2.HMNL-jug | Split uvjerljivo slavio protiv Šibenika 1983

U zaostalom susretu 7. kola 2.HMNL-jug, Split je uvjerljivo slavio protiv gostiju iz Šibenika, nastavivši tako svoj pobjednički niz. Splićani su u sedmom ovosezonskom prvenstvenom susretu upisali i sedmu pobjedu, učvrstivši se tako na vrhu ljestvice s 5 bodova više, ali i dvije utakmice manje od Šibenčana. Već u subotu Split očekuje novi ispit kada u zaostalom susretu 10.kola igraju na Gripama protiv gradskog rivala Hajduka.

SPLIT – ŠIBENIK 1983  7:2 (3:1)
STRIJELCI: 0:1 Knežić (3′), 1:1 Moro (5′), 2:1 Družijanić (12′), 3:1 Radić (16′), 4:1 Vladović (23′), 5:1 Vladović (24′), 5:2 Šućur (30′), 6:2 Vladović (31′), 7:2 Taći (39′)

Gosti su bolje ušli u susret te preko Knežića u 3. minuti dolaze do prednosti. Samo nekoliko trenutaka kasnije iz slobodnog udarca se snažno zatresla greda Čizmićevog gola, da bi se nakon toga Split pribrao i preokrenuo rezultat. Prvo je Moro izjednačio nakon sjajne akcije u kojoj su sudjelovali svi igrači na parketu. Do kraja poluvremena Družijanić i Radić postižu zgoditke također nakon vrlo dobrih akcija. Drugo poluvrijeme obilježio je Vladović koji se čak tri puta upisao u strijelce. Šibenčani su u zadnjih nekoliko minuta pokušali smanjiti rezultat te su krenuli u igru s vratarom u polju, ali nisu ozbiljnije ugrozili gol Splta. Štoviše, u tom periodu Split je imao nekoliko šansi da značajnije poveća rezultat. Ipak, pred sam kraja susreta Taći pogađa vrata koje je u tom trenutku čuvao golman-igrač Šibenika 1983, te zaključuje ovu vrlo dobru izvedbu Splita koji je ovom pobjedom praktički osigurao prvu poziciju u “Podskupini B” uoči početka doigravanja.

Podskupina B

O nama Marijan Čolak

Josip Grubeša: “Nadamo se novim bodovima!”

U trećem kolu 1.HMNL Alumnus se s gostovanja u Šibeniku vratio kući s tri boda. …

Blago Gašpar: “Vjerujem da ćemo se protiv Universitasa vratiti na pobjednički kolosijek!”

Prva hrvatska malonogometna liga došla je do četvrtog kola. Kao i uvijek na rasporedu je …