Murter i Novi Marof podijelili bodove na otvaranju kvalifikacija

U prvom susretu kvalifikacijske lige za popunu 1.HMNL, Murter i Novi Marof su podijelili bodove odigravši 4:4. U izuzetno uzbudljivom susretu Murter je većim dijelom bio bolja momčad, no na koncu moraju biti zadovoljni bodom do kojeg su došli postigavši dva zgoditka u poslijednjoj minuti.

Delegat: Boris Durlen

MURTER: Rafael Baričić, Josip Vukičević, Damir Znaor, Marko Kovačev, Vojko Pervan, Toni Katalinić, Šimun Popov, Denis Remšak, Mateo Erlić, Marko Troskot, Dominik Nadoveza, Ivan Bezmalinović, Duje Žilić, Vito Grubišić, trener: Mirko Vrcan

NOVI MAROF: Antonio Gracin, Matija Lučić, Tomica Čikor, Matija Mravunac, Franko Hučić, Luka Mravunac, Tomislav Harmicar, Željko Petrović, Ivan Sinković, Dominik Masten, Antonio Zrno, Josip Šestak, Miroslav Filipović, Silvio Budinski, trener: Tin Huzjak

STRIJELCI: 1:0 Bezmalinović (7′), 1:1 Harmicar (13′), 1:2 Filipović (23′), 2:2 Katalinić (32′), 2:3 Harmicar (36′), 2:4 Hučić (38′), 3:4 Bezmalinović (39′), 4:4 Bezmalinović (40′)

ŽUTI KARTONI: Pervan (14′), Nadoveza (27′), Troskot (32′) – MURTER
Maten (32′), Harmicar (40′) – NOVI MAROF

IGRAČ UTAKMICE: Ivan Bezmalinović (MURTER)

Murter je bolje ušao u utakmicu, te u uvodnim minutama otočani u nekoliko navrata prijete golu protivnika, no nedostajalo je preciznosti u završnici. No ipak, Murter je do prednosti došao iz ne odveć opasne situacije. Bezmalinović je silovito pucao iz slobodnog udarca s 13-14 metara, a do tada vrlo dobar vratar Gracin slabo reagira, te mu lopta prolazi kroz noge u gol za 1:0. U slijedećoj minuti bilježimo veliku priliku Murtera, no Gracin se iskupio za primljen zgoditak sjajno obranivši udarce Popova i Katalinića. Novi Marof se nije doimao odveć opasnim, sve do 13.minute kada lijepo odigranom akcijom iz prekida dolazi do izjednačenja. Petrović je iz auta s desne strane odigrao kratko za Hučića koji šalje oštru loptu na drugu vratnicu, gdje utrčava Harmicar i zabija za 1:1. Nakon toga Novi Marof preuzima inicijativu, te u 18.minuti bilježimo dobar pokušaj Petrovića s desne strane, no njegov udarac zaustavlja vratnica. Na odmor se na koncu otišlo s neodlučenim ishodom 1:1.
U nastavku Novi Marof vrlo brzo dolazi do prednosti. Udarac Katalinića blokirao je Filipović, te se nakon toga sjurio prema golu protivnika, te iako ometan od strane Katalinića iskosa s lijeve strane lijepo pogađa suprotni kut za 1:2. Na odgovor Murtera čekali smo do 28.minute kada otočani odigravaju lijepu akciju iz kornera, no udarac Popova iz blizine brani vratar Gracin. U 30.minuti još jednom Murter prijeti preko Popova, no lopta od bloka prolzi tik uz vratnicu. U slijedećoj minuti Troskot se uz aut-liniju lijepo oslobodio svog čuvara, no njegov udarac krajnjim naporom brani Gracin. U 31.minuti Murter je čak triput ozbiljno zaprijetio protivničkom golu. Najprije je nakon auta zaprijetio Trokot, no Gracin još jednom brani, a u nastavku akcije Remšak puca tik uz vratnicu. Niti pola minute kasnije Remšak je sjajno pucao s 12 metara, a Gracin sjajnom intervencijom prerasta u igrača utakmice. U 32.minuti Murter je dominaciju okrunio golom za izjednačenje. Katalinić je iznudio prekršaj Mastena u kaznenom prostoru, te je sam preuzeo odgovornost i zabio iz penala za 2:2. Otočani tu nisu stali, te nastavljaju s dominacijom. U 34.minuti Popov je zaprijetio udarcem s 10ak metara, no već savladanog Gracina spašava vratnica. U slijedećoj minuti udarac Znaora brani Gracin, a novi pokušaj Znaora odsjeda na vratnici. I onda usred dominacije Murtera do prednosti dolazi Novi Marof. Igrala se 36.minuta kada u situaciji 2 na 4 Mravunac uspijeva na sebe navući cijelu obranu Murtera, te dodaje desno za Harmicara koji pogađa nebranjenu mrežu za 2:3. Nakon toga Murter prelazi na igru s Katalinićem u ulozi golmana-igrača, no ne uspijevaju ozbiljnije ugroziti gol Novog Marofa. Naprotiv, u 38.minuti Hučić se sa svoje polovice sjurio prema praznom golu protivnika i zabio za 2:4. Doimalo se tada da će Novi Marof ostvariti vrijednu pobjedu na startu kvalifikacija, no futsal je pokazao svu svoju nepredvidivost. Igrom s golmanom-igračem Murter je u 39.minuti golom Bezmalinovića smanjio na 3:4, a u poslijednjoj minuti Filipovićevo nesmotreno igranje rukom duboko u protivničkoj polovici ponudilo je Murteru priliku za izjednačenje iz akumulacije, a to koristi Bezmalinović koji preciznim udarcem zabija za konačnih 4:4. Na koncu su igrači Novog Marofa imali što za prigovoriti sudačkom dvojcu, no dojam je ipak da suci nisu pogriješili dosudivši šesti prekršaj nakon kojeg je Murter došao do izjednačenja. Podjela bodova ostavlja maksimalno otvorenu borbu za plasman u prvoligaško društvo. Murter je većim dijelom susreta bio dominantan, no s obzirom na tijek zbivanja na parketu na koncu otočani moraju biti zadovoljni i bodom, dok za Novi Marof ostaje dojam da je propustio veliku priliku doći do vrijednih bodova na startu kvalifikacija.

KUP | Otkazana utakmica između AFCU-a i Splita!

Utakmica osmine finala Kupa između AFC Universitasa i Splita koja se trebala odigrati danas na …

SERIE A | Daničić ponovno u momčadi kola!

Nakon što je zajedno s Mirkom Hrkačem i trenerom Franom Despotovićem bio izabran u momčad prvog …