2.HMNL-zapad | Trijumf Gorice u derbiju, Bjelovar nadigrao Otočac

Jučer su odigrani prvi susreti 6. kola 2.HMNL-zapad. Bjelovar je na svom parketu nadigrao Otočac s visokih 7:1, ostvarivši tako drugu ovosezonsku pobjedu. Bjelovarce je do pobjede predvodio raspoloženi Hajdarović postigavši hattrick. Nakon pet odigranih susreta Otočac je još uvijek bez osvojenog boda, dok je Bjelovar drugom ovosezonskom pobjedom “pobjegao” trojcu sa dna ljestvice. U derbiju kola Futsal Gorica je slavila protiv Uspinjače Gimke ostvarivši značajnu pobjedu u utrci za naslov prvaka. Uspinjača Gimka je povela golom Kosora, no dvostruki strijelci Jurić i Matković kreirali su preokret “Taurusa” za veliku prednost na poluvremenu (4:1). U nastavku je Toth s dva zgoditka vratio goste u igru, no “Taurusi” su zadržali minimalnu prednost za velika tri boda. Gorica je na vrhu ljestvice s pet pobjeda i jednim remijem u šest odigranih susreta, ali i s dvije utakmice više u odnosu na Rijeku koja u četiri odigrana susreta ima maksimalan bodovni učinak. Rijeka će danas odigrati svoj susret 6. kola u gostima kod Petrinjčice. Uspinjača Gimka je pak drugim ovosezonskim porazom izgubila korak s vrhom, te u utrci za naslov prvaka doslovno više nema pravo na krivi korak.

6. kolo

BJELOVAR – OTOČAC  7:1 (4:1)
STRIJELCI: 1:0 Gršić (1′), 2:0 Hajdarović (3′), 2:1 Ostović (13′), 3:1 Hajdarović (17′), 4:1 Tolić (20′), 5:1 Hajdarović (25′), 6:1 Andrić (26′), 7:1 Radetić (35′)

FUTSAL GORICA – USPINJAČA GIMKA  4:3 (4:1)
STRIJELCI: 0:1 Kosor (8′), 1:1 Jurić (13′), 2:1 Jurić (14′), 3:1 Matković (18′), 4:1 Matković (20′), 4:2 Toth (33′), 4:3 Toth (36′)

Danas su na rasporedu preostala dva susreta 6. kola. Futsal Zagorje dočekuje Zagreb 92, dok Rijeka gostuje u Petrinji.