2.HMNL-Zapad | Domaćini 100%-tni!

Jučer su odigrane sve četiri utakmice 9. kola 2.HMNL-Zapad, a na svim utakmicama pobjede su upisali domaćini. Bjelovar se drugom pobjedom zaredom odmaknuo od dna ljestvice. Otočac, Uspinjača i Jesenje su potvrdili odličnu formu u zadnjih nekoliko kola te se pobjedama približili vodećoj Gorici. Vodeći “četverac” se tako bodovno poprilično od ostatka ligaške ekipe te su pokazali daleko najviše i vjerujemo kako će upravo Gorica, Otočac, Jesenje i Uspinjača voditi žestoku borbu za titulu na “Zapadu”. U nastavku Vam donosimo kratke izvještaje s utakmica te trenutno stanje na tablici.

9. KOLO:

MNK BJELOVAR – MNK NOVI MAROF 3:2 (1:1)

STRIJELCI: 0:1 Merkaš (4′), 1:1 ag-Čikor (10′), 1:2 Mešnjak (22′), 2:2 A. Starčević (33′), 3:2 A. Starčević (37′)

Utakmicu su bolje otvorili gosti koji preko Merkaša dolaze do vodstva u 4. minuti, ali sredinom prvog poluvremena Čikor nes(p)retno šalje loptu u vlastitu mrežu za poravnanje rezultata. Do kraja poluvremena više nije bilo pogodaka te se na odmor otišlo rezultatom 1:1. Kao i u prvom poluvremenu i drugo poluvrijeme bolje otvaraju gosti koji u drugoj minuti nastavka susreta dolaze do novog vodstva preko Mešnjaka. Tada na “scenu” stupa domaći igrač Ante Starčević koji s dva pogotka, u 33. i 37. minuti preokreće rezultat i donosi svojoj momčadi drugu pobjedu zaredom. Treba istaknuti i kako je u redovima gostiju u 34. minuti drugi žuti, odnosno crveni karton dobio Kranjec. Bjelovarčani su ovom pobjedom skočili na šesto mjesto dok je Novi Marof upisao četvrti poraz zaredom te se nalaze na petom mjestu prvenstvene ljestvice. Ove dvije momčadi su bodovno izjednačene, a jučerašnji domaćin ima i utakmicu manje.

MNK OTOČAC – MNK ZAGREB 92 12:1 (3:0)

STRIJELCI: 1:0 M. Ostović (4′), 2:0 Eldić (7′), 3:0 Boban (10′), 4:0 A. Krznarić (23′), 5:0 Boban (26′), 6:0 A. Ostović (27′), 7:0 Boban (28′), 8:0 Lončar (30′), 9:0 M. Ostović (31′), 10:0 Lončar (32′), 11:0 Kostelac (36′), 12:0 Eldić (36′), 12:1 Sente (40′)

Kao i na utakmici u Bjelovaru i u Otočcu je prvi pogodak na susretu pao u četvrtoj minuti kada za vodstvo domaćina pogađa Matija Ostović. Samo tri minute kasnije za udvostručenje prednosti je pogodio Eldić, a na sredini poluvremena za velika tri gola prednosti zabija Boban koji je time započeo odličnu golgetersku večer što ćete i vidjeti u nastavku članka. Nakon trećeg pogotka igra je malo pala te do odmora više nije bilo pogodaka. Dosta šira klupa domaće momčadi se isplatila te u drugom poluvremenu gledamo veliku dominaciju domaće momčadi. Prvo je u 23. minuti za +4 zabio Krznarić, a onda su domaćini od 26. do 32. minute zabijali pogodak u gotovo svakoj minuti. Zabijali su u tom periodu Boban u 26. i 28. minuti, kompletiravši tako hattrick, Antonio Ostović u 27., Lončar u 30. i 32. te Matija Ostović u 31. minuti što mu je bio i drugi pogodak na susretu. U nastavku su domaćini u 36. minuti preko Kostelca i drugog pogotka na susretu Eldića došli do 12:0, a počasni pogodak za goste djelo je golmana Sente u posljednjoj minuti susreta. Domaćini su tako došli do pete pobjede u šest odigranih gola i došli na samo tri boda zaostatka za Goricom dok su Zagrepčani pali na posljednje mjesto prvenstvene ljestvice trećim porazom zaredom.

