji je još prije dva kola osigurao “jedinicu” u ovoj podskupini. Prvi susret ovih suparnika završio je podjelom bodova.

—– PODSKUPINA „B“ —–

06.02.2021 Split – Knin 17:30 SC Gripe
06.02.2021 Mejaši – Šibenik 1983 19:30 SC Gripe
07.02.2021 Hajduk – Heroji 2007 17:30 SC Gripe

Split – Knin

Split je u prošlom kolu  poražen na gostovanju kod Heroja 2007 i više nisu stopostotni. Poraz je to koji za Split ništa ne znači jer su već osigurali 1. mjesto svoje podskupine. S druge strane Knin je također poražen u prošlom kolu od Mejaša te je sada sigurno kako će Kninjani u razigravanje za ostanak krenuti s jedne od posljednje dvije pozicije ove podskupine. Ovo će biti utakmica u koju obje ekipe ulaze bez prevelikog rezultatskog imperativa stoga možemo očekivati efikasan susret.

Mejaši – Šibenik 1983

Mejaši i Šibenik 1983 će imati priliku u međusobnom dvoboju odlučiti o 2. mjestu u ovoj podskupini. Mejaši su u prošlom kolu bili bolji od Knina te su i matematički izborili doigravanje za prvaka. U prvom međusobnom srazu ovih ekipa Šibenik 1983 je na domaćem terenu slavio s 4:2, te će Mejašima koji su u zadnjem kolu slobodni trebati pobjeda viša od 2 razlike ili s 2 razlike, a da pritom prime manje zgoditaka nego li je to pošlo za rukom Šibeniku 1983 u prvom susretu. U slučaju slavlja s 1 golom razlike Mejaši će morati pričekati zadnje kolo kada Šibenik 1983 dočekuje Splita. Ovo je susret koji direktno može odlučiti o mjestu na tablici uoči doigravanja stoga očekujemo zanimljiv i neizvjestan susret u kojem je svaki ishod moguć.

Hajduk – Heroji 2007

Splićani su u prošlom kolu poraženi na gostovanju kod Omble te im do kraja regularnog dijela ostaje borba za domaćinstvo u uzvratu razigravanja za ostanak. I upravo su Heroji 2007 ekipa koja se bori s Hajdukom za taj cilj. Heroji 2007 su u prošlom kolu svladali Splita, međutim to im nije bilo dovoljno niti da zadrže teoretske šanse za poziciju koja vodi u doigravanje. Prvi susret ovih protivnika završio je uvjerljivom pobjedom Heroja 2007 11:3, te i u ovu nedjelju očekujemo pogodcima bogatu utakmicu.

U ovome kolu slobodni su Torcida iz „Podskupine A“ i Ombla iz „Podskupine B“.

O nama Marijan Čolak

SLOVENIJA | Dobovec “trokorakom” do finala!

Jučer je treću utakmicu polufinalne serije odigrao Dobovec naših reprezentativaca Vedrana Matoševića, Luke Perića i …

ITALIJA | Avellino i Catania izborili majstoricu!

Sinoć su se odigrale utakmice druge četvrtfinalne serije u talijanskom prvenstvu. Nakon što je u …