2. HMNL – Zapad | Najava 9. kola

Sinoć je odigrana zaostala utakmica 6. kola, a već nas sljedećih dana očekuju utakmice 9. kola 2. HMNL – Zapad. U zaostalom susretu 6. kola Veruda je na gostujućem terenu pobijedila branitelja naslova, ekipu Novog Marofa rezultatom 4:7 te se tako popela na 4. mjesto s dvije utakmice manje od prvoplasirane Futsal Pule. Domaćini su u 14. minuti imali 2:0, ali u istoj toj minuti Viktor Vošten zabija dva pogotka te do kraja utakmice gosti više nisu bili u rezultatskom minusu.

6.kolo

Raspored utakmica 9. kola je:

9. kolo

Sutra prvi susret kola u Krapini igraju Jesenje i Otočac, dva kluba iz donjeg dijela tablice. Otočac je s obzirom na rezultate u dosadašnjem dijelu prvenstva favorit, ali Jesenje će na domaćem terenu pokušati osvojiti bod(ove) kako bi se odmakli od dna ljestvice. Na utakmicama Jesenja pada prosječno nešto više od 9 pogodaka po utakmici dok na utakmica Otočca pada prosječno 11 tako da i to obećava jednu veoma zanimljivu utakmicu.

Kad ovaj susret bude završavao, u Puli će se zagrijavati Futsal Pula Bjelovar, a ovaj susret se slobodno može proglasiti i derbijem kola s obzirom da igraju dvije momčadi iz samog vrha lige. Domaćini nakon 8 odigranih utakmica imaju isto toliko pobjeda i nevjerojatno gol-razliku od +60 dok gosti imaju utakmicu manje i 16 osvojenih bodova. Domaćini su s obzirom na formu i efikasnost koju su dosad pokazivali u napadačkom dijelu igre favoriti.

Prvu i jedinu utakmicu koja će se igrati u nedjelju će u Puli igrati Veruda i Siscia. Veruda je na svom terenu sigurno favorit i u debitantskoj sezoni guraju veoma dobro te su dosad samo jednom poraženi dok gosti imaju dvije pobjede i pet poraza. Domaćini bi pobjedom u ovom susretu zadržali korak za vodećim Puljanima i za Goricom.

U ponedjeljak se igra derbi začelja. U Petrinji se sastaju Petrinjčica Rab. Domaćini su dosad odigrali 7 utakmica u prvenstvu i upisali jednu pobjedu dok su gosti još uvijek bez bodova i s jednom utakmicom manje od svog protivnika. Domaćini su favoriti u ovom susretu te bi se pobjedom odmakli od posljednje dvije pozicije.

U srijedu se igra zadnja utakmica 9. kola, a sastaju se Lošinj i Novi Marof. Točno vrijeme i mjesto odigravanja još nisu poznati. Utakmica bi se trebala odigrati u Ljubešćici ili Novom Marofu. Gosti su potpuni favoriti u ovom susretu jer će domaćini igrati bez pet igrača, Vidakovića, Kosa, Mandića i Lovrića zbog toga što su na utakmici protiv Jesenja počinili prekršaj iz članka 72. st. 7. Disciplinskog pravilnika HNS-a, nepravilno nastupanje jer su istog dana nastupali i za nogometnu seniorsku momčad te bez Pavleka zbog kartona. Zbog prvospomenutog prekršaja momčadi Lošinja oduzet je još jedan bod te sad imaju kaznu od -7 bodova.

Trenutno stanje na ljestvici je:

Novinar i voditelj marketinga na portalu.

IZ SVIJETA | Porazi Catanie i Mantove, pobjede Cartagene i Dobovca!

Ovog vikenda smo mogli vidjeti polovičan uspjeh momčadi van 1. HMNL za koje igraju naši …

Liga Prvaka | Poznato novih 13 sudionika 1/16 finala!

Nakon što smo vam prekjučer objavili prvih šest sudionika 1/16 finala Lige Prvaka, u nastavku …