MNK USPINJAČA – MNK PETRINJČICA 13:1 (6:1)

STRIJELCI: 1:0 Crnčević (3′), 1:1 ag-Herceg (6′), 2:1 Toth (10′), 3:1 Crnčević (14′), 4:1 Cigler (15′), 5:1 Uremović (16′), 6:1 Papac (19′), 7:1 Crnčević (23′), 8:1 Uremović (27′), 9:1 Papac (29′), 10:1 Viher (30′), 11:1 Cigler (32′), 12:1 Viher (35′), 13:1 Papac (35′)

Nakon utakmice u Otočcu i u Zagrebu se odigrala utakmica s pregršt pogodaka. Utakmicu su pogotkom u 3. minuti otvorili domaćini, a strijelac je bio Crnčević. Tri minute kasnije gol u svoju mrežu nes(p)retno šalje domaći golman Herceg. Sredinom poluvremena Toth vraća vodstvo domaćoj momčadi, a Crnčević, Cigler, Uremović i Papac pogocima u periodu od 14. do 19. minute dovode svoju momčad na velikih +5 te se na odmor otišlo rezultatom 6:1 za Uspinjaču. I u drugom poluvremenu su trebale tri minute da vidimo novi pogodak. Crnčević je postigao svoj treći pogodak na susretu, a samo četiri minute kasnije Uremović drugim pogotkom na susretu povećava prednost domaćina na sedam golova prednosti. Drugi pogodak na susretu postiže i Papac u 29. minuti. Minutu kasnije svoj prvi pogodak na susretu zabija Viher, a pet minuta kasnije će postići i drugi. U međuvremenu je svoj drugi pogodak u 32. minuti postigao i Cigler. Konačan rezultat 13:1 je u 35. minuti trećim pogotkom na susretu postavio Papac. Treba istaknuti i kako je u 34. minuti u redovima gostiju drugi žuti, odnosno crveni karton dobio Mioković. Uspinjača je tako upisala četvrtu pobjedu zaredom te se nalazi na četvrtom mjestu s pet bodova zaostatka za vodećom Goricom dok je Petrinjčica pretposljednja s četiri osvojena boda u osam utakmica.

MNK JESENJE – HMNK RIJEKA 3:1 (3:0)

STRIJELCI: 1:0 Hanžić (11′), 2:0 Levak (13′), 3:0 Hanžić (15′), 3:1 Štanfel (38′)

Posljednji susret 9. kola 2.HMNL-Zapad odigrali su Jesenje i Rijeka. Na prvi pogodak na susretu čekalo se sve do 11. minute kada za početno vodstvo domaćih pogađa Hanžić. Samo dvije minute kasnije domaćini zabijaju i drugi pogodak, a ovaj put strijelac je Levak. Ponovno su dvije minute trebale Jesenju da ode na tri gola prednosti, a svoj drugi pogodak na susretu je zabio Hanžić te se rezultatom 3:0 za domaćine otišlo na odmor. S obzirom na tri gola prednosti domaća momčad je čuvala svoje vodstvo većinom drugog poluvremena, a u 38. minuti su gosti došli do “počasnog” pogotka kada za konačnih 3:1 pogađa Štanfel. Jesenje je poput Uspinjače došlo do četvrte pobjede zaredom te se nalaze na trećem mjestu s tri boda zaostatka za vodećom Goricom, ali i utakmicom više. Rijeka je pak upisala četvrti poraz zaredom te se nalaze na sedmom mjestu prvenstvene ljestvice s četiri osvojena boda u šest utakmica.