2.HMNL-jug | Trogir – Torcida | Izvještaj

U utakmici 21.kola 2.HMNL-jug, Torcida je slavila kod Trogira koji je ovim porazom zakomplicirao svoju situaciju glede opstanka. U zanimljivoj utakmici gosti su iskoristili ponuđeno od strane domaćina i od zaostatka 3:1 došli do konačnih 3:5!

Featured image 2.HMNL-Jug
JUG

Kolo: 21.kolo
Datum: 27.04.2014.
Dvorana: SD Vinko Kandija, Trogir
Gledatelja: 50

TROGIR – TORCIDA LAST MINUTE RENT A CAR = 3:5 (3:1)

Prvi sudac: Rino Pavlov
Drugi sudac: Marijo Rajčić
Delegat: Miroslav Dugeč
Mjeritelj vremena: Milan Gulišija

TROGIR: Anđelko Juranović, Ivan Pereža, Deni Đuras, File Paraman, Emil Kursan (kap.), Ivan Biočić, Lovre Grabovac, Joško Ružičić, Antonio Repić, Stipe Buličić, Marin Bujas, Antonio Slatina, trener: –

TORCIDA LAST MINUTE RENT A CAR: Luka Kovač Levantin, Ante Sočo, Josip Juretić, Slaven Alebić (kap.), Stipe Omrčen, Bruno Nizić, Tomislav Džeko, Božidar Tukić, trener: Petar Matenda

STRIJELCI: 0:1 Džeko (2.min.), 1:1 Paraman (4.min.), 2:1 Đuras (5.min.), 3:1 Ružičić (7.min.), 3:2 Sočo (22.min.), 3:3 Omrčen (22.min.), 3:4 Alebić (26.min.), 3:5 Džeko (38.min.)

ŽUTI KARTONI: Džeko (29.min.), Pereža (34.min.)

IGRAČ UTAKMICE: Luka Kovač Levantin (TORCIDALAST MINUTE RENT A CAR)

Torcida je u Trogir došla u znatno oslabljenom izdanju, pruživši tako domaćinu veliku priliku da pobjedom napravi bitan korak prema osiguranju opstanka. Imao je Trogir vodstvo 3:1 nakon samo 7 minuta igre, no do kraja je Torcida iskoristila brojne poklone domaćina i velikim preokretom došla do pobjede. Torcida nije mogla računati na Mijića koji je imao 3 žuta kartona, a izostali su još Dubovac, Mišerda i Rogić. Kod Trogira pak nije bilo Stude, Barišića i Mikulića.
Torcida odlično ulazi u utakmicu. Igrala se 2.minuta kada Džeko zabija za 0:1! No domaćin je vrlo brzo izjednačio, a onda i došao do prednosti. U 4 minute domaći su postigli 3 zgoditka, te je tada djelovalo da će spasonosni bodovi ostati u Trogiru. Paraman u 4.minuti zabija za 1:1, a golovima Đurasa i Ružičića domaćin dolazi do velikih 3:1! Gosti su djelovali umorno, a tek 2 igrača u pričuvi za trenera Matendu nisu ulijevali povjerenje u preokret. Domaći su imali inicijativu, no do novog pogotka nisu došli prvenstveno zahvaljujući raspoloženom Levantinu na golu gostiju. Do odmora bilježimo po jednu najizgledniju priliku sa svake strane. U 19.minuti udarac Soče iskosa s lijeve strane vratar Juranović odbija u suprotnu vratnicu, a u slijedećoj minuti Bujas u situaciji 1 na 1 silovito pogađa vratnicu!
U nastavku smo gledali potpuno drugačiju utakmicu. Torcida se probudila i već u ranoj fazi s 2 brza gola došla do izjednačenja. Igrala se 22.minuta kada je nakon kornera Omrčen s lijeve strane na drugoj vratnici proigrao Soču kojem nije bilo teško iz blizine zabiti za 3:2! Tek što su pošli s centra domaći gube loptu, a Omrčen sjajno odigrava sa Džekom i zabija za izjednačenje, 3:3! U 26.minuti Torcida dolazi do potpunog preokreta; Alebić je sve učinio sam, osvojio loptu na centru, prošao suparničkog igrača i zabio za 3:4! U 31.minuti bilježimo veliku priliku domaćih koji nisu iskoristili kontru 3 na 1; Pereža je sve htio rješiti sam, no njegov udarac brani vratar Levantin! U 36.minuti još jednu veliku priliku propuštaju domaći; lopta je došla u kazneni prostor do Đurasa koji neometan sa 4-5 metara ne uspijeva savladati Levantina! Mladi vratar gostiju fantastično je refleksnom reakcijom sačuvao prednost svoje momčadi. U nastojanjima da dođu barem do boda, domaći prelaze na igru s golmanom-igračem (Bujas), no takvu igru gosti koriste i u 38.minuti postižu pogodak koji je rješio sve dvojbe. Džeko je duboko sa svoje polovice lijepo pogodio prazan gol za 3:5! Do kraja su gosti mogli još u nekoliko navrata zabiti, no mreža domaćih nije se tresla. Torcida je upisala pobjedu kojom dovode Trogir u tešku situaciju glede opstanka. U poslijednjem kolu Stari grad i Trogir će u dvorani na Baldekinu odlučivati o opstanku u drugoligaškom društvu.

Torcida

VIDEO | Najava finala kroz video-prilog HNTV-a

Večerašnjim dvobojem u pulskom Sportskom centru “Mate Parlov” započinje finalna serija doigravanja za prvaka Hrvatske. …

Liga za popunu 1.HMNL | Raspored i delegiranje službenih osoba 5. kola

Vikend pred nama donosi utakmice 5. kola Lige za popunu 1.HMNL. Uoči posljednja dva kola …