2.HMNL-istok | Osijek, Nova Gradiška i Brod slavili u gostima

Nakon što je uvjerljivom pobjedom Aurelie protiv Olimpijca u subotu započeo proljetni dio sezone 2.HMNL-istok, jučer su odigrana nova 3 susreta 12. kola u kojima su gosti bili maksimalno uspješni. Vodeći Osijek je ostvario uvjerljivu pobjedu u Valpovu, Nova Gradiška je slavila kod Slatine, dok je Brod osvojio bodove na gostovanju u Vinkovcima.

12. KOLO

MALA MLJEKARA – OSIJEK  1:12 (0:7)
STRIJELCI: 0:1 Pandurević (8′), 0:2 Lima (9′), 0:3 Čavar (12′), 0:4 Čavar (15′), 0:5 Pandurević (15′), 0:6 Stupar (16′), 0:7 Lima (18′), 0:8 Lima (29′), 0:9 Pandurević (30′), 1:9 Pfeifer (30′), 1:10 Pandurević (32′), 1:11 Šalaj (35′), 1:12 Lima (38′)

SLATINA – NOVA GRADIŠKA  1:5 (1:2)
STRIJELCI: 1:0 Dor. Bogati (4′), 1:1 Bungić (5′), 1:2 Bungić (19′), 1:3 Bungić (21′), 1:4 Jakić (35′), 1:5 Brkljača (38′)

VINKOVCI UČILIŠTE STUDIUM – BROD  0:5 (0:0)
STRIJELCI: 0:1 Jelčić (27′), 0:2 Tunuković (32′), 0:3 Štefančić (35′), 0:4 Banović (37′), 0:5 Tunuković (39′)

Iako oslabljeni neigranjem Horvata i Petrušića koji su otišli u Slovačku, Osijek je lakše od očekivanog osvojio bodove u Valpovu. Istina, put prema pobjedi im je bio znatno olakšan jer su domaći nastupili sa samo dva igrača u pričuvi. U uvjerljivoj pobjedi istaknuli su se Lima i Pandurević postigavši po 4 zgoditka.
Korak s vodećim Osijekom zadržala je Nova Gradiška koja je slavila na gostovanju kod Slatine. Domaćin je poveo golom Doriana Bogatija već u 4. minuti, no gosti su vrlo brzo izjednačili, a krajem poluvremena i potpuno preokrenuli rezultat. S još tri gola u nastavku Nova Gradiška je na koncu ostvarila uvjerljivu pobjedu u kojoj vrijedi izdvojiti trostrukog strijelca Bungića.
Kao gost slavio je i Brod koji je osvojio bodove u gostima kod Vinkovaca. Nakon 0:0 u prvih 20 minuta, gosti su u nastavku došli do sigurne pobjede.
U nastavku donosimo pogled na ljestvicu nakon nepotpunog 12. kola.

TABLICA

Liga za popunu 1.HMNL | Raspored i delegiranje 6. kola

Pred nama je završni čin Lige za popunu 1.HMNL. U nedjelju su na rasporedu susreti …

Kvalifikacije za 2.HMNL-jug | Porto Tolero na korak do povratka u 2.HMNL-jug

Nakon što su u prva četiri kola kvalifikacija za popunu 2.HMNL-jug slavili domaćini, jučer je …