2.HMNL | Liga za prvaka | Split Tommy-Brod 035

U 4.kolu “Lige za prvaka” Split Tommy je na Gripama slavio protiv gostiju iz Slavonskog Broda, te je tako 2 kola prije kraja i matematički osigurao povratak u prvoligaško društvo! Splićani su pobjedom 5:0 osigurali jedno od prva 2 mjesta, dok drugog putnika u 1.HMNL treba tražiti između Broda 035 i Grobnika.
U nastavku Vam donosimo izvještaj s utakmice odigrane na splitskim Gripama.

Mjeritelj vremena: Mate Grgurinović

SPLIT TOMMY: Mate Tešija, Slobodan Gudelj-Velaga, Ante Ćorluka, Alen Protega, Saša Subotić, Mirko Nikolić, Josip Suton, Zvonimir Visković, Josip Bilandžić, Branko Laura (kap.), Andrija Bogdanović, Franco Jelovčić, trener: Mato Stanković

BROD O35: Željko Konrad, Đuro Ereiz, Josip Ravlić, Mario Petrović (kap.), Marko Družić, Miroslav Konopek, Damir Radman, Ivica Pavić, Ivan Barišić, Almedin Bundevica, trener: Ivica Ćorluka

STRIJELCI: 1:0 Gudelj-Velaga (8.min.), 2:0 Laura (11.min.), 3:0 Laura (18.min.), 4:0 Protega (20.min.), 5:0 Jelovčić

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Split Tommy 7 (4+3); Brod 035 5 (2+3)

ŽUTI KARTONI: Družić (11.min.)

IGRAČ UTAKMICE: Branko Laura (SPLIT TOMMY)

U susretu 4.kola “Lige za prvaka” Split Tommy je pobjedom nad Brodom osigurao povratak na prvoligašku scenu! Splićani su slavili rezultatom 5:0 u njihovom prvom nastupu u “Ligi za prvaka” na Gripama, te su 2 kola prije kraja natjecanja osigurali prvoligaški status za slijedeću sezonu.
U uvodnim minutama gledali smo čvrstu igru s obe strane, gosti su se vrlo dobro branili i u nekoliko navrata ozbiljno zaprijetili iz kontre. Domaćin je poveo u 8.minuti kada Gudelj-Velaga iz blizine iz trećeg pokušaja savladava vratara Konrada za 1:0! U 11.minuti već je 2:0! Gudelj-Velaga je u visokom presingu uz aut liniju osvojio loptu te ubacio u sredinu za Lauru koji zabija za povećanje vodstva. Gosti su burno reagirali prema sucu Bajurinu smatravši da su domaći do lopte došli uz prekršaj, a rezultat svega je žuti karton Družiću. U 13.minuti bilježimo lijep udarac Protege s 9-10 metara s desne strane nakon kornera, no vratar Konrad sjajno brani! Dvije minute kasnije Gudelj-Velaga je u polukontri s 5-6 metara pogodio gredu, a nedugo zatim u situaciji 1 na 1 isti igrač ne uspijeva savladati gostujućeg vratara. U 18.minuti Ćorluka je pod prekršajem uz desnu gol-aut liniju dao povratnu loptu za Lauru koji svojim drugim pogotkom postavlja 3:0! U poslijednjoj minuti 1.poluvremena Jelovčić sjajno prolazi u kontri, te u završnici nesebično dodaje za Protegu koji zabija za velikih 4:0 na odmoru!
U nastavku smo vidjeli znatno manje od igre i samo jedan pogodak. igrala se 30.minuta kada je nakon kornera s desne strane Jelovčić s 10 metara prizemnim udarcem pogodio vratnicu. No u istoj minuti Jelovčić osvaja loptu na svojoj polovici, te u kontri lijepo prolazi i u situaciji 1 na 1 savladava vratara Konrada za konačnih 5:0! Rezultatska izvjesnost je učinila svoje te do kraja više nismo vidjeli zgoditaka. Trener domaćih Stanković u završnim je minutama dao priliku i mlađim igračima koji ne dobivaju odveć veliku minutažu. Ostalo je velikih 5:0 za potvrdu plasmana u 1.ligu!
Splićani su se tako ekspresno vratili u prvoligaško društvo, no predstoje im još 2 susreta “Lige za prvaka”. Prvi je susret na rasporedu već slijedeće srijede, kada na Gripe dolazi Grobnik, jedina momčad koja je ove sezone u dvoboju sa Splitom ostala neporažena.

2014-04-03-12-27-929-split tommy

EURO 2022. | Španjolska nadigrala Bosnu i Hercegovinu!

Reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je od Španjolske u svom premijernom nastupu na Europskom prvenstvu. …

EURO 2022 | Gruzija preokretom do pobjede u debiju!

Danas je na EURO-u na rasporedu 1. kolo u grupi D. Vikendom se utakmice igraju …