spot_img

2.HMNL-jug | Prva pobjeda Mejaša, Olmissum slavio u derbiju!

Objavljeno:

Jučer su odigrana tri susreta 5.kola 2.HMNL-jug. Mejaši su ostvarili prvu ovosezonsku pobjedu u gostima kod Porto Tolera kojima je ovo prvi ovosezonski poraz. Dva su susreta odigrana na splitskim Gripama. Olmissum je nastavio pobjednički niz u derbiju protiv druge momčadi Split Tommyja, dok su u gradskom derbiju Genius i Torcida podijelili bodove odigravši 3:3.
Opširnije u nastavku…

5.KOLO

 

PORTO TOLERO – MEJAŠI  1:2 (1:0)
STRIJELCI: 1:0 Kušurin (13′), 1:1 Buljan (22′), 1:2 Smoljo (39′)

Prve ovosezonske bodove osvojili su Mejaši na uvijek neugodnom gostovanju u Pločama. Porto Tolero je poveo u 13.minuti golom Kušurina, no u nastavku je uslijedio preokret “Diva iz predgrađa”. Već u 22.minuti Buljan vraća stvari na početak, a rezultat se nije mijenjao sve do same završnice kada iskusni Smoljo zabija za veliko slavlje gostiju. Mejaši su tako nakon 4 poraza upisali prvu ovosezonsku pobjedu, dok je Porto Tolero neočekivano upisao prvi ovosezonski poraz.

SPLIT TOMMY II – OLMISSUM  3:4 (1:1)
STRIJELCI: 1:0 Tešija (4′), 1:1 ag-Hrstić (19′), 1:2 Buzov (21′), 2:2 Sekulić (24′), 3:2 Jurlina (33′), 3:3 Miljak (35′), 3:4 Juretić (38′)

U derbiju kola odigranom na splitskim Gripama Olmissum je u dramatičnoj završnici slavio protiv druge momčadi Split Tommyja. Omišani su bili na pragu prvog ovosezonskog gubitka bodova, no na koncu su ipak ostvarili novu pobjedu. Splićani su poveli već u 4.minuti golom Tešije, te su se uspješno branili sve do završnice prvog poluvremena kada Hrstić nespretno zabija u vlastitu mrežu za 1:1. U nastavku Olmissum preko Buzova brzo dolazi do prednosti, no Splićani se nisu predavali te golovima Sekulića iz penala, te Jurline dolaze do preokreta i nove prednosti (3:2). U 35.minuti Miljak je vratio stvari na početak, a u 38.minuti Juretić iz akumulacije donosi puni plijen gostima. Splićani su imali mnoštvo prigovora na suđenje, te je u 38.minuti zbog psovanja sudaca isključen pomoćni trener Dino Bečić, a po završetku susreta disciplinski je prijavljen i trener Duje Maretić jer je odbio pružiti ruku sudačkoj dvojci, a isto je naložio i svojim igračima.

GENIUS – TORCIDA  3:3 (0:0)
STRIJELCI: 1:0 Olujić (24′), 2:0 Nasup (28′), 2:1 Mišerda (30′), 2:2 Bošnjak (31′), 3:2 Baljkas (31′), 3:3 ag-Juras (38′)

Prvi ovosezonski bod osvojila je splitska Torcida u gradskom derbiju protiv Geniusa. U prvih 20 minnuta nije bilo golova, no uzbuđenja nije manjkalo. U 16.minuti kod Torcide je isključen Kuzmanić, a pred odlazak na odmor zbog učestalih je prigovora s klupe udaljen trener Geniusa Nikola Tomičić. U nastavku genius dolazi do prednosti 2:0, no Torcida u 2 minute postiže 2 zgoditka i vraća stvari na početak. No Genius vrlo brzo postiže novi zgoditak i vraća se u prednost 3:2. Rezultat se nije mijenjao sve do 38.minute kada autogolom Jurasa Torcida dolazi do remija, 3:3!

2.HMNL-Jug

Jerko Šimac
Jerko Šimachttps://www.crofutsal.com
Jerko Šimac je rođen 1980. godine u Splitu. Novinar CROfutsal magazina je od 2007. godine, a od 2013. godine i glavni urednik.

Naši sponzori

spot_img
spot_img
spot_img

Najnovije objave