2.HMNL-jug | Remi Splita i Torcide, pobjede Kijeva i Heroja 2007

Odigrani su prvi susreti 11. kola 2.HMNL-jug. U derbiju kola, ujedno i dvoboju dvije vodeće momčadi natjecanja za naslov jesenskog prvaka, Split i Torcida su podijelili bodove odigravši 3:3. Remi vodećeg dvojca iskoristio je Kijevo koji se pobjedom protiv Geniusa primaknuo vrhu, dok su Heroji 2007 slavili u Trilju gdje su Bačvice igrale kao domaćin.

11. KOLO

Uzbudljivo je bilo u splitskom derbiju u kojem su Split i Torcida podijelili bodove odigravši 3:3. Torcida je u ovaj susret ušla kao lider i blagi favorit, no Split je taj koji može žaliti za sva tri boda. Imala je momčad Miše Lončara u dva navrata dva gola prednosti, no Torcida je predvođena prošlosezonskim igračem Splita Milanom Družijanićem izborila remi (3:3) koji ih ostavlja na vrhu ljestvice.
U Kninu je Kijevo slavilo protiv Geniusa rezultatom 2:0, a oba zgoditka postigao je Danijel Knežević sredinom prvog poluvremena. Susret je obilježila situacija iz 11. minute i preoštar start Connora Simpsona nakon čega je utakmica prekinuta na 5 minuta. Na koncu je Simpson isključen u 38. minuti zbog drugog žutog kartona, a isti može očekivati nešto oštriju disciplinsku kaznu zbog vrijeđanja suca prilikom isključenja, kao i po završetku susreta.
Bačvice su kao domaćini u Trilju ugostile Heroje 2007, koji su se pobjedom otisnuli prema gornjem dijelu ljestvice. Sedinom prvog poluvremena gosti su poveli golom Brajkovića, što je bio i jedini zgoditak u prvih 20 minuta. Svakako vrijedi spomenuti da je u 19. minuti isključen vratar gostiju Baričić zbog igranja rukom izvan kaznenog prostora, no odsustvo vratara kod gostiju Bačvice nisu iskoristile. Naprotiv, gosti su u nastavku došli do uvjerljive pobjede, dok su Bačvice novim porazom zaključile polusezonu za zaborav u kojoj su ostvarili tek dvije prvenstvene pobjede, te im na proljeće po svemu sudeći predstoji teška borba za opstanak.
Danas će se igrati u Trogiru gdje se domaćin ima priliku pobjedom protiv Omble bodovno izjednačiti sa Splitom na 2. mjestu ljestvice. Nešto kasnije igrat će se i na Murteru gdje gostuje posljednjeplasirani hajduk, dok je posljednji susret jesenskog dijela sezone na rasporedu u nedjelju na splitskim Gripama gdje se sastaju Mejaši i Jezera.

SPLIT – TORCIDA  3:3 (2:1)
STRIJELCI: 1:0 Tunjić (7′), 2:0 Pavičić (16′), 2:1 Družijanić (20′), 3:1 Bezmalinović (24′), 3:2 Tokić (28′), 3:3 Družijanić (38′)

KIJEVO – GENIUS  2:0 (2:0)
STRIJELCI: 1:0 Knežević (10′), 2:0 Knežević (11′)

BAČVICE – HEROJI 2007  2:5 (0:1)
STRIJELCI: 0:1 Brajković (9′), 0:2 Zekonjić (22′), 1:2 Gabrić (26′), 1:3 Čirjak (27′), 1:4 Zekonjić (32′), 1:5 Babac (32′), 2:5 Krajina (36′)

TABLICA

INTERVJU | MNK Jesenje postaje Futsal klub Zagorje!

Nova sezona donijela je brojne transfere i promjene, a značajna promjena dogodila se u MNK …

Futsal Olimpijac kompletirao momčad za novu sezonu!

Pred početak nove natjecateljske sezone drugoligaš iz Županje neumorno radi na pojačanjima. U  kategoriji ulaznih …