2.HMNL-istok | Pobjeda Nove Gradiške, susret u Brodu odgođen!

Sinoć su se trebale odigrati posljednje dvije utakmice 13. kola 2.HMNL-Istok, ali je na kraju odigrana samo jedna. U Novoj Gradiški je istoimeni domaćin pobijedio Jakšić rezultatom 5:3 dok je dvoboj Broda i Osijeka odgođen zbog bolesti nekoliko igrača Osijeka zbog čega su Brođani izrazili i svoje nezadovoljstvo na svojoj Facebook stranici. U nastavku Vam donosimo njihovu objavu te kratak izvještaj s jedine sinoć odigrane utakmice te stanje na tablici.

13. KOLO:

NOVA GRADIŠKA – JAKŠIĆ  5:3 (4:2)

STRIJELCI: 1:0 Grafina (1′), 1:1 Včelik (4′), 2:1 Eller (7′), 2:2 Lujić (7′), 3:2 Jakić (13′), 4:2 Brkljača (17′), 5:2 Grafina (24′), 5:3 Lujić (34′)

Susret su ekspresnim pogotkom u prvoj minuti susreta otvorili domaćini, a strijelac je bio Grafina. Gosti koji su na ovo gostovanje došli sa samo osam igrača su vrlo brzo odgovorili te su tri minute kasnije preko Včelika došli do izjednačenja. Domaćini su u 7. minuti preko kapetana Ellera došli do novog vodstva, ali su gosti preko Lujića poravnali u istoj minuti. Domaćinima po treći put na susretu vodstvo je donio Jakić pogotkom u 13. minuti, a četiri minute kasnije je za udvostručenje prednosti zabio Brkljača te se rezultatom 4:2 za domaćina otišlo na odmor. Prvo poluvrijeme je pogotkom otvorio Grafina, a isto to je napravio i u drugom pogotkom u 24. minuti susreta. Deset minuta kasnije konačan rezultat je postavio Lujić, također drugim pogotkom na susretu te su Novogradišćani došli na bod zaostatka za Osijekom, kao i Aurelia, ali oba kluba imaju i utakmicu više od Osijeka čiji je susret, kao što smo rekli, odgođen. Jakšić je pak na posljednjem mjestu prvenstvene ljestvice. Nova Gradiška u sljedećem kolu ide u goste Vinkovcima dok Jakšić na svom terenu dočekuje Autodijelove Tokić.