2.HMNL-jug | Uvjerljiva pobjeda Kijeva, prekid na Gripama

U subotu je trebalo biti otvoreno 8. kolo 2.HMNL-jug s dvije utakmice, međutim samo je jedna utakmica odigrana do kraja. Naime susret Torcide i Trogira prekinut je nakon prvog poluvremena zbog nestanka električne energije u dvorani na Gripama pri vodstvu Torcide od 2:1. Drugi susret, onaj u Kninu završio je slavljem domaćeg Kijeva nad Splitom rezultatom 7:3. Ovom pobjedom Kijevo je došlo na samo tri boda zaostatka za trenutno vodećim Splitom te su se sada i Kninjani uključili u borbu za vrh tablice. U nastavku Vam donosimo više detalja o subotnjim utakmicama kao i raspored ostalih utakmica u ovom kolu.

KIJEVO – SPLIT 7:3 (3:1)

STRIJELCI: 1:0 Franjkić (4′), 2:0 Milanović (7′), 3:0 Džalto (9′), 3:1 Pavičić (16′), 3:2 Moro (23′), 5:1 Džalto (29′), 5:2 Milanović (31′), 6:2 Džalto (36′), 7:2 Franjkić (38′), 7:3 Tunjić (39′)

TORCIDA – TROGIR prekinuto pri vodstvu Torcide 2:1

STRIJELCI: 1:0 Družijanić (2′), 2:0 Družijanić (8′), 2:1 Burilović (10′)

8.kolo

Split je u Knin došao kao lider prvenstva, ali na kraju su doživjeli neugodan poraz. Kninjani su furiozno ušli u utakmicu i već do 9. minute pogotcima Franjkića, Milanovića i Džalte imali veliki 3:0. U 15. minuti vratar Kijeva Mišković dobio je crveni karton zbog igranja rukom van svog kaznenog prostora, a brojčanu prednost Splićani koriste i preko Pavičića dolaze na 3:1 što je bio i rezultat nakon prvih dvadeset minuta. Gosti su golom Mora došli an samo gol zaostatka (3:2), no Kijevo je do kraja susreta ostvarilo uvjerljivu pobjedu za potpuni priključak s vrhom ljestvice.

Torcida je u susret s Trogirom ušla na najbolji način te dvama pogotcima Družijanića do 8. minute imala prednost od 2:0. U 10. minuti Burilović je smanjio rezultat na 2:1 te se s tim rezultatom otišlo na predah s kojeg se igrači nisu vratili na parket zbog problema s električnom energijom u dvorani na splitskim Gripama. Nakon podužeg iščekivanja nastavka suci su odlučili da se susret neće nastaviti danas, a drugih 20 minuta ovog susreta odigrat će se nekom drugom prilikom.

O nama Marijan Čolak

Marijan Čolak je rođen 1995. godine u Splitu, a živi u Solinu. Dio CROfutsal tima je od ljeta 2020. godine, a po struci je stručni specijalist računovodstva i financija.

1.HMNL | Raspored i delegiranje službenih osoba prve dvije utakmice finala

Futsal Pula i Novo Vrijeme igrat će u finalu doigravanja za prvaka Hrvatske! Sinoćnjim trijumfom …

Liga Prvaka | Hrvatska će imati dva predstavnika!

Hrvatska će sljedeće sezone imati dva predstavnika, a predstavljat će nas finalisti doigravanja za prvaka …