2.HMNL-jug | Šibenik 1983 remijem na Gripama do naslova prvaka!

U drugom susretu finala doigravanja 2.HMNL-jug Split i Šibenik 1983 remizirali su na Gripama rezultatom 3:3, te su Šibenčani s ukupnih 6:4 postli prvaci 2.HMNL-jug za sezonu 2020/2021. Susret u kojem su igrači Splita dominirali u posjedu te stvorili i veći broj prilika ipak nije bio dovoljan za pobjedu nad u doigravanju sjajnim Šibenčanima. Ovo je zasigurno veliko razočarenje za ekipu Splita koja je s velikim ambicijama ušla u ovu sezone te do samog finala bila prvi kandidat za naslov. S druge strane Šibenik 1983 je tempirao formu upravo za doigravanje gdje su pružili daleko najbolje predstave od svih ekipa koje su ušle u borbu za naslov prvaka. Pred Šibenikom 1983 su kvalifikacije za ulazak u 1.HMNL, a protivnici će biti Futsal Pula, Brod 035 te Uspinjača Gimka. Ovim putem Šibeniku 1983 čestitamo na naslovu prvaka 2.HMNL–jug te im želimo sreću u predstojećim kvalifikacijama.

Delegat: Igor Vojković

SPLIT: Nikola Čizmić, Nikola Moro, Robert-Vinko Pavičić, Ivan Bezmalinović, Vicko Radić, Mario Taći, Marin Musinov, Alen Marić, Denis Kuzmanić, Davor Milanko, Luka Tešija, Milan Družijanić, Duje Vladović, Luka Pavlović, trener: Antun Bačić

ŠIBENIK 1983: Mario Jarmanović, Franko Knez, Nenad Knežić, Zvonimir Šućur, Mario Žumberac, Ivan Škugor, Danijel Knežević, Ante Kosor, Frane Batinica, Ante Palavra, Vinko Jurković, Antonio Milanović, Alen Protega, Alen Milišić, trener: Andrija Bakula

STRIJELCI: 0:1 Šućur (5′), 1:1 Musinov (8′), 2:1 Moro (18′), 2:2 Knežić (24′), 3:2 Milanko (32′), 3:3 Šućur – 10m (37′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Split 11 (4+7); Šibenik 1983 8 (4+4)

ŽUTI KARTONI: Pavlović (8′), Kuzmanić (15′), Moro (36′) – SPLIT
Bakula (13′), – ŠIBENIK 1983

IGRAČ UTAKMICE: Zvonimir Šućur (ŠIBENIK 1983)

U prvih nekoliko minuta gledali smo pritisak Splita koji je opasnije prvi put zaprijetio u 5. minuti kada Taći puca ravno u vratara gostiju. U istoj minuti Šibenik 1983 je poveo, Split je po oduzetoj lopti krenuo u kontru koju gosti presjecaju i odigravaju za Šućura koji izlazi sam pred Čizmića i mirno pogađa za 0:1. Dvije minute nakon nova velika prilika za goste kada Palavra neometan s 7 metara puca ravno u Čizmića. U 8. minuti Split dolazi do izjednačenja, nakon dobro dizajniranog prekida lopta dolazi do Musinova koji s 10 metara lijepo plasira loptu u donji desni kut vratara Šibenika 1983. Na samom isteku 9. minute nova velika prilika za Split nakon prekida, ovaj put nakon kornera Milanko ostaje nečuvan na 2 metra, ali puca ravno u Jarmanovića. Nakon toga gledamo malo zatišje koje na isteku 17. minute prekida Knežević udarcem iz kosa kojeg brani Čizmić. Splićani su odgovorili u idućoj minuti preko Tešije koji iz teške pozicije pogađa vratnicu. Ipak 18. minuta je bila kobna za Šibenik 1983. Marić oduzima jednu loptu na centru te odigrava za Pavičića koji na drugoj vratnici pronalazi Moru koji šalje loptu u mrežu.

Drugo poluvrijeme Split otvara kombinacijom Pavičić za Moru čiji mlak pokušaj s 10 metara lagano hvata Jarmanović. U 24. minuti Radić iz slobodnog udarca s 14 metara dobro puca, ali i ovoga puta spreman je Jarmanović. Na isteku 24. minute nakon greške Radića lopta dolazi do Knežića koji snažnim udarcem u desni kut vrata izjednačava rezultata na 2:2. U iduće dvije minute Split je odgovorio preko Marića i Družijanića čije udarce iz daljine brani Jarmanović. Šibenik 1983 ponovno prijeti preko Knežića u 29. minuti, no Čizmić je ovog puta spreman na taj pokušaj. Na isteku 32. minute ponovno sjajna akcija Splita koju Milanko na dodavanje Radića okrunjuje za 3:2. Pet minuta prije kraja Split kreće u igru s golmanom–igračem, a najbliže golu je Moro koji se nije najbolje snašao ispred vrata gostiju. U 37. minuti Split je napravio 6. prekršaj, a iz deseterca Šućur je precizan za 3:3. Dvije minute nakon Tešija izlazi sam pred vratara gostiju, a samo 30ak sekundi kasnije ponovno je neometan u kaznenom prostoru gostiju, međutim u obje situacije nije došlo do promjene rezultata. U posljednjoj minuti nova akumulacija za goste, no ovog puta Šućur nije precizan. Ostalo je 3:3, remi s okusom pobjede za goste koji će tako u kvalifikacije za popunu 1.HMNL, dok će Splićani i sljedeće sezone igrati u drugoligaškom društvu.