2.HMNL-jug | Šibenik 1983 bolji od Geniusa, Ombli pobjeda protiv Knina

Jučer je odigran prvi polufinalni susret, kao i dva susreta razigravanja za plasman 2.HMNL-jug.
U prvom dvoboju polufinala doigravanja Šibenik 1983 je slavio protiv Geniusa rezultatom 5:3. Šibenčani su na poluvremenu imali prednost 3:0, u nastavku i 5:2, da bi se na koncu trebali zadovoljiti s 2 gola prednosti uoči uzvrata u Splitu. Dvostruki strijelci za Šibenčane bili su Škugor i Šućur, dok je isti učinak kod gostiju imao Teklić. Spomenimo kako je ovo prvi poraz Geniusa ove sezone.

ŠIBENIK 1983 – GENIUS  5:3 (3:0)
STRIJELCI: 1:0 Škugor (1′), 2:0 Šućur (16′), 3:0 Knežić (19′), 3:1 Teklić (26′), 3:2 Dolić (33′), 4:2 Škugor (36′), 5:2 Šućur (37′), 5:3 Teklić (37′)

U prvom susretu dvoboja za 5. mjesto Torcida je na splitskim Gripama ostvarila minimalnu pobjedu protiv Jezera. Svi zgoditci postignuti su u prvom poluvremenu. Gosti su poveli u ranoj fazi susreta golom Orlovića, no Torcida je do odmora preokrenula rezultat. Čičić je u 12. minuti zabio za 1:1, da bi pobjedu “crveno-plavima” donio Borčić golom u 19. minuti za konačnih 2:1!

TORCIDA – JEZERA  2:1 (2:1)
STRIJELCI: 0:1 Orlović (2′), 1:1 Čičić (12′), 2:1 Borčić (19′)

Može biti slika sljedećeg: 4 ljudi i ljudi stojeFOTO: Video & foto Naši Tići & lovunasunce

U prvom susretu razigravanja za opstanak (plasman od 11. do 14. mjesta) Ombla je ostvarila vrlo bitnu pobjedu u solinskoj Bilankuši protiv Knina. Kninjani su poveli golom Banića u 5. minuti, no Ombla je do odmora preokrenula rezultat, a u nastavku došla do 2 gola prednosti uoči uzvrata u Gospinom polju. Dvostruki strijelac za goste bio je Ševo. Ombla je ovom pobjedom načinila bitan korak prema izbjegavanju posljednje dvije pozicije koje po svemu sudeći donose oproštaj od drugoligaškog društva. No ipak, koliko će momčadi na koncu napustiti 2.HMNL-jug znati ćemo tek po okončanju sezone.

KNIN – OMBLA  2:4 (1:2)
STRIJELCI: 1:0 Banić (5′), 1:1 Vodopić (7′), 1:2 Ševo (12′), 1:3 Ševo (36′), 2:3 Bačić (37′), 2:4 Tikvica (38′)

Može biti slika sljedećeg: Jedna osoba, stajati i u zatvorenomFOTO: Dubrovački vjesnik

Danas su na rasporedu preostala 3 susreta. U polufinalu doigravanja gradski derbi na splitskim Gripama odigrat će Mejaši i Split. Nešto ranije u dvoboju za plasman od 7. do 10. mjesta sastat će se Bačvice i Kijevo, dok se u trogirskoj dvorani “Vinko Kandija” u dvoboju za plasman od 11. do 14. mjesta sastaju Trogir i Heroji 2007.