Raspoloženi Osječani nadigrali Futsal Goricu u gostima!

U prvom susretu 4. kola Lige za popunu 1.HMNL Osijek je uvjerljivo slavio na gostovanju u Velikoj Gorici. Momčad Saše Voldina je nakon 5 minuti igre gubila 2:0, no u nastavku je potpuno nadigrala domaćina i predvođena sjajnim Gelom i Pandurevićem na koncu ostvarila zasluženu pobjedu.

Vrsta utakmice: Liga za popunu 1.HMNL
Kolo: 4. kolo
Datum: 14.05.2022.
Vrijeme: 15:30
Dvorana: SD Velika Gorica
Gledatelja: 100

FUTSAL GORICA EPIC BROZO – OSIJEK  2:7 (2:4)

Prvi sudac: Zdravko Kuran
Drugi sudac: Edo Vulić
Treći sudac: Saša Malbašić
Četvrti sudac: Stjepan Harastija
Delegat: Nedjeljko Kapeš
Kontrolor suđenja: Edi Šunjić

FUTSAL GORICA EPIC BROZO: Pavao Ježić, Ivan Matan, Marko Grdić, Renato Rumbak, Dario Šestić, Tino Čirjak, Marko Pavlović, Karlo Prpić, Darko Duvnjak, Igor Mostarlić, Borna Kušlan, Tomislav Hercigonja, predstavnik kluba: Renato Cvetković

OSIJEK: Dominik Mateo Rončević, Josip Šalaj, Andrej Pandurević, Ivan Gelo, Vitor Hugo de Lima da Silva, Luka Kovač, Dražen Čavar, Goran Dakić, Kristijan Lukenda, trener: Saša Voldin

STRIJELCI: 1:0 Šestić (2′), 2:0 Čirjak (5′), 2:1 Pandurević (7′), 2:2 Gelo (11′), 2:3 ag-Rumbak (17′), 2:4 Gelo (20′), 2:5 Šalaj (24′), 2:6 Gelo (27′), 2:7 Pandurević (37′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Futsal Gorica Epic Brozo 7 (5+2); Osijek 7 (3+4)

Rumbak (8′), Ježić (14′), Šestić (14′) – FUTSAL GORICA EPIC BROZO
Dakić (14′) – OSIJEK

IGRAČ UTAKMICE: Ivan Gelo (OSIJEK)

Vrijedi spomenuti da je utakmica kasnila pola sata jer se u dvorani igralo kadetsko regionalno prvenstvo u odbojci. Tako je umjesto u 15:00 sati susret započeo s 30 minuti zakašnjenja.
Domaćin je sjajno otvorio utakmicu i već u 2. minuti dolazi do prednosti. Čirjak je iz kornera s desne strane ubacio oštru loptu na drugu vratnicu gdje ostaje potpuno sam Šestić i zabija za 1:0! U 5. minuti već je 2:0! Čirjak je osvojio loptu ispred Lime duboko u protivničkoj polovici i izašao sam pred Rončevića, te rutinski od vratnice zabija za 2:0! Bilo je to otvaranje iz snova za momčad Futsal Gorice, no nakon toga se bude gosti. U 6. minuti Dakić je iz akcije nakon prekida sa 6-7 metara pogodio vratnicu, a u sljedećoj minuti “bijelo-plavi” dolaze do smanjenja zaostatka. Pandurević je po lijevoj strani prošao Matana i iz ne baš najbolje pozicije zabio u bliži kut neopreznog vratara Ježića za 1:2! U 11. minuti gosti dolaze do izjednačenja. Pandurević je odigrao s Gelom odigrao 2 na 2, udarac Pandurevića brani Ježić, no lopta se odbija do Gele koji iz prve zabija u nebranjenu mrežu za 2:2! Dvije minute kasnije raspoloženi Pandurević prolazi kroz obranu gostiju, izlazi pred Ježića no njegov udarac na koncu zaustavlja vratnica. Gosti su potpuno preuzeli inicijativu, te u 17. minuti dolaze do zaslužene prednosti. Lima je prošao Pavlovića po lijevoj strani i poslao oštru loptu pred gol domaćih gdje Rumbak nesmotreno šalje loptu u vlastitu mrežu za 2:3! U sljedećoj minuti sreća je na strani Gorice kada raspoloženi Gelo obilazi Pavlovića i vratara Ježića, šalje loptu prema nebranjenom golu, no lopta se od jedne vratnice odbija u drugu i odlazi izvan gola. Rastrčani gosti pred odlazak na odmor ipak još jednom zabijaju. Pandurević je po desnoj strani prošao pored Pavlovića, te usprkos pogibeljnom startu Mostarlića s leđa uspijeva proigrati na drugoj vratnici Gelu koji zabija za 2:4! Do kraja je ostalo tek 6 sekundi, te su tako “bijelo-plavi” na odmor otišli s dva gola prednosti – sasvim zasluženo po igri koju su prikazali.
Već u prvoj minuti nastavka Gorica je propustila veliku priliku za smanjenje zaostatka. Pandurević je nesmotreno igrao rukom u vlastitom kaznenom prostoru, no Duvnjakov udarac iz penala Rončević zaustavlja. Nedugo zatim Rumbak se našao u sjajnoj prilici, no Rončević još jednom sjajno brani, a iz obrane gostujućeg igrača pokrenula se polukontra Osijeka preko Lime čiji udarac brani Ježić. U 23. minuti bilježimo sjajan udarac Čirjaka s 12 metara koji zaustavlja vratnica, a prvi zgoditak u nastavku vidjeli smo u 24. minuti kada Šalaj lijepo zabija iz slobodnog udarca s 10 metara za 2:5! U 27. minuti još se jednom trese mreža domaćih. Gosti su lijepo odigrali kontru 3 na 2, Lima je dao loptu desno za Pandurevića koji na drugoj vratnici proigrava Gelu, a napadač “bijelo-plavih” kompletira hettrick za velikih 2:6! Pokušavali su “Taurusi” igrom s vratarem Ježićem u polju doći do priključka no bez uspjeha. Naprotiv, domaći nisu uspjeli ozbiljnije ugroziti gol Rončevića, dok su gosti u nekoliko navrata za malo promašili prazan gol. Izdvajamo pokušaj Šalaja u 31. minuti kada je domaćine spasila vratnica. U 35. minuti Pandurević je primio loptu s lijeve strane i ušao u sredinu, te s 8-9 metara zabio za 2:7! Domaći su najbliže zgoditku bili u 37. minuti kada Matan s 10ak metara pogađa vratnicu, lopta se odbija u noge Mostarliću čiji udarac s 5-6 metara sjajno brani Rončević. Ostalo je 2:7, uvjerljiva pobjeda Osijeka koji je tako došao do velika tri boda u utrci za jedno od prva dva mjesta koja vode u 1.HMNL. Za Futsal Goricu su se pak nakon ovog poraza izgledi za plasman u prvoligaško društvo sveli na puku teoriju.

LNFS | Marinović ponovno strijelac, Cartageni samo bod!

Odigrani su susreti 28. kola španjolske lige, a Barcelona je pobjedom kod Ribere Navarre (2:8) …