spot_img
spot_img

2.HMNL-zapad | Futsal Gorica je prvak!

Objavljeno:

Odigrana je prva utakmica posljednjeg kola 2.HMNL-Zapad, a snage su odmjerili Zagreb 92 i Futsal Gorica. Iako su igrali u svojoj dvorani Goričani su bili nominalno gosti i trebala im je pobjeda u ovom susretu kako bi neovisno o rezultatu Uspinjače postali prvaci. Od početka susreta Gorica je krenula jako i već u ranoj fazi se znalo kojim će smjerom ići ova utakmica. Uvjerljivom pobjedom protiv Zagreba 92 Futsal Gorica je osvojila titulu drugoligaškog prvaka na Zapadu i na tome joj čestitamo! U nastavku sezone tako ih očekuje doigravanje za ulazak u prvu ligu, a ostala tri kluba koji će u tom doigravanju sudjelovati tek trebamo doznati. U nastavku Vam donosimo kratak izvještaj s te utakmice.

20. KOLO:

ZAGREB 92 – FUTSAL GORICA 2:11 (1:6)

STRIJELCI: 0:1 Čirjak (3′), 0:2 Rumbak (6′), 0:3 Copić (7′), 1:3 Ramljak (10′), 1:4 Copić (13′), 1:5 ag-Ivanetić (17′), 1:6 Šestić (18′), 1:7 Copić (26′), 1:8 Duvnjak (31′), 1:9 Šestić (32′), 2:9 Ivanetić (38′), 2:10 Duvnjak (38′), 2:11 Petrović (39′)

U jednoj mirnoj utakmici bez puno prekršaja i bez ijednog kartona Goričani su došli do uvjerljive pobjede i titule prvaka Zapada. Do početnog vodstva su došli u trećoj minuti preko Čirjaka. Prednost je udvostručio Rumbak u 6. minuti, a samo minutu kasnije Copić je povisio na +3. Do prvog pogotka na susretu je Zagreb 92 došao u 10. minuti preko Ramljaka. Tri minute kasnije je drugim pogotkom na susretu Copić donio svojoj momčadi nova tri pogotka prednosti. Tri minute prije kraja poluvremena vidjeli smo i autogol kada je loptu u svoju mrežu nes(p)retno poslao Ivanetić, a minutu kasnije je Šestić postavio rezultat prvog poluvremena (1:6). Mreže su mirovale do 26. minute kada je Copić došao do svog trećeg pogotka. Na ulasku u posljednju četvrtinu susreta Duvnjak je zabio za velikih +7 Goričana, a minutu kasnije je prednost dodatno “podebljao” Šestić svojim drugim pogotkom na susretu. U posljednje tri minute susreta vidjeli smo i isto toliko pogodaka. Prvo je Ivanetić zabio za smanjenje zaostatka, a potom su Duvnjak drugim pogotkom na susretu i Petrović postavili konačan rezultat susreta. Pobjedom rezultatom 2:11 Gorica je otišla na nedostižna četiri boda prednosti ispred Uspinjače kojoj je još preostalo odigrati sutra u Petrinji protiv Petrinjčice, ali bez rezultatskog imperativa. Čestitke još jednom Futsal Gorici na tituli.