2.HMNL-zapad | Rijeka uvjerljiva, trijumf Gorice u Novom Marofu!

Futsal Gorica, Rijeka i Uspinjača Gimka nastavljaju utrku utroje za naslov prvaka 2.HMNL-zapad. U dvobojima 9. kola vodeći trojac natjecanja ostvario je pobjede i tako nastavlja utrku u kojoj “Taurusi” imaju bod više od Rijeke, te 4 boda više od zagrebačke Uspinjače Gimke.

9. kolo

Jučer su na rasporedu bila tri susreta, no odigrana su dva jer Otočac nije bio u mogućnosti doći u Zagreb. Vremenske (ne)prilike ostavile su Otočac bez bodova, te je Uspinjača Gimka bez borbe došla do nova tri boda. Do novih bodova došla je i Rijeka koja je na svom parketu deklasirala Futsal Zagorje. U pobjedi 9:0 već standardno je najbolji bio slovenski reprezentativac Alen Fetić, dok je dvostruki strijelac bio Edi Kurolt. Spomenimo i kako se u listu strijelaca upisao i Danis Hrgota, novopridošlo pojačanje iz redova Futsal Pule. U derbiju kola Futsal Gorica je slavila u Novom Marofu. U pobjedi 1:3 junak pobjede gostiju bio je trostruki strijelac Vinko Vardić, a vrijedi spomenuti kako je novopridošlo pojačanje “Taurusa” Mirko Rogošić isključen u 26. minuti zbog psovanja suca, no domaći nisu iskoristili brojčanu prednost za izjednačenje, da bi Vardić u posljednjoj minuti susreta potvrdio pobjedu gostiju. Futsal Gorica je i dalje jedina neporažena momčad lige, s tek jednim remijem u osam odigranih susreta, dok je Rijeka jedini gubitak bodova upisala na gostovanju kod Gorice.

NOVI MAROF – FUTSAL GORICA  1:3 (1:2)
STRIJELCI: 0:1 Vardić (5′), 1:1 A. Matan (12′), 1:2 Vardić (20′), 1:3 Vardić (40′)

RIJEKA – FUTSAL ZAGORJE  9:0 (3:0)
STRIJELCI: 1:0 Šepić (4′), 2:0 Kurolt(16′), 3:0 Majetić (17′), 4:0 Kurolt (21′), 5:0 Cianci (23′), 6:0 Hrgota (25′), 7:0 Fetić (27′), 8:0 Fetić (39′), 9:0 Fetić (40′)

USPINJAČA GIMKA – OTOČAC  3:0 (b.b.)