2.HMNL-jug | Šibenik 1983 u polufinalu, Hajduk osigurao opstanak!

Igralo se jučer na šibenskom Baldekinu i u trogirskoj dvorani Vinka Kandije. Šibenik 1983 je na svom parketu ostvario uvjerljivu pobjedu protiv splitske Torcida, izborivši tako plasman u polufinale doigravanja. U Trogiru je pak Hajduk novom pobjedom osigurao opstanak, gurnuvši domaćina u neizvijesnost borbe za opstanak.

ŠIBENIK 1983 – TORCIDA  9:1 (3:1)
STRIJELCI: 1:0 Škugor (2′), 2:0 Škugor (4′), 3:0 Knežić (7′), 3:1 Mijoč (18′), 4:1 Šućur (25′), 5:1 Knežić (35′), 6:1 Knežić (36′), 7:1 Žumberac (37′), 8:1 Knežević (39′), 9:1 Protega (40′)

Šibenik 1983 je u uzvratnom susretu četvrtfinala doigravanja nadoknadio poraz 0:1 iz prvog susreta protiv Torcide, te s uvjerljivih 9:1 izborio plasman u polufinale. “Funcuti” su vrlo brzo nadoknadili splitski zaostatak, u 7. minuti imali su 3:0, no Torcida se do odmora vratila u igru (3:1). Na koncu su “narančasti” u završnih 5 minuta do vrha napunili mrežu gostiju i ostvarili uvjerljivu pobjedu. Momčad Andrije Bakule tako je izjednačila najuvjerljiviju pobjedu ove sezone ostvarenu u listopadu prošle godine na gostovanju kod Omble (1:9). Šibenčani su tako izborili plasman u polufinale doigravanja gdje će igrati protiv splitskog Geniusa. Podsjetimo, u drugom polufinalu gledat ćemo gradski derbi između Splita i Mejaša.

Može biti slika sljedećeg: 4 ljudi, ljudi stoje, ljudi se bave sportom i u zatvorenomFOTO: Joško Herceg

TROGIR – HAJDUK  3:5 (2:1)
STRIJELCI: 1:0 Legčević (11′), 2:0 Legčević (17′), 2:1 Klarić-Dračar (19′), 2:2 Klarić-Dračar (22′), 2:3 Vrdoljak (29′), 2:4 Čule (34′), 3:4 Paraman (35′), 3:5 Vrdoljak (39′)

Hajduk je u Trogir došao s prednošću 2:0 iz prvog susreta, no Trogirani su predvođeni raspoloženim Legčevićem u 17. minuti nadoknadili splitski zaostatak. Na rezultatski zaostatak kod gostiju se nadovezala i ozljeda vratara Zečića, no spasitelj splitske momčadi ukazao se u liku Klarić-Dračara koji pred odlazak na odmor zabija za 2:1, a u ranoj fazi nastavka za izjednačenje 2:2! Golovi su to koji su uvelike promijenili stanje na parketu. Trogiranima je trebala pobjeda od 3 gola, a gosti su iskoristili sve ponuđeno u nastavku i predvođeni Vrdoljakom dolaze do velike pobjede. Zanimljivo, Hajduk je u 12 ligaških kola imao tek dvije pobjede, da bi kad je bilo najbitnije slavio u oba susreta doigravanja protiv Trogira i izborio opstanak. Velika je ovo pobjeda momčadi Mirka Vrcana, koja će u razigravanju za plasman od 7. do 10. mjesta igrati protiv preporođenog Murtera. Trogir će pak u razigravanju za opstanak igrati protiv Heroja 2007.