2.HMNL-jug | Ustanik – Crnica 4:4 (0:2)

U velikom derbiju 2.HMNL-jug Ustanik i Crnica su podijelili bodove odigravši 4:4! Ishod je to kojim zasigurno mogu bit zadovoljniji domaćini, s obzirom da su tijekom čitava susreta bili u rezultatskom zaostatku, a do boda su došli u samoj završnici susreta, 6 sekundi prije kraja!
Crnica je odigrala vrlo dobru utakmicu. Na poluvremenu su gosti imali lijepu prednost (0:2) ostvarenu golovima Vukovića i Perice. No već u 1.minuti nastavka Taći zabija za 1:2 i vraća domaćina u igru, a pogotkom Đikića u 26.minuti vraćene su stvari na početak. No samo 3 minute kasnije novu prednost gostima donosi Žarković. Rezultat se dugo nije mijenjao, a u završnici susreta Ustanik prelazi na igru s golmanom-igračem. Takva igra omogućila je Crnici još jedan zgoditak; Mijat je u 38.minuti zabio za 2:4 te se doimalo da će bodovi put Šibenika. No splitski “crni” se nisu predavali. Još u istoj minuti autogolom Mijata Ustanik dolazi do minimalnog zaostatka, a trud i zalaganje domaćina nagrađeno je u poslijednjim sekundama susreta. Ponajbolji pojedinac susreta Taći silovito je zabio samo 6 sekundi prije kraja za konačnih 4:4!
Ishod je to koji je na koncu morao zadovoljiti domaćina, dok gostima ostaje žal za propuštenom prigodom da već na polusezoni ostvare teško dostižnu prednost. Ovako Crnica ostaje na 5 bodova prednosti u odnosu na Ustanik, te nas po svemu sudeći očekuje uzbudljivo proljeće.

Mjeritelj vremena: Mate Grgurinović

USTANIK: Robert Mišković, Toni Odžak, Ivan Barišić, Ante Đikić, Josip Balek, Mario Taći, Josip Janković, Joško Rogić, Mladen Bajamić, Mate Olujić, Ante Pokrajčić, Jadran Kirevski, Ante Sočo, trener: Nikola Tomičić

CRNICA: Rafael Baričić, Josip Vukičević, Mario Žumberac, Ivan Perica, Dragan Radman, Bruno Čivljak, Joško Žarković, Ante Mijat, Dragan Vuković, Ivan Zorica, Matej Grubišić, trener: Robertino Jelovčić

STRIJELCI: 0:1 Vuković (7′), 0:2 Perica (10′), 1:2 Taći (21′), 2:2 Đikić (26′), 2:3 Žarković (29′), 2:4 Mijat (38′), 3:4 ag-Mijat (38′), 4:4 Taći (40′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Ustanik 6 (3+3); Crnica 9 (5+4)

ŽUTI KARTONI: Olujić (30′), Barišić (39′) – USTANIK; Žarković (35′) – CRNICA

IGRAČ UTAKMICE: Mario Taći (USTANIK)

Antun Bačić: “Planovi i ambicije su nastavak gradnje na temeljima koje smo postavili!”

Momčad Squarea je netom završenu sezonu lošije otvorila i bila u donjem dijelu tablice, ali …

1.HMNL | Generalni sponzor i mladi bek produžili ugovor s Puležanima!

U redovima državnog viceprvaka se naveliko radi na igračkoj križaljki za sljedeću sezonu, a već …