2.HMNL-jug | Pobjede Mejaša, Murtera i Hajduka!

Jučer su odigrana tri susreta 8. kola 2.HMNL-jug. Drugu ovosezonsku pobjedu ostvario je Murter koji je iznenadio na gostovanju kod Omble. Raspoloženi Celić je postigao čak 4 zgoditka, 3 je dodao Žumberac, dok je dvostruki strijelac u velikoj pobjedi Murtera bio Jurlina. Nakon uvodne 4 pobjede, Ombla je upisala 3 uzastopna poraza. U prvom gradskom derbiju Mejaši su slavili protiv Geniusa. Genius je u 7. minuti imao prednost 2:1, da bi do kraja susreta ostali bez zgoditka. Mejaši su do poluvremena preokrenuli rezultat, a u nastavku došli do uvjerljive pobjede. Junak “Diva iz predgrađa” bio je iskusni Bajamić koji je postigao hattrick, a dva zgoditka dodao je Arar. Prve ovosezonske bodove osvojio je splitski Hajduk koji je u derbiju začelja slavio protiv gradskog rivala Bačvica. Bila je to izuzetno uzbudljiva utakmica u kojoj kao da su se Kulić s jedne i jurić s druge strane natjecali tko će više golova zabiti. Hajduk je tijekom čitavog susreta imao rezultatsku prednost, u dva navrata i 3 gola prednosti, da bi na koncu do pobjede došao golom kapetana Vrdoljaka u posljednjoj minuti. Zanimljivo, svih 6 zgoditaka za goste postigao je Jurić, dok je kod domaćina Kulić zabio jedan gol manje. Spomenimo i kako je ovaj izuzetno bitan susret u borbi za opstanak povjeren sudačkoj dvojci s FIFA-značkom – Vedranu Babiću i Nikoli Jeliću. Naš najbolji sudački dvojac podijelio je pregršt kartona, a “pocrvenjeli” su Kirevski kod Hajduka i predstavnik kluba Zaninović kod gostiju.

8. KOLO

GENIUS – MEJAŠI  2:6 (2:3)
STRIJELCI: 0:1 Arar (2′), 1:1 Ćulum (5′), 2:1 Cikojević (7′), 2:2 Bajamić (15′), 2:3 Arar (16′), 2:4 Bajamić (36′), 2:5 Čondić-Benek (39′), 2:6 Bajamić (40′)

OMBLA – MURTER  6:9 (5:5)
STRIJELCI: 1:0 H. Bogdanović (2′), 2:0 And. Drašković (2′), 2:1 Celić (3′), 2:2 Žumberac (4′), 2:3 Celić (13′), 3:3 Vodopić (15′), 4:3 Gustin (16′), 5:3 L. Bogdanović (17′), 5:4 Jurlina (17′), 5:5 Jurlina (19′), 5:6 Žumberac (26′), 6:6 Vodopić (27′), 6:7 Žumberac (30′), 6:8 Celić (36′), 6:9 Celić (39′)

HAJDUK – BAČVICE  7:6 (2:1)
STRIJELCI: 1:0 Kulić (10′), 2:0 Ožegović (11′), 2:1 Jurić (18′), 2:2 Jurić (22′), 3:2 Kulić (23′), 4:2 Kulić (23′), 5:2 Kulić (25′), 5:3 Jurić (35′), 6:3 Kulić (36′), 6:4 Jurić (36′), 6:5 Jurić (36′), 6:6 Jurić (39′), 7:6 Vrdoljak (40′)

TABLICA

Dean Moravac: “Isplatio nam se trud i rad tijekom cijele sezone.”

U prvoj utakmici finala doigravanja za prvaka Hrvatske u petak je Novo Vrijeme slavilo u …

Šibenik 1983 trijumfom u Velikoj Gorici ostao u utrci za 1.HMNL

U susretu 5. kola “Lige za popunu 1.HMNL” Šibenik 1983 je uvjerljivo slavio na gostovanju …