Brod 035 svladao Futsal Pulu i zasjeo na vrh utrke za 1.HMNL!

U 3. kolu Lige za popunu 1.HMNL u Slavonskom Brodu su se sastali Brod 035 i Futsal Pula, a s ukupnih 4:3 bolji su bili domaćini. Momčad Ivice Ćorluke je ovom pobjedom preuzela vrh u utrci za 1.HMNL, dok su Puljani nakon uvodna dva remija upisali prvi poraz. U sljedećem kolu Brođani gostuju u Šibeniku, dok će Puljani na svom terenu dočekati Uspinjaču-Gimku.

Delegat: Damir Vargović

BROD O35: Željko Konrad, Almedin Bundavica, Mario Ćubel, Domagoj Đurković, Matej Gačić, Danijel Nikolić, Robert Ruhek, Leon Andrić, Ivan Ivanagić, Mirko Kruljac, Luka Đerek, Marko Družić, Tomislav Kovačević, trener: Ivica Ćorluka

FUTSAL PULA: Franko Jamičić, Goran Urošević, Robert Grbić, Niko Vukmir, Bojan Barišić, Danis Hrgota, Bepo Paus, Emran Nerovčić, David Mataja, Franjo Matković, Sanel Imširević, Ivan Šulentić, Manolo Bilić, Edvin Lorber, trener: Stefan Živadinović

STRIJELCI: 1:0 Ivanagić (5′), 1:1 Paus (7′), 2:1 ag-Matković (10′), 3:1 Đerek (12′), 4:1 Bundavica (21′), 4:2 Matković (24′), 4:3 Grbić (29′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Brod 035  9 (4+5), Futsal Pula  9 (4+5)

ŽUTI KARTONI: Bundavica (6′), Družić (27′), Ćorluka (28′) – BROD 035

IGRAČ UTAKMICE: Almedin Bundavica (BROD 035)

Prvu priliku na susretu vidjeli smo već u prvoj minuti. Ruhek je iz kornera poslao oštru loptu u prostor, a na nju je natrčao Bundavica, čiji udarac zaustavlja Jamičić. Dvije minute kasnije Bundavica je odjurio u kontru, ali njegov pokušaj još jednom brani gostujući vratar. Ubrzo potom bilježimo i prvu prijetnju Puljana. Gosti su izborili prekršaj na 10ak metara udaljenosti od gola, a izvođač prekida bio je Vukmir. Bio je to jedan iznimno snažan udarac, no Konrad je bio na pravom mjestu. Nedugo potom, domaćini su poveli. Đurković je lijepo uposlio Ivanagića, koji iz neposredne blizine zabija za vodstvo domaćih. Samo minutu kasnije, na semaforu je 1:1. Bepo Paus našao se sam pred Konradom, te je rutinski zabio za izjednačenje. U 10. minuti Brođani dolaze do novog vodstva. Bundavica je fintom izbacio obrnu Puljana, potom poslao oštru loptu u prostor, a igrač Pule Matković nespretno ju je ubacio u vlastitu mrežu. U 12. minuti Brod 035 prvi put odlazi na dva pogotka prednosti. Strijelac trećeg gola za domaćine bio je Đerek. Do kraj prvog dijela nije bilo promjene rezultata.

Nastavak je počeo prilično burno, te smo već u 21. minuti vidjeli prvi pogodak u drugom poluvremenu. Konrad rukom bacio loptu preko cijelog terena, a ona dolazi ravno na noge Bundavici, koji krasno zabija za velikih 4:1. Tri minute kasnije, Futsal Pula dolazi do svog drugog pogotka na utakmici. Šulentić je iz kornera kratko dodao do Matkovića, koji je fintama izbacio cijelu domaću obranu, potom sjajno pogodio u donji desni kut Konradovog gola. U 29. minuti Konrad je još jednom prisiljen vaditi loptu iz mreže. Brođani su loše izveli aut, a loptu je presjekao Grbić, koji snažnim udarcem iz daljine dovodi Pulu na samo -1. Tri minute prije kraja Puljani prelaze na igru s golmanom-igračem. Igra se tada u potpunosti preselila na polovicu domaćina, no gosti nisu uspjeli iskoristiti brojčanu prednost te je rezultat ostao nepromijenjen. Brođani su tako nakon poraza u 1. kolu kod kuće od Šibenika 1983 ostvarili drugu uzastopnu pobjedu, čime su preuzeli vrh “Lige za popunu 1.HMNL” s bodom više od Šibenčana kod kojih gostuju u sljedećem kolu. Futsal Pula je pak ostala na samo dva osvojena boda, te će u sljedećem kolu na svom parketu igrati protiv Uspinjače Gimke, gdje će pobjednik zadržati korak s vodećim dvojcem.

O nama Dora Srzić

Dora Srzić je dio CROfutsal-tima od ljeta 2020.godine. 26-godišnja Makaranka privodi kraju studij novinarstva na Filozofskom fakultetu u Mostaru.

SLOVENIJA | Dobovec “trokorakom” do finala!

Jučer je treću utakmicu polufinalne serije odigrao Dobovec naših reprezentativaca Vedrana Matoševića, Luke Perića i …

ITALIJA | Avellino i Catania izborili majstoricu!

Sinoć su se odigrale utakmice druge četvrtfinalne serije u talijanskom prvenstvu. Nakon što je u